Boekentip zomerhit ndrinaend portre Zomerh starterpack - <D 6 DIT IS MIJN HOF Weer of geen weer, in Cadzand vind je altijd toeristen. Ook al komt de regen met bakken uit de lucht, de strandspullen en korte broeken verdwijnen niet snel uit het straatbeeld. Een zonnetje op een stranddag is het mooiste, maar bij het Strandhotel maken ze er ook op mindere dagen een fijne vakantie van. Dan gaan gewoon de haard en de kaarsjes aan. Jaren geleden was ik aanwezig in Hulst tijdens een emotioneel debat over ont- poldering. Het onbegrip onder de aan wezige boeren over die plannen was, en is nog steeds, enorm. Hoezo nieuwe natuur alsof wij niet bezig zijn met natuur, klonk het alom. Dat gevoel van verontwaardiging en onbe grip weet de Vlaamse journalist Chris de Stoop treffend te beschrijven in Dit is mijn Hof. Hij keerde enkele jaren geleden terug naar de ouderlijke boerderij in de Wase Zaligempol- der en probeert haar voort te zetten. Tegelij kertijd ziet hij hoe vele polderboeren plaats moe ten maken voor havenuit breiding en natuurcom pensatie waardoor perce len die al eeuwenlang worden beboerd, prijs worden gegeven. En hoe havendirectie en natuur organisatie een monster verbond sluiten en gaan voor die nieuwe natuur van kunstmatige ei landjes. Maar hij blikt ook terug op zijn jeugd op de boerderij en beschrijft tegelijkertijd de Europese landbouwpolitiek waardoor boeren gedwongen worden om maar te produceren. Het is geen vrolijk boek maar wel een indrin gend portret van het opgroeien op het platte land op de grens van Zeeland en Vlaanderen en van het verdwijnen van een oude bedrijfs tak die eeuwenlang het landschap vorm gaf. Een zingende vogel, mondharmonica, tokkelende gitaar en een ansichtkaart van een tekst. Follow the Sun van Xavier Rudd heeft het complete zomerhit-starter pack. Als de Australiër zijn liedje ook nog in het Spaans had gezongen, had hij alle clichés afge vinkt. Maar man, laat hem lekker. Wat een heerlijk, ongecompliceerd relaxed nummer. Sluit je ogen en je waant je aan de ruige kusten Down Under, tussen langharige 'Strayan surf- dudes met schelpenkettingen om en zonge bruinde bikinibabes. Een ondergaande zon, biertje in de hand. En dan die sim pele maar rake tekst: Follow,follow the sun And which way the wind blows -2 mm aorv When this day is done En iets verderop: Rudd zingt over de zoektocht naar levens geluk. Geloof mij. Zet Follow the Sun op en je vindt wat je zoekt. Cadzand omerkrachten Anna Maters (19), Nina Goossen (19) en Jolien van Waterschoot (23) zorgen er met hun frisse uitstraling voor dat het de gasten aan niets ont breekt. Het Strandhotel heeft zeven tig kamers en tien appartementen en werd in 2019 gloednieuw opgeleverd. Het is daarnaast de thuisbasis van sterrenchef Sergio Herman. Hij boekt er succes met zijn restaurants Pure C en Blueness. Ook brasserie AIRrepublic in de jachthaven hoort bij het Strandhotel. Voor Anna is het de tweede peri ode dat ze hier een zomerbaan als re ceptioniste heeft. De Hilversumse heeft het geweldig naar haar zin in Zeeland. ,,In Amersfoort doe ik de hotelschool en ik ben hier vorig jaar in het Strandhotel terechtgekomen voor mijn stage. Mijn vrienden ken den Cadzand wel, ik helemaal niet. Maar ik wilde graag op mezelf en het is hier echt zó leuk." Ook al was alles nieuw voor haar, zowel de omgeving als de werkzaamheden, Anna heeft haar draai snel gevonden. Met een stralende lach bemant ze de receptie van het hotel. ,,Ik verwelkom de gas ten, doe de check in en check out. Tussendoor beantwoord ik telefoon tjes en vragen van gasten. Dat gaat echt over van alles. Als ze willen re serveren voor een van de restau rants, maar ook als ze meer willen weten over de omgeving en wat ze er kunnen doen." ledere dag iets leren Anna werkt vandaag een dienst van half acht 's ochtends tot drie uur 's middags. ,,Maar er zijn natuurlijk ook andere tijden mogelijk. Ik vind het werk heel divers en het is leuk om met de gasten hier om te gaan. De mensen zijn allemaal in een va kantiestemming. Al komen ze best weleens met een lastige vraag, het is belangrijk om altijd vriendelijk te blijven. Ook als iemand een klacht heeft. Dan zoeken we naar een crea tieve oplossing, zodat de gast toch weer tevreden zijn verblijf kan voort zetten." Anna is heel blij met haar collega's. ,,We hebben een hecht team bij de receptie, er hangt een goede sfeer. En ik leer elke dag wel iets bij. De syste men zijn niet moeilijk om in te wer ken. Nadat ik hier vorig jaar al werkte en nu weer terug kwam, pakte ik het zo weer op. Het enige dat ik soms las tig vind, is de backoffice. Al die admi nistratie is veel werk. En ik spreek geen Duits. Engels wel en Spaans leer ik op school. Maar dat kom je hier niet zo veel tegen natuurlijk." Pittige dagen Collega Jolien heeft al meerdere zo mers achter de rug bij het Strandho- tel. Ze werkt in de bediening bij AIR- republic in de jachthaven. ,,Oor- spronkelijk kom ik uit de omgeving van Terneuzen. Mijn vader heeft hier veel kennissen. Via hem ben ik aan deze baan gekomen. In 2016 heb ik bij Pure C stage gelopen en inmiddels is dit al het vierde jaar dat ik bij AIRre- public werk. Ik vind het echt een unieke locatie om te werken, het lijkt een beetje alsof je boven het water zweeft." Vier dagen per week is Jolien in het restaurant te vinden. ,,Ik begin om tien uur, er is best veel voor te berei den en klaar te zetten. Om twaalf uur komen de eerste gasten. Ik sta vaak bij de entree om hen te verwelko men. Vervolgens werk ik tijdens de lunch en het diner, ongeveer tot mid dernacht." Huis kopen Dat zijn pittige dagen en niet iedere zomerkracht draait die uren. Maar Jo- lien wil dit juist graag. ,,Die vastig heid vind ik prettig. Ik werk en over nacht vier dagen hier en de andere ben ik dan weer in Scheveningen, waar ik woon. Bovendien, het is goed verdienen door zoveel uren te maken. maandag 2 augustus 2021 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse muziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en muziek. Deze hele week geeft regioverslaggever Emile Calon elke dag een inkijkje in zijn boekenkast. Regioverslaggever Bob Maes kiest de hele week zomerhits uit. CHRIS DE STOOP - OS' i Breath, breath in the air Cheerish this moment Cheerish this breath 'J e streeft hier met het hele team naar perfectie' GO Mariska den Hartog <U <u o HRf." Nina Goossen schenkt een glas champagne in. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26