Zverev pakt met overmacht goud Eerste goud voor België Ranomi Kromowidjojo geeft nog geen duidelijkheid over haar zwemtoekomst 'Kamminga de nieuwe kopman' 7 Na haar vierde plek op de 50 vrij in olympisch Tokio bleef Ranomi Kromowidjojo (30) vaag over haar toekomst. Tot 2022 blijft ze zeker zwemmen, maar dan? ,,Dat wordt een keuze op gevoel." NATASJA WEBER steeds strijden met de besten." Kro mowidjojo werd aangemoedigd door haar verloofde Ferry Weert- man. De openwaterzwemmer ver dedigt donderdag zijn olympische titel op de 10 kilometer. Weertman moet het stellen zonder de steun van zijn geliefde. Evenals alle an dere sporters moet Kromowidjojo binnen 48 uur na haar laatste wed strijd Japan verlaten. ,,Ik ga thuis voor de tv naar Ferry kijken. Maar het eerste wat ik doe in Nederland, is knuffelen met mijn ouders. Dat heb ik anderhalfjaar niet gedaan." CATSTEVREDEN ,,Natuurlijk had ik graag op het po dium gestaan, maar ik doe hier na negen jaar nog steeds mee met de wereldtop", zei Kromowidjojo na haar vierde Spelen. ,,Het is geen kattenpies wat er in de finale staat. Ik ben er trots op wat ik hier pres teer, je kunt mij niet van m'n stuk brengen. Ik ga zeker niet huilend op de bank liggen. Het is goed zo." Parijs 'Het is goed zo'. Die woorden van Kromowidjojo kunnen opgevat worden als een olympisch vaarwel. Zelf zegt ze nog niet te weten of ze er nog drie jaar aan vastplakt tot Pa rijs. ,,Ik ga in elk geval de komende maanden door. Over vier weken zwem ik al in de International Swimming League in Napels. Daar heb ik heel veel zin in", zegt Kro- mowidjojo over de lucratieve team competitie die in november naar Eindhoven komt. ,,In het najaar ga ik rustig nadenken wat ik wil doen. Dat is echt een gevoelskwestie." In 2022 liggen er met de WK in Fukuoka en de EK in Rome twee mooie toernooien in het verschiet. ,,Ja, dat zeggen mijn teamgenoten ook steeds tegen mij", zegt 'Kromo'. ,,Maar ik weet het echt nog niet. In ben hoe dan ook trots op mezelf dat ik hier sta. In mijn derde olympi sche finale op de 50 vrij kon ik nog Wie Ranomi Kromowidjojo na haar race zag stralen zou denken dat ze zich zojuist weer had gekroond tot olympisch kampioen. Of op zijn minst een medaille had veroverd. Maar niets van dat alles. Op 0,09 se conden greep de zwemster (30) op de 50 meter vrij naast brons. Tij dens haar derde olympische finale in successie op het kortste sprint nummer restte de vierde plek. Haar tijd van 24,30 seconden na één baan sprinten was matig. Ter vergelijking: twee maanden gele den werd ze in Boedapest Europees kampioen op de 50 vrij in 23,97 se conden. Dat was nu goed geweest voor het podium. Een zure vierde plek, een tegenvallende race; voor heen zou 'Kromo' daar flink van ge baald hebben. Nu reageerde de tweevoudig olympisch kampioene van 2012 echter opvallend opgeto gen over haar prestatie. ,,Ik ben hartstikke blij. Dit is misschien wel mijn mooiste vierde plek ooit", zei Kromowidjojo. Of ze niet toch een beetje baalde dat ze net naast een medaille greep? Zverev, die na een 4-3 voorsprong zeven games op een rij pakte, be nutte na één uur en negentien mi nuten zijn eerste matchpoint met een uit de lucht geslagen forehand. Na het laatste punt sloeg hij uit on geloof zijn handen voor zijn ogen. De finale was geen moment spannend, vooral omdat Chatsja- nov nooit het niveau van eerder in het toernooi haalde. De Rus, de mondiale nummer 25, overtuigde in de halve finale nog met een zege op de Spanjaard Pablo Carreno Busta, die de strijd om brons won van Novak Djokovic. Voor Zverev, nummer 5 van de wereld, is het de zesde grote titel uit zijn loop baan. Hij won vier mas- terstoernooien en was in 2018 de beste in de ATP f|j EÊ Finals, het eindejaarstoernooi. Vo rig jaar verloor Zverev de finale van de US Open, het grandslamtoer- nooi dat later deze maand begint. In zowel 2012 als 2016 ging de olympische titel naar de Brit Andy Murray, die zich in Tokio op het laatste moment terugtrok. Djoko vic, de favoriet voor de titel, werd in de halve finales door Zverev uitgeschakeld. Bij de vrouwen ging het olympisch goud naar Be linda Bencic. De 24-ja- rige Zwitserse ver- Ik sloeg in de finale de Tsjechische Markéta Vondrousova. maandag 2 augustus 2021 GO TOT EN MET ZONDAG nw Tokio Olympisch afscheid? Ze weet het écht niet Ranomi Kromowidjojo blaast uit na de finale op de 50 meter vrije slag en zegt daarna vrolijk: 'Mijn mooiste vierde plek ooit.' fotos anp, ad TOKIO Dankzij de twee zilveren medailles van schoolslag zwemmer Arno Kamminga in Tokio telt Nederland weer mee. Verder laten de zes individuele finaleplaatsen (behaald door vijf verschillende zwemmers) zien dat de nationale zwemploeg niet meer afhankelijk is van één of twee boegbeelden. „Arno is de nieuwe kopman van het Neder landse zwemmen", stelt tech nisch directeur André Cats. Na de malaise van vijf jaar geleden in Rio (nul medailles, twee finale plaatsen) keert de zwemploeg nu met opgeheven hoofd terug. ,,Ik ben tevreden", zegt Cats. y @WeberNatasja TOKIO Nina Derwael heeft Bel gië de eerste gouden turnme- daille bij de Olympische Spelen bezorgd. De tweevoudig we reldkampioene zegevierde in Tokio op brug. Ze eindigde op een puntentotaal van 15,200. De Russin Anastasia Iljankova (14,833) behaalde zil ver en het brons was weggelegd voor de Amerikaanse Sunisa Lee (14,500). Derwael (21) werkte jaren toe naar de Olym pische Spelen in Japan en mikte in Tokio echt op een gouden plak. ,,Ik ben heel blij, ik heb er geen woorden voor. De Braban- gonne was een magisch mo ment'', doelde ze op het Belgi sche volkslied. ,,Het was een lange voorberei ding, een lange week en een heel lange dag, maar ik pro beerde zo kalm mogelijk te blij ven. Ik zei tegen mezelf dat ik er hard genoeg voor getraind heb en dat ik moest genieten. Het is echter wel jammer dat mijn fami lie hier niet bij kon zijn." België staat nu in Tokio op drie medailles: een keer goud, een keer zilver en een keer brons. TOKIO Alexander Zverev is de opvolger van Andy Murray als olympisch tenniskampioen. In de finale van het mannentoer- nooi liet de 24-jarige Duitser de Rus Karen Chatsjanov met 6-3 6-1 kansloos. Alexander Zverev wint als eerste Duitse man de olym- f pische tennis- titel. FOTOAFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39