▲tormulei gp van Hongarije Na GP van Hongarije zijn Max Verstappen en het Red Bull-team weer woedend 12 Max Verstappen had zijn frustraties over de crash op Silverstone heel graag omgezet in een overwinning in Boedapest. In plaats daarvan zorgde de GP van Hongarije gisteren voor nog meer chagrijn bij de Nederlander. En dan is hij ook nog zijn koppositie in de WK-stand kwijt. 78 maal is scheepsrecht Poleposition Het duurde even voordat de came rabeelden vanuit de auto van Max Verstappen konden worden ge toond. Het perspectief van de Red Bull van de Nederlander was wel degelijk een heel interessante voor het in beeld brengen van het inci dent in de eerste bocht van de race. Maar een gedeelte van wat Verstap pen op dat moment zei, moest wor den vervangen door een pieptoon. Zijn reactie was begrijpelijk. Ter wijl hij zelf goed vertrokken was in de Hongaarse regen en snel de tweede plek overnam van Merce- des-coureur Valtteri Bottas, werd er plotseling vanaf rechts op hem in gereden. ,,What the fuck is er nu weer gebeurd!?'', was duidelijk het geen hij op dat moment uitriep. Idiote vragen Het was ook niet de eerste keer in dit raceweekend dat hij in woede uitbarstte. Na afloop van de kwali ficatie op zaterdag kon Verstappen zich ook niet inhouden. Net nadat hij op de Hungaroring was versla gen door zijn rivaal Lewis Hamil ton en diens ploeggenoot Bottas, kreeg hij het verzoek te filosoferen over wat er zou gebeuren als Ha milton en hij tijdens de race weer een wiel-aan-wiel-duel met elkaar uitvochten. Het maakte Verstappen nog chagrijniger dan hij al was. Vloekend verzocht hij de journalist te stoppen met zijn idiote vragen. Hij was er klaar mee. En hoezeer hij ook hoopte dat hij zijn frustraties een dag later zou kunnen omzetten in een overwin ning, het chagrijn werd tijdens de Grand Prix van Hongarije alleen maar groter. Want doordat er in die FORMULE 1 Uitslag eerste bocht op hem werd ingere den, was hij op slag kansloos voor de zege. Degene waarmee hij in aanraking kwam, was Lando Nor- ris, maar de botsing werd veroor zaakt door Bottas, die van achteren op Norris inreed, waarna beide au to's uit de bocht vlogen en daarbij niet alleen Verstappen, maar ook diens teamgenoot Sergio Pérez raakten. Met als resultaat dat Bottas, Norris en Pérez uitvielen en Ver stappen met een zwaar gehavende auto verder moest. ,,Ik word er gewoon weer afgeke- geld door een Mercedes-auto", ver zuchtte Verstappen (23). ,,Het is enorm klote dat je twee races achter elkaar zoveel pech hebt. Ik had veel schade aan mijn auto, kon helemaal niets." Blij met Bottas Red Bull-teambaas Christian Hor- ner ging nog een stapje verder. ,,Ik denk dat ze bij Mercedes blij zijn met Bottas", zei hij op cynische toon. ,,Hij heeft goed werk voor ze verricht, toch? Met één actie allebei onze auto's uit de wedstrijd ge haald. Ik ben hier heel erg gefrus treerd door. Weer betalen we een heel hoge prijs voor een incident waaraan we zelf geen enkele schuld hebben. Dit zijn heel zware weken voor ons." Na de heftige confrontatie tussen Hamilton en Verstappen in de Britse GP op Silverstone, twee we ken geleden, zijn de verhoudingen tussen de twee sterkste teams van dit Formule 1-seizoen nog verder verslechterd. ,,Hier moet goed naar gekeken worden door de FIA", constateerde Horner. Hij was op dat moment al op de hoogte van de straf die Bottas voor het incident had gekregen. Bij de volgende grand prix, die op Spa- Francorchamps op 29 augustus, wordt de Fin vijf plaatsen naar ach teren gezet na de kwalificatie. ,,Voor het einde van de tweede ronde zal hij weer in positie zijn", zei Horner, opnieuw met flink wat cynisme. Hij maakte er andermaal mee duidelijk dat ze bij Red Bull met veel ergernis de zomerstop ingaan. Niet meer als leider in de WK- stand bovendien. Door zijn tweede plaats in Hongarije is Hamilton Verstappen nu voorbij. Kijkend naar die tussenstand zal de Neder lander de komende weken vast nog wel een paar keer hardop vloeken. Weer betalen we een heel hoge prijs voor een incident waaraan we zelf geen enkele schuld hebben maandag 2 augustus 2021 Max Verstappen moest de koppositie in de WK-stand afstaan aan Lewis Ha milton. De Limburger heeft tien weken op nummer 1 gestaan, nadat hij die po sitie op 23 mei had veroverd in Monaco. Esteban Ocon (foto) won gisteren voor het eerst een GP. De Fransman van Alpine stond voor de 78ste keer aan de start. Hij had wel al eenmaal eerder op het podium gestaan: vorig jaar werd hij tweede in de GP van Bahrein. Lewis Hamilton begon voor de 101ste keer een race vanaf de eerste start- plek. Zeges boekte hij net iets minder vaak: 99. 'Opnieuw door een Mercedes eraf gekegeld' Marijn Abbenhuijs Boedapest GRAND PRIX VAN HONGARIJE 1. Ocon (Fra/Alp) 2.04.43,199 25 pt 2. Hamilton (GB/Mer) +2,736 18 pt 3. Sainz jr. (Spa/Fer) +15,018 15 pt 4. Alonso (Spa/Alp) +15,651 12 pt 5. Gasly (Fra/AT) +1.03,614 10 pt 6. Tsunoda (Jap/AT) +1.15,803 8 pt 7. Latifi (Can/Wil) +1.17,910 6 pt 8. Russell (GB/Wil) +1.19,094 4 pt 9. Verstappen (Ned/RB)+1.20,244 2 pt 10. Raikkönen (Fin/Alf) +1 ronde 1 pt 11. Ricciardo (Aus/McL) +1 ronde, 12. Schumacher (Dui/Haa) +1 ronde, 13. Giovinazzi (Ita/Alf) +1 ronde. Uitgevallen: Mazepin (Rus/Haa, in ronde 4), Norris (GB/McL, 3), Pérez (Mex/RB, 1), Stroll (Can/Ast, 1), Leclerc (Mon/Fer, 1), Bottas (Fin/Mer, 1). Diskwalificatie: Vettel (Dui/Ast). Snelste ronde: Gasly. WK-stand (na 11 van de 23 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Hamilton 195 1. Mercedes 303 2. Verstappen 187 2. Red Bull 291 3. Norris 113 3. McLaren 163 4. Bottas 108 4. Ferrari 163 5. Pérez 104 5. Alpine 77 6. Sainz jr. 83 6. AlphaTauri 68 7. Leclerc 80 7. Aston M. 48 8. Ricciardo 50 8. Williams 10 9. Gasly 50 9. Alfa Romeo 3 10. Ocon 39 10. Haas 0 Verstappen en Hamilton wisselen een boks uit na de kwalificatie. - Christian Horner, Red Bull ▲'Valtteri' Bottas botst op de oranje bolide van Landon Norris, die op zijn beurt Max Verstappen van de baan duwt. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44