Sportzomer 099 Weer woedend op Mercedes Berghuis beleeft zijn basisdebuut Van Langen lukte het in 1992 s laatste olympisch atletiekgoud te pakken voor Nederland. Hassan kan haar vandaag opvolgen. Eisen aan Nederlandse toerist streng ondanks afname corona Op pad met de politie Bosbranden rond Marmaris Walcheren Nu verpest Bottas race van Verstappen, die geen WK-leider meer is Ajacied merkt dat het wat rustiger is na zijn beladen overgang NEDERLANDERS VANDAAG Gaan de hockeysters naar de halve finale ten koste van Nieuw-Zeeland? Het duel begint om 11.30 uur. De handbalsters spelen om 12.30 uur hun laatste groepswedstrijd tegen Montenegro. Sifan Hassan gaat om 14.40 uur voor historisch atletiekgoud op de 5000 meter. Kiran Badloe Olympisch kampioen maakt ook zijn illustere voorganger trots Marit Bouwmeester Ze kwam voor goud, maar moet genoegen nemen met brons Ellen van Gaalen Leusden Gisteren daalde het aantal corona besmettingen naar 2350, zaterdag meldde het RIVM 2983 nieuwe ge vallen. Een week geleden werden er op zondag nog 4611 besmettin- gen vastgesteld, de week daarvoor 10.191. Met nog twee dagen te gaan staat de teller voor deze week op 16.815 besmettingen. Dat betekent dat de daling doorzet. Desondanks verandert er vermoedelijk weinig op de Europese kaart. Met als ge volg dat andere landen nog steeds extra eisen kunnen stellen aan Ne derlandse reizigers, zoals testver plichtingen of quarantaines. De coronakaart wordt elke don derdag gemaakt door het ECDC, de Europese evenknie van het RIVM. De organisatie kijkt naar het aantal en het percentage positieve tests in de afgelopen twee weken. ,,We hadden stiekem gehoopt dat we ge- lijk op oranje zouden schieten ge zien de snelle daling, maar dat wordt nu waarschijnlijk volgende week'', reageert Frank Oostdam, di recteur van reiskoepel ANVR. Zeeland De kleurcode in de meeste provin cies verandert waarschijnlijk van donkerrood naar rood. Naar ver wachting houdt alleen Noord-Hol land donkerrood. Een provincie krijgt die kleur als er in de afgelo pen veertien dagen meer dan 500 op de 100.000 inwoners positief zijn getest. Utrecht, Zuid-Holland, Noord-Brabant, Gelderland, Over ijssel, Groningen en Limburg gaan wél van donkerrood naar rood. Zeeland stond al op rood. Oostdam: „Donkerrood of rood maakt voor de geldende regels niet heel veel uit. Pas als we oranje worden, kan het zijn dat bijvoorbeeld Duitsland, Noorwegen of Malta de maatrege len aanpassen.'' Duitsland paste gisteren de regels voor Nederlan ders opnieuw aan. Vakantiegangers vanaf 12 jaar die niet volledig zijn gevaccineerd of niet kunnen bewij zen dat ze recentelijk corona heb ben gehad, moeten een negatieve test overleggen én verplicht in qua rantaine. Voor kinderen onder de 12 jaar geldt een standaardquaran taine van vijf dagen. Hoe houden we de boel onder controle in Renesse? Toeristen vertrekken, inwoners vrezen voor hun leven »P4 maandag 2 augustus 2021 voetsporen /van Ellen? an in de Vakantieganger kampt nog week met code rood Hoewel het aantal corona besmettingen hard daalt, blijft Nederland mogelijk langer rood op de Europese kaart. Daardoor kunnen landen als Duitsland, Frankrijk en Noorwegen zeker een week langer extra eisen stellen aan Nederlandse vakan tiegangers. ZEELAND2 Licht wisselvallig 19°C weer. NieuwindePZCapp: Altijd op de hoogte van het ll weer op jouw locatie Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1