Spelen in Oude Stad gaat nog even duren 5 De regenwulp is voor Sybrand Lakens (12) de mooiste vogel die hij zaterdag ziet tijdens een vroege excursie in natuurgebied Noordervroon tussen Westkapelle en Domburg. ,,Een leuke, kromme snavel en mooie, bijzondere strepen bij zijn ogen." Word krantenbezorger in Middelburg, Oost-Souburg, Vlissingen of Westkapelle Bel: 088 013 96 20 krantenbezorgen.nl Ook Suzan Belterman (27) kiest niet voor de kemphaan, het witgatje of de krak eend die gids Floor Arts uit het landschap naar voren tovert, al dan niet met hulp van zijn telescoop. Belterman: ,,Ik ben meer van de kleine zangvogels. De roodborsttapuit, die ik onder weg naar de excursie zag, vind ik misschien nog wel het mooist. Hoewel de graspieper ook heel leuk was, vooral omdat hij prach tig als een parachute naar bene den kan dwarrelen. Dat had ik nog niet eerder gezien, mooi dat de gids me er op wees." Gids Floor Arts is - net als de twee andere gidsen Han Reijn- houdt en Jan Minderhoud - lid van Vogelwerkgroep Walcheren. De werkgroep houdt sinds dit jaar publieksexcursies, waarvoor mensen zich kunnen inschrijven bij Het Polderhuis in Westka- pelle. De eerste keer was er een plukje deelnemers, dat vooral uit de directe omgeving kwam. De meer dan dertig deelnemers die zaterdag bij het ochtendkrieken (de vogelaars vertrokken om ze ven uur) opdraafden, waren zo wel bewoners uit de streek als toeristen, meldde Arts. Dat ze al voor dag en dauw moest opstaan, vindt Suzan Belterman geen probleem. De Rotterdamse verblijft met, minder van het dauwtrappersslag zijnde, familie in een vakantiehuis in Kamper land en zat al om vijf uur op de fiets om ondanks sterke tegen- wind op tijd in Noordervroon te zijn. ,,Dat ik onderweg een rood- borsttapuit zag, maakt het al de moeite waard. En hier vlak achter de duinen een hoop andere vo gels zien en leren herkennen, is ook heel leuk. Bovendien kan ik mooi de verrekijker uittesten die ik van de week op de kop heb ge tikt. Was van een 90-jarige en zal al wel wat jaren tellen. Maar hij werkt prima en is lekker hand zaam." Ook Sybrand komt uit Rotter dam. Maar voor hem is de excur sie ook een beetje inburgering. Want hij gaat na de vakantie naar CSW Van de Perre in Middel burg. Zo gauw hun nieuwe huis in de Mortiere is afgebouwd, gaat de familie Lakens ook in Middel burg wonen. Tot die tijd verblijft het gezin in een chaletje op een camping in Westkapelle, leggen pa en ma uit. ,,Mooi dat vlakbij zo veel verschillende vogels zijn. En helemaal leuk dat ik ze door de telescoop van de gids van dichtbij kan zien." Grote stern Gids Floor Arts is blij met belang stellende en enthousiaste deelne mers als Sybrand en Suzan. De als bioloog bij Delta Milieu werk zame vogelliefhebber brengt le ken graag meer aandacht en liefde voor de natuur bij. Onder de 31 vogels die hij tijdens de ex cursie turfde, zaten deze keer geen exoten als flamingo's of gie ren. Lepelaars, regenwulpen en kemphanen herkenden de meeste wandelaars voor deel name aan de excursie niet. De kemphaan kenden de meeste mensen alleen van plaatjes met 'vechtkraag'. Die verentooi rond de nek hebben mannetjes echter alleen tijdens paringsdansen in het voorjaar. Floor zelf zoekt niet speciaal naar exoten, maar is altijd blij als hij de grote stern ziet. ,,Mooi vo geltje, dat helemaal naar Zuid- Afrika vliegt om te overwinteren en in grote kolonies broedt, onder meer in Waterdunen in Zeeuws- Vlaanderen." Laat Arts nou ver geten zijn om de grote stern op het lijstje van waargenomen vo gels te zetten. Deelnemers heb ben dus 32 verschillende soorten kunnen zien. De volgende excur sie van Vogelwerkgroep Walche ren, te boeken bij Het Polderhuis, is zaterdag 18 september. De gemeente is in gesprek met het oude, formeel nog zittende, be stuur van de speeltuinvereniging. Oude Stad heeft schulden bij onder meer de gemeente en een energie leverancier. Het bedrag van de schulden is volgens Reijnierse te overzien. ,,Ik moet nog overleg voe ren met andere schuldeisers, maar ik verwacht dat in september de problemen grotendeels zijn opge lost", meldde de wethouder zater dag. Vier initiatiefnemers die zich dit voorjaar opwierpen om de speel tuin nieuw leven in te blazen, wachten daar niet meer op. Zij lie ten de wethouder vorige week we ten niet langer beschikbaar te zijn voor het op poten zetten van een nieuwe speeltuinvereniging. Ze hebben er - 'na de anderhalfjaar dat wij er al mee bezig zijn' - geen ver trouwen in dat de speeltuin snel open kan en vrezen ook dat ze niet met een schone lei kunnen begin nen, verduidelijkte Niels van Rijs- wijk, mede namens de andere ini tiatiefnemers. Wethouder Reijnierse bevestigt dat na schuldsanering en het oplos sen van de eigendomskwesties (het buurtgebouwtje is nog van de speeltuinvereniging) Oude Stad niet zo maar open kan. ,,Het weer toegankelijk maken van de tuin is redelijk eenvoudig. Maar een aantal speeltoestellen is afgekeurd en moet worden opgeknapt of vervan gen. En hoe wil je Oude Stad voort zetten? De voormalige initiatiefne mers wilden alleen de speeltuin weer openen, maar het buurtge- bouw werd ook gebruikt door bij voorbeeld kaarters en biljarters." De mensen die de kar voor een doorstart van de speeltuin willen trekken, hoeven niet bang te zijn dat Oude Stad binnen afzienbare tijd weg moet voor de bouw van woningen. Reijnierse hoopt dan ook dat er zich nieuwe kandidaten melden om de vereniging op de been te helpen, maar ook de vorige initiatiefnemers zijn welkom. ,,Ze hebben mijn nummer." Reijnierse benadrukt nog eens dat een nieuw bestuur van een ver eniging of stichting niet met een schuldenlast begint en de subsidie voor speeltuinen (ook die in Lam- merenburg en Souburg) staat voor de komende drie jaar vast. Eerdere bezuinigingsvoorstellen zijn afge wend. Prima vergoeding per vier weken, afhankelijk van de wijkgrootte Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Minimumleeftijd 15 jaar Dat ik onderweg een roodborsttapuit zag, maakt het al de moeite waard maandag 2 augustus 2021 WA Suzan kijkt door de telescoop van de gids, Sybrand (links) heeft de regenwulpen al 'bestudeerd'. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Van de regenwulp tot de graspieper René Hoonhorst Westkapelle De Vlissingse speeltuin Oude Stad moet binnen een paar maanden weer beschikbaar zijn. Maar vóór volgend jaar kunnen kinderen er waarschijnlijk nog niet spelen, verwacht wethou der Rens Reijnierse. René Hoonhorst Vlissingen -Suzan Belterman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25