Irak strikt Dick Advocaat als nieuwe bondscoach Ihattaren uit selectie PSV 11 Basisdebuut Steven Berghuis in relatieve Oostenrijkse rust Na een weinig verheffend basisdebuut tegen RB Leipzig (1-1) concludeerde Steven Berghuis (29) dat hij fysiek, tactisch en privé stapjes heeft gezet na zijn beladen overstap naar Ajax. ,,Als je social media links laat liggen, zit je best in een leuke omgeving." JOHAN INAN Even moet Berghuis zich in Grödig, waar Ajax' een teleurstellend sluit stuk van het trainingskamp in Oos tenrijk beleefde, nog speler van Feyenoord gewaand hebben. En dat lag vooral aan het vele verdedi gende werk dat hij verzette en de plek waar hij meestal aan de bal kwam. Leipzig trapte het gaspedaal ouderwets in, waardoor Ajax in de verdrukking kwam en zich zelden uit die houdgreep wist te ontwor stelen. ,,Bij Ajax kan hij dichter bij het doel van de tegenstander in balbe zit komen", voorspelde coach Erik ten Hag vrijdag nog, die vervolgens een rits spelers noemde die Berg huis kunnen 'voeden'. Daar kwam bij de eerste basisplek die hij zijn grote aankoop gunde nog weinig van terecht. Ten Hag noemde het spel van Ajax 'rommelig'. Gevraagd naar wat goed was, kwam de coach niet veel verder dan de uitslag. Berghuis stond zijn mannetje, maar een hoofdrol? Nee, verre van. Een paar goede loopacties en com binaties, maar ook voorzetten die precisie en een schuiver die kracht misten. ,,Er worden hier ook andere dingen gevraagd op mijn positie", concludeerde hij naderhand zelf. ,,Dat is een proces dat ik aanga en daarin wil ik zo snel mogelijk din gen oppikken. Hier wordt bijvoor beeld meer drukgezet. Dat hangt ook af van de trainer. Verder is de samenwerking met spelers, Nous (Mazraoui) achter mij, en Haller in de spits, heel belangrijk. Dat moet groeien." Ten Hag voorspelde al dat een handvol internationals, onder wie Berghuis, vanwege de weinige mi nuten op het EK nog wel een maand nodig heeft om in topcondi tie te komen. De linkspoot speelde met Feyenoord in de play-offs te gen Utrecht in mei voor het laatst negentig minuten. ,,Dan is een uur nu een goed begin, denk ik." Dat het ook tactisch nog aanpoten is, kijkt Berghuis niet van op. ,,Van eerdere transfers weet ik: je moet even je weg vinden en elkaars kwa liteiten leren kennen." Een aantal van hen leerde hij tij dens het EK op en naast het veld kennen. Zij praatten hun nieuwe teamgenoot ook vast bij. De klik die ontstond, was de afgelopen week in Bramberg terug te zien. Berghuis leunde op de schouder van Jurriën Timber, dolde veel met Ryan Gra- venberch en werd voor oefeningen geïnstrueerd door Daley Blind. ,,Dat je ze kent, maakt het wat mak kelijker. Ik heb ook tegen veel jon gens gespeeld. Dus je kent elkaar al wel, maar om echt helemaal jezelf te zijn, heb je altijd even nodig." En dan is het handig als je niet van alles naar je hoofd krijgt geslin gerd. Voor en nadat hij zijn krabbel in de Johan Cruijff-Arena zette, ontstond er veel ophef. Inmiddels is het privé wat rustiger, merkt hij. ,,Het is meer het gebeuren op social media. Als je dat links laat liggen, dan zit je in best een goede en leuke omgeving met positieve dingen. Aan beide kanten. Hier proberen ze met zo goed mogelijk op te vangen en leeft dat sentiment helemaal niet. Als ik contact heb met de jon gens en mensen met wie ik bij Fey- enoord vijf jaar heb gewerkt, merk ik dat ook helemaal niet." De Haagse oefenmeester begint op korte termijn. Zijn vroegere as sistent Zeljko Petrovic zal hem in Irak terzijde staan, evenals Cor Pot. Advocaat beëindigde afgelopen seizoen bij Feyenoord zijn carrière als clubcoach. Hij liet destijds doorschemeren dat hij mogelijk als bondscoach nog actief zou wil len zijn. Advocaat fungeerde eer der als bondscoach van Oranje, Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Korea, België, Rusland en Servië. Advocaat begint met Irak over ruim een maand aan de derde ronde van de WK-kwalificatie van de Aziatische voetbalconfede ratie (AFC). Op 2 september is Zuid-Korea in Seoul de eerste te genstander. Irak neemt het in poule A ook op tegen de Ver enigde Arabische Emiraten van coach Bert van Marwijk. Van Bommel verliest weer Depay scoort voor Barcelona Feyenoord niet langs ADO: 1-1 maandag 2 augustus 2021 @JohanInan Grödig Steven Berghuis (links) in duel met een Leipzig-verdediger An- gelino. foto pro shots EINDHOVEN Mohamed Ihatta- ren heeft zich opnieuw onmo gelijk gemaakt bij PSV. De mid denvelder traint niet meer mee met de selectie van het eerste elftal. Tot die straf is besloten, omdat Ihattaren zich niet aan af spraken heeft gehouden. Ihattaren meldde zich vorig weekeinde ziek bij PSV en ging niet mee naar Istanboel voor de return in de tweede voorronde van de Champions League tegen Galatasaray. Op internet verscheen woensdag, de dag van de wedstrijd, een foto van Ihattaren die bij zijn zaakwaarne mer Mino Raiola in Frankrijk was. ,,De directie van PSV heeft aan Ihattaren medegedeeld dat hij geen onderdeel meer uitmaakt van de teamtraining van het eer ste elftal. Hij volgt op de PSV Campus vanaf maandag een in dividueel programma met bege leiding vanuit PSV'', meldt de Eindhovense club. Ihattaren maakte in januari 2019 op 16-jarige leeftijd onder leiding van trainer Mark van Bommel zijn debuut. Hij heeft nog een contract tot medio 2022. ROTTERDAM Dick Advocaat (73) gaat aan de slag als bonds coach van Irak. Hij moet de na tionale ploeg naar het eindtoer- nooi om de wereldtitel in 2022 in Qatar leiden. VOETBAL Trainer Mark van Bommel heeft met zijn nieuwe club VfL Wolfsburg de vijfde nederlaag geïn casseerd in de oefencam pagne. De Duitse ploeg sloot de voorbereidingspe riode in eigen stad af met een verliespartij tegen At- lético Madrid: 1-2. Wolfs burg speelt volgende week zondag in het Duitse be kertoernooi uit tegen Preussen Münster uit de regionale liga. Een week later begint Van Bommel met zijn nieuwe ploeg aan de competitie, thuis tegen promovendus VfL Bochum. VOETBAL Memphis Depay (27, foto) heeft opnieuw gescoord voor Barcelona. De international, overgeko men van Lyon, deed dat in een oefenduel met VfB Stuttgart. De wedstrijd ein digde in een overwinning voor de Spanjaarden: 0-3. Depay schoot na een aar dige individuele actie raak na iets meer dan 20 minu ten. Hij deed dat na een pass van landgenoot Fren- kie de Jong. Bij zijn offici euze debuut tegen Girona, toen als invaller, had Depay al een strafschop benut voor het Barcelona van coach Ronald Koeman. VOETBAL Feyenoord heeft drie dagen na de ontsnap ping in de Conference League tegen FC Drita uit Kosovo (3-2) in de eigen Kuip opnieuw geen indruk kunnen maken. Het oefen duel met ADO, dat naar de Keuken Kampioen Divisie is gedegradeerd, eindigde in 1-1. Het oefenduel in De Kuip bestond uit vier delen van een half uur. De Oos tenrijkse verdediger Gernot Trauner maakte zijn offici euze debuut bij Feyenoord. Daardoor kon Leroy Fer weer als verdedigende middenvelder fungeren. Het doelpunt van Feyen- oord viel in de derde fase, Róbert Bozenik benutte een strafschop. Boussakou zorgde voor 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43