i Nancy van de Ven imponeert nog niet; vierde plek in Lommel O O) CD O 14 Van der Lijke op stoom in Bretagne Van Anrooij 19de in San Sebastian Baldé tweede in Ironman Maastricht Erwin Mesu sluit topsportcarrière af Derdedivisionist verliest van Jong Feyenoord Middelburger Nick van der Lijke (29) maakt nog volop kans op zijn tweede eindoverwin ning in de Kreiz Breizh, een vierdaagse etappe koers in Bretagne. Gisteren klom de renner van het Deense Riwal Cycling Team door een tweede plek in de etappe naar Carhaix naar de tweede plek in het algemeen klassement. Van der Lijke won de Kreiz Breizh al in 2013 als talent van Rabobank. Nu is hij als routinier dicht bij een tweede eindzege. Hij staat, met alleen de rit van vandaag nog te gaan, tweede op 6 seconden van de Brit Samuel Watson. Mick en Tim van Dijke uit Colijnsplaat finish ten gisteren als 12de en 21ste in het peloton, op 46 tellen van de Middelburger. In het alge meen klassement staan de twee Jumbo- Visma-renners vierde en zesde op 16 seconden. Wielrenster Shirin van Anrooij (19) uit Ka- pelle is zaterdag negentiende geworden in de Clasica San Sebastian, de World Tour-wed strijd in Spanje. De prof bij Trek-Segafredo fi nishte op 2.53 minuten van Annemiek van Vleuten, die drie dagen na haar gouden tijdrit in Tokio solo over de streep kwam. De Clasica San Sebastian had een lengte van 140 kilometer met de Jaizkibel als belangrijk ste obstakel. Van Anrooij had een ploeggenote lange tijd in de kopgroep rijden. Ze zat zelf in het peloton, dat in de slotfase helemaal uit el kaar viel. De Zeeuwse kwam in het tweede groepje achter Van Vleuten over de meet. Bij de mannen werd Antwan Tolhoek uit Yer- seke precies vijftigste. Nelleke Baldé uit Grijpskerke is helemaal klaar voor de kwalificatiewedstrijd voor de triatlon in Hawaï. Die is over twee weken in Finland. Tijdens de Ironman van Maastricht finishte ze gisteren als tweede in de categorie D35 en als derde overall. Haar eindtijd was 4.32.05 uur. Oorspronkelijk stond er een halve triatlon ge pland, maar door de grote stroomsnelheid van de Maas moest de organisatie de 1,9 kilometer zwemmen omzetten naar 5,3 kilometer lopen, waardoor het een run-bike-run werd. Na het eerste loopstuk lag Baldé zesde, om vervolgens tijdens het fietsen (90 kilometer) op te stomen naar de tweede plek. Die hield ze in de afsluitende halve marathon vast. Erwin Mesu heeft officieel zijn sportcar- rière beïndigd. Op zijn Insta- gram-pagina schrijft de Mid delburger: 'Het is klaar... Mijn topsportcarrière is ten einde. Na 14 jaar genie ten van racen en trainen in 3 verschillende sporten verloor ik de laatste maanden het ver trouwen dat ik nog 100% uit mijn lichaam kon krijgen wat er ooit inzat. Daarmee verloor ik ook het plezier om elke dag te gaan trainen. Ik heb mezelf altijd beloofd dat ik zou stoppen als ik het plezier in trainen zou verliezen. Dat mo ment is nu...' Mesu (32) maakte vooral naam in het mara- thonschaatsen. Hij was een specialist op na tuurijs. In 2015 won hij de Alternatieve Elfste dentocht in Oostenrijk. Hij werd daarna ver kozen tot Zeeuws sportman van het jaar. Nieuwkoop Hoek Slechts een paar tellen had Hollan der nodig om te concluderen wie zaterdag de betere was: Goes ofJong Feyenoord. ,,Als je een ploeg zou moeten kiezen, dan zou ik Feyen- oord aanwijzen." De oefenmeester vond echter dat zijn team totaal niet onder de voet gelopen werd. ,,Ver- dedigend zijn we redelijk stabiel." In het tweede tijdsblok (de speel- tij d bedroeg 3 x 25 minuten) sloegen de Rotterdammers toe. Met een strakke bal werd Abdel Belarbi be diend aan de rand van het straf schopgebied. De spits draaide knap weg en schoot de bal laag in de hoek: 0-1. De tweede treffer viel na krap een uur spelen. Shiloh 't Zand was het eindstation van een vloeiend lo pende aanval. Ook de thuisploeg vond het net. In de 47ste minuut snelde Francis Kabwe Manengela naar de achter lijn. Zijn voorzet belandde op het hoofd van Sylvio Hage, die raak kopte. De treffer werd echter afge keurd, aangezien de bal de achter lijn gepasseerd had. Geen handvatten In de aanloop naar de ontmoeting met Feyenoord onder 21 stelde ver dediger Stefan de Bert dat de focus lag op het aanvallende aspect. Hol lander sprak na het duel over de 'tweede fase'. ,,Hoe kunnen we een overtal bewerkstelligen hoog op het veld? Dat is een aantal keer goed ge lukt." Vanaf deze week gaat Goes zich richten op de 'derde fase'. ,,Hoe kun je een overtalsituatie omzetten in mogelijkheden? We creëren name lijk nog weinig uitgespeelde kansen. Dat was tegen Kloetinge (1-1, red.) ook zo. Ik kan het mijn ploeg niet kwalijk nemen. Ik heb het nog niet aangeboden op trainingen. De spe lers hebben nog geen handvatten van me gekregen." Hollander beseft dat het geen abc'tje is om de aanvallende motor op volle toeren te laten draaien. ,,In de laatste fase worden de ruimtes kleiner. Je moet sneller handelen en explosiever zijn. Met fitheid kun nen we het verschil maken." Guillaume Clinckemaillie zou het ontbrekende puzzelstukje moeten zijn, maar hij moet op fysiek gebied nog een stap maken. ,,Hij is nog niet waar hij moet zijn. Dat weet hij zelf ook", zei Hollander over de Belg. ,,We weten allemaal dat hij kan voetballen en scoren, maar je kunt niet van hem verwachten dat hij ge lijk de nieuwe aanvalsleider van Goes is. Ik ben ervan overtuigd dat hij dit wel gaat worden. Hij is hard met zijn fitheid bezig." De andere aanvallers, Sylvio Hage (overgekomen van Kloetinge), Riad Elloukmani (overgekomen van Ba ronie), Huib van Hecke, Souffiane el Ouazzini en Francis Kabwe Manen- gela, ogen wel fit. Maar gaan zij Goes naar een hoger niveau tillen, aange zien zij niet altijd basisspeler waren in de eerste klasse en hoofdklasse? Hollander heeft vertrouwen in zijn aanvalslinie. ,,Ik vind het niet zo'n probleem dat de meeste jon gens geen ervaring hebben op dit niveau. Vaak hebben jonge spelers zo'n drie weken nodig om zich aan te passen. Ik mag van hen verwach ten dat zij intensiteit brengen en diepgang hebben zonder bal." Morgen staat de oefenwedstrijd tussen Goes en Baronie op het pro gramma. De aftrap op sportpark Het Schenge is om 20.00 uur. Een kleine twee weken later, op zaterdag 14 au gustus, is de openingswedstrijd in de derde divisie. Sportlust'46 is de eerste tegenstander. Voor Van de Ven mocht het zand- circuit in Lommel een beetje als thuisbaan gezien worden. Vooraf temperde ze de verwachtingen enigszins, maar in de kwalificaties van zaterdagochtend zette ze toch de snelste tijd neer. Daardoor ma- nouvreerde ze zich toch in de favo- rietenrol. Maar in het vervolg overtuigde Van de Ven, net als in Tsjechië een week eerder, niet. In de eerste man che, die werd gewonnen door land genote Lynn Valk, had ze een ma tige start en kwam ze door een op mars nog wel dicht bij het podium. In de tweede heat was ze juist heel goed weg, lag ze snel prima tweede en was er hoop op een mooi resul taat. Maar de Yamaha-rijdster kon de aanvallen van Shana van der Vlist, Kiara Fontanesi en Courtney Duncan niet pareren en zakte toch weer iets terug. Het wereldkampioenschap heeft sinds zaterdag een nieuwe leidster: Shana van der Vlist. Van de Ven staat gedeeld derde op 13 punten achterstand. Na de zomer gaat de strijd verder met nog drie Grands Prix. maandag 2 augustus 2021 WIELRENNEN WIELRENNEN TRIATLON MARATHONSCHAATSEN PM Voetballer Bart Nieuwkoop (foto) uit Tholen heeft zijn tweede compe titiewedstrijd in dienst van Roy ale Union Saint- Gilloise verlo ren. Thuis tegen Club Brugge werd het 0-1. Een week na de verrassende winst op Ander- lecht hield pro movendus 'Union' de titel- favoriet lang op 0-0 en zat er weer een stunt in. Nieuwkoop kwam er in de 61ste minuut in als invaller. In de 87ste minuut viel de enige treffer. 1-2 Hoek verloor za terdag een oe fenwedstrijd bij Racing Gent met 1-2. Steve Schalkwijk maakte in de tweede helft de enige treffer voor de Zeeuws- Vlaamse derde divisionist. Rik Impens miste eerder een strafschop. Goes mist nog stootkracht Na de oefenwedstrijd tegen Jong Feyenoord (0-2 nederlaag) stelde Goes-trainer Kevin Hol lander dat de derdedivisionist toe is aan een nieuwe fase. ,,We creëren nog weinig uitge speelde kansen." Len Wolters Goes Goes-captain Ruben Hollemans kopt tussen allemaal Feyenoor- ders in op het doel. foto johan van der heijden Motorcrossster Nancy van de Ven heeft ook bij de tweede Grand Prix van 2021 geen pot ten kunnen breken. In Lommel werd de Vlissingse vierde over all na twee vierde plaatsen in de heats. Roeland van Vliet Lommel a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 46