Warm, klam, leeg? Voor Bol is het juist super, super, super 3 om op deze Spelen te strijden op drie fronten ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant Sifan Hassan vond vrijdag dat ze wel erg veel aan het zweten was. Steepleloopster Irene van der Reijken had moeite met de hitte. ,,Ik heb nog nooit met 38 graden gelopen.'' Ze waren niet de eni gen. Veel atleten, ook uit andere landen, klaagden over de warmte en de hoge luchtvochtigheid. En Femke Bol? Die begint een paar minuten na haar eerste race op de Spelen één grote loftuiting over de Spelen in Tokio. ,,Het eten is lekker, ik slaap lekker, al lemaal super. Het is heel leuk. Ik geniet heel erg. De baan is lekker snel en heel fijn om op te lopen, of misschien komt dat omdat ik zo supergoed in vorm ben." En de omstandigheden? „Perfect. Superomstandigheden." Coronastress wuift ze weg. Het imposante Olympisch Stadion vindt ze prachtig. En de Spelen tillen haar tot nu toe op. Zij mist het publiek niet: ze brak door in coronatijd en heeft nog niet vaak voor veel fans gelopen. Eindelijk alle andere wereldtoppers om haar heen, die brengen haar al genoeg in olympische sferen. Ze plaatst zich kinderlijk eenvoudig voor de halve finale van de 400 meter horden, die vandaag om 13.35 uur op het programma staat. En omdat ze slechts 300 meter heeft aangezet en daarna krach ten spaart, besluit ze in overleg met coach Laurent Meuwly ook voor de 4x400 meter gemengde estafette te gaan. Verrassend, want naar buiten toe klonk het altijd dat Bol het bij de 400 meter horden en de 4x400 meter voor vrouwen zou houden. Zaterdagavond in Tokio staat ze voor het eerst in een olympi sche finale. Pas 21 jaar, maar haar status is dit jaar de hoogte in ge schoten. Een reeks Nederlandse records, Diamond League-zeges, twee Europese indoortitels, de vierde tijd ooit op de horden En tóch is dit weer andere koek. Na een sterke start van Liemar- vin Bonevacia en een prima ronde van Lieke Klaver krijgt Bol het stokje. Ze loopt een inhaal race met een splittijd van 49,74. Slotloper Ramsey Angela valt brutaal aan. Even gloort goud voor Nederland, maar dat is uit eindelijk voor de uitzinnige Polen. Zilver en brons zijn voor de Dominicaanse Republiek en de VS - uitgerekend de landen die na de series in eerste instan tie gediskwalificeerd werden. Vooral bij de Amerikanen spreken de beelden voor zich: ge wisseld buiten het daarvoor be stemde vak. Alleen beweren zij dat hun tweede loopster daar door de wedstrijdleiding is neer gezet. Hun protest is succesvol. De diskwalificatie wordt terug gedraaid. Het zorgt voor woede bij de Atletiekunie. De Nederlan ders gaan met een fiks aantal an dere landen in beroep, maar het loopt op niets uit. ,,Oneerlijk", noemt Klaver het na de vierde plaats. ,,De regels zijn duidelijk." Bol bemoeit zich niet met de rel. Als de wiedeweerga wil ze weg, om zoveel mogelijk te her stellen richting de hordenraces. Tot slot: haar gedachte toen An gela voorbij werd gestoven door drie lopers? ,,Shit, had ^k toch iets harder moeten lopen.'' FLITSEN maandag 2 augustus 2021 SSEL TOT EN MET ZONDAG Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Atletiek: 400 meter (v), series (dinsdag, 02.45 uur). Houdster van het nationale record Femke Bol kiest voor de horden, Lieke Klaver (foto) en Lisanne de Witte komen wel in actie. 2. Zeilen: Finn, medalrace (dinsdag, 07.33 uur). Nicholas Heiner verzaakte in de laatste twee reguliere races. Kan hij vanaf plek 5 alsnog het brons van vader Roy (1996) evenaren? 3. Baanwielrennen, teamsprint (m) (dinsdag, 08.58 uur). Het uur U voor de hogesnelheidstrein van Roy van den Berg, Jeffrey Hoogland en Harrie Lavreysen. Om 10.35 uur is de finale. En of Femke Bol geniet van haar olympische debuut. De 21-jarige hordenrevelatie liep zaterdag zelfs een extra race, omdat het gemengde esta fetteteam op de 4x400 meter medaillekanshebber bleek. Vierde werden ze, maar ook dat mag de pret niet drukken. Pim Bijl Tokio Femke Bol in actie tijdens de series van de 400 meter horden. Vanmiddag loopt ze de halve finale op dat nummer. foto pim ras hart achterna dasakau uit Belarus haalde ook 2,37, maar had meer sprongen nodig. Hij pakte brons. Elaine Thompson-Herah won net als vijf jaar geleden in Rio de 100 meter bij de vrouwen. Ze klokte 10,61 seconden, een olym pisch record en de op een na beste tijd ooit. Ook het zilver en brons gingen naar Jamaica. Shelly-Ann Fraser-Pryce, de kam pioene van 2008 en 2012, liep 10,74 en Shericka Jackson 10,76. Yulimar Rojas is de nieuwe olympische kampioene hinkstap- springen. De atlete uit Venezuela reikte tot 15,67 meter, een forse verbetering van het wereldre cord. Dat stond sinds 1995 met 15,50 meter op naam van de Oe- kraiënse Inessa Kravets. van het koningsnummer. ,,Hier heb ik van gedroomd sinds ik een kind was. Ik heb wel een week of zo nodig om te snappen wat hier is gebeurd. Olympisch goud ge wonnen na Bolt. Ongelooflijk.'' Er was ook opvallend Italiaans hoogspringgoud. Gian- marco Tamberi en Mutaz Essa Barshim uit Qatar zweefden beiden over 2,37 meter, in precies evenveel pogingen. De wedstrijdleiding stelde een 'jump-off voor om een beslissing te force ren, maar Barshim vroeg om twee gouden medailles. Dat verzoek werd tot grote blijdschap bij beide atleten gehonoreerd. Maksim Ne- Lamont Marcell Jacobs (26) is de opvolger van Usain Bolt als olympisch kampioen op de 100 meter. De Italiaan, geboren in Texas als zoon van een Ameri kaanse vader en Italiaanse moe der, finishte gisteren in de finale na 9,80 seconden en bleef Fred Kerley (VS, 9,84) en Andre de Grasse uit Canada (9,89) verrassend voor. Jacobs was de eerste Italiaan ooit in de finale Dubbel goud voor Italië, met Jacobs (links) en Tamberi. FOTO REUTERS TOKYO 2»0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35