Ifc Jacobshofje is klaar voor herontdekking Word krantenbezorger in Nieuwerkerk of Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 5 .€200 Bel: 088 013 96 20 krantenbezorgen.nl Bezoekers van Renesse kunnen de komende maanden aan de Lange Reke gebruikmaken van een extraatje: een handvol picknicktafels. Om uit te puffen, of iets te eten en drinken. Zelf meegenomen of niet? Dat maakt niet uit. Het resultaat van een mooie samenwerking. /Starts premie Snel bijverdienen en tijd overhouden? Op drukke dagen vormt de stoep voor de zaken aan de Lange Reke net een soort sluis, legt Ra mon Verseput uit. De eigenaar van pannenkoekenhuis annex lunchroom 't Dorpsplein in Re nesse is één van de initiatiefne mers van het plan her en der picknicktafels neer te zetten. Een beetje extra ruimte is daarom welkom. Vijf picknicktafels - hufter- proof exemplaren overigens - staan op het grasveld bij de Jaco- buskerk. Nog eens twee staan dichter bij de winkels. Bedoeld voor wie er maar wil zitten. Ver- seput is er blij mee, en benadrukt dat het een gezamenlijk plan is. Bedacht met zijn collega-onder nemers Marnix Viergever (pizze ria La Piazza) en Sander Coomans (Whizzburger), maar ook met hulp van de gemeente en de kerk. Als mensen liever niet op het terras zitten of het is er vol, kunnen ze aan de picknicktafels terecht ,,Die samenwerking is een krach tig punt van Renesse. Daar kun nen anderen nog wat van leren." Hoogzomer Met een ijsje heeft het gezin Wer- sing uit Dortmund zich neerge vlijd aan één van de tafels. Ze zijn twee weken op vakantie in Den Osse, verblijven in het Ferien- haus dat al decennia in de familie is, vertelt moeder Julia. De tafels vinden ze wel een aanwinst. ,,Al hadden we ook in het gras kun nen gaan zitten", zegt vader An- dré. ,,Maar als het druk is zoals in hoogzomer is het wel handig." Op herhaling Helemaal nieuw is het plan overi gens niet. Maar omdat het vorig jaar goed beviel gingen ze voor 'n herhaling, legt Marnix Viergever uit in zijn pizzeria. Elke tafel die toen bezet kon worden was er één, legt hij uit. ,,Al was het in combinatie met collega-restau rants." Die 'meervoudige bestem ming' hebben de tafels nog steeds. Of je er nu met ijs, een hamburger of pizzaslice gaat zit ten, het is om het even. ,,We bie den zo een extraatje", zegt Vier gever. Deels betaald door de On dernemersvereniging, deels door de winkeliers zelf. ,,Als mensen liever niet op het terras zitten of het is er vol, kunnen ze aan de picknicktafels terecht. Het is be langrijk goede collega's te heb ben, zowel links als rechts in de straat. Als je maar goed met elkaar omgaat, dan kun je dit soort leuke dingen ook doen." Waar de tafels er vorig jaar twee maanden stonden, blijft het dit jaar beperkt tot één maand. Daarna neemt de drukte ook af, zegt Viergever. ,,En het heeft wei nig nut om er voor te betalen als ze niet gebruikt worden." Na de herinrichting van de Lange Reke, die komende herfst en winter staat te gebeuren, zullen ze niet meer nodig zijn, denkt Viergever. ,,De weg wordt meer autovrij en breder, zodat er meer ruimte komt." Prima vergoeding per vier weken, afhankelijk van de wijkgrootte Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Minimumleeftijd 15 jaar ZIERIKZEE Het is zo'n pleintje waar je als toerist niet zo snel langs komt, en dan was het ook nog eens dicht afgelopen jaren. Maar het Sint Jacobshofje, beter bekend als de oude vismarkt, is open en klaar om (her)ontdekt te worden. Ook door Zierikzeëenaars zelf. Met hulp van vrijwilligers en vrienden maakte Guusje Poot alles op en rond het pleintje schoon en knapte het op waar nodig. Dat het klaar is als uitvalsbasis van haar Gidsendienst - de opvolger van de VVV - vierde ze zaterdag met een open dag. Maar het toeristisch ver trekpunt is maar één onderdeel van de exploitatie. Er is ook nog het pleintje. En dat is prima geschikt voor een kleine rommelmarkt, kerstmarkt of le vende kerststal, legt Poot uit. ,,Het is jaarrond open, maar misschien wel beperkt in de wintermaanden. Ik denk dat een hele hoop Zierik- zeëenaren dit wel kennen. Maar meer dan over het hekje kijken konden ze niet. Nu hebben ze de mogelijkheid om binnen te komen. Het is zo'n rustig pleintje, maar toch in de drukte van de stad. Heel bijzonder." De Zierikzeese Sanne Schilpe- roort kende de locatie wel, geeft ze toe. Tien jaar geleden hadden zij en haar partner het op het oog als trouwlocatie. ,,Maar we zagen er vanaf vanwege het weer", legt ze uit. Zaterdag kwam ze met haar kinderen Rosalie, Floris en Jasmine langs om naar de poppenkastvoor stelling te kijken op het plein. ,,Meestal is het hek dicht. Leuk dat we nu een keer binnen kunnen kij ken. Zo'n romantische en sfeervolle plek." Ijcvr1 maandag 2 augustus 2021 'Samenwerking is een krachtig punt' Michiel Bouwman Renesse -Marnix Viergever, ondernemer André en Julia Wersing zijn met hun kinderen Lina (links) en Leonard neergestreken op één van de picknicktafels bij de kerk. foto marieke mandemaker M Rosalie, Flo- ris en Jasmine Schilperoort ontdekten het pleintje zater dag met de poppenkast voorstelling. FOTO MARIEKE MANDEMAKER na drie maanden goed bezorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49