Van Vleuten wint in San Sebastian Herlings viert rentree met een podiumplek Gelijkspel Anderlecht 'Denk dat dit het gevolg is van Covid-19' 13 op de grote concurrent voor de wereldtitel Te weinig benzine VOLGENDE RACE GP VAN BELGIË, ZONDAG 29 AUGUSTUS Zomerstop HAMILTON DUIZELIG NA RACE Van Vleuten had naar haar gou den succes in Tokio al gezegd dat ze graag in Spanje wilde rijden. Ze komt uit voor de Spaanse ploeg Movistar en houdt van het Bas kenland. „Winnen is geweldig maar om het samen te doen is nog leuker. Dit is een geweldig over winning voor het hele team. Ik ben zo ontzettend trots op ieder een", zei ze na afloop. De olympische tijdrit stond af gelopen woensdag op het pro gramma. Een dag later keerde ze terug in Nederland. Na de huldi ging bij het Olympic Festival in Scheveningen ging het vizier op de Spaanse wedstrijd. ,,Ik voelde me wel wat moe", bekende ze na de wedstrijd. ,,Ik had ook wel een beetje een jetlag. Ik heb wel wat minder geslapen en was ook zeker wel moe. Door de regen en het parcours was het een zware wed strijd. Maar de ploeg heeft zo hard voor mij gewerkt, ik moest het wel afmaken." Mollema Bij de mannen ging de zege in San Sebastian naar Neilson Powless (EF Education). Het was zijn eer ste zege als prof. De Amerikaan won in de sprint van de Sloveen Matej Mohoric en de Deen Mikkel Honoré. Bauke Mollema eindigde als tiende. Op de erelijst van de Spaanse koers is Powless de opvolger van Remco Evenepoel, die in 2019 op 19-jarige leeftijd zijn eerste WorldTour-zege behaalde in het Baskenland. Vorig jaar ging de Clasica San Sebastian niet door vanwege de coronapandemie. Herlings moest in de eindstand alleen Ro- main Febvre voor zich dulden. De Fransman won de tweede manche, nadat hij in de eerste op de tweede plek eindigde. Pauls Jonass belandde in de eind klassement van de Grand Prix op de derde plaats. In de WK-stand bleef titelhouder Tim Gajser aan de leiding. De Sloveen kwam in België na twee manches niet ver der dan de zesde plek. Her lings, die vorige week door zijn blessure de GP van Tsjechië miste, heeft als nummer vijf een ach terstand van 42 punten op Gajser. Glenn Coldenhoff fi nishte in Lommei als ne gende en dertiende. Hij staat in de WK-stand op de zevende plek. Calvin Vlaanderen neemt in het klassement de twaalfde plaats in, Brian Bogers de veertiende. - P maandag 2 augustus 2021 VOETBAL Anderlecht heeft ook de tweede competitie wedstrijd in België niet kun nen winnen. De uitwedstrijd tegen KAS Eupen eindigde in 1-1. Benito Raman opende in de 39ste minuut de score namens de bezoekers, waarna Jens Cools nog voor de rust gelijk maakte. Bij Anderlecht speelde verdediger Wesley Hoedt de hele wedstrijd. Doelman Bart Verbruggen bleef op de bank. Anderlecht startte vorig week einde met een thuisnederlaag tegen nieuwkomer Union (1-3). Club Brugge maakte gisteren geen fout op bezoek bij dat zelfde Union. De Belgisch kam poen won met 0-1. Coach John van den Brom verloor met RC Genk vrijdagavond al thuis van KV Oostende met 3-4. GO Sebastian Vettel raakte uren na de race zijn tweede plaats in de GP van Honga rije kwijt. De Duitser parkeerde zijn wagen na afloop met 0,3 liter benzine in de tank, terwijl 1 liter het minimum is. De Formule 1 gaat na een zomerstop van vier weken verder op 29 augustus met de Grote Prijs van België op het circuit van Spa-Fran- corchamps. Een week later is de GP van Ne derland op het circuit van Zandvoort. BOEDAPEST Lewis Hamilton bleef na afloop van de Grand Prix van Hongarije lang weg bij de persconferentie. De Brit, na zijn tweede plaats de nieuwe leider in het wereldkampioen schap, moest naar de dokter om zich te laten onderzoeken. Hevig vermoeid en duizelig was Hamilton uit zijn auto gestapt, waarna hij tollend op zijn benen de champagne in ontvangst nam tijdens de podiumceremonie. Na het doktersbezoek volgde de uit leg. Hamilton denkt dat hij nog steeds last heeft van de gevolgen van het coronavirus, waarmee hij eerder besmet is geweest. „Toen ik op het podium stond, had ik last van een wazig zicht. Ik heb steeds gevochten om gezond te blijven na wat er eind vorig jaar is gebeurd, maar het is nog steeds niet weg", zei hij. ,,Ik denk dat de Lewis Hamilton tijdens de podiumceremonie. foto afp effecten van Covid-19 blijven han gen. Sinds ik het heb gehad, is het trainen anders. Ik ben sneller moe." De race op de Hungaroring was ook voor de 36-jarige Brit chao tisch verlopen. Na het incident in de eerste bocht leek hij de grote winnaar te worden van de botsin gen achter hem. Ongeschonden en als leider kon hij de grand prix hervatten. Maar toen de herstart plaatsvond, maakten zijn Merce des-team en hij een kapitale fout. Waar alle coureurs snel hun re genbanden inwisselden voor nor male slicks, bleef Hamilton op zijn intermediates rijden. Moederziel alleen stond hij op de inmiddels opgedroogde startgrid, terwijl de anderen de race vanuit de pits hervatten. Een ronde later wisselde de Brit alsnog zijn banden, waardoor hij helemaal achteraan moest aansluiten. Vanaf daar bleek de derde plaats het hoogst haalbare. Uiteindelijk werd hij nog wel tweede, na de diskwalificatie van Vettel. SAN SEBASTIAN Drie dagen na haar olympische titel bij de Spelen in Tokio was Annemiek van Vleuten zaterdag opnieuw succesvol. De Nederlandse ren- ster van Movistar pakte de zege in de Clasica San Sebastian. Onder aanvoering van de ploeg van Van Vleuten werd op de laat ste klim het grootste deel van de kopgroep van zes rensters terug gepakt. Audrey Cordon-Ragot deed nog een poging uit de greep van het peloton te blijven. Nog voor zij werd teruggepakt ging Van Vleuten zelf in de aanval. Ze kwam als eerste aan op de klim en maakte het daarna solo af. Weer ging Van Vleuten jui chend over de finish. foto epa LOMMEL Jeffrey Herlings (foto) is bij de Grote Prijs van België op de tweede plaats geëindigd. De KTM-coureur, amper her steld van een schouder blessure, won in Lom mei de eerste manche en kwam in de tweede manche als vijfde over de finish. - rj (MA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45