Acteercarrière zat er niet in bij presentator O Weinstein vraagt rechter bewijs in misbruikzaken niet te openbaren 16 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? XZIBIT THE VOICE DANI Hij won in maart The Voice of Holland, toch werd het geen feestjaar voor Dani van Velthoven. In mei kreeg hij de schok van zijn leven toen hij zijn vriend levenloos aantrof, een zelfverkozen dood. Dani verwerkt het trauma met muziek, steun van zijn naasten én zijn Voice-coach Anouk. enigeen zal Xzibit herkennen van Pimp My Ride, maar de presentator kende vóór dat tv-programma al een leven in de schijnwerpers. In 1996, zo'n acht jaar voordat Xzibit zijn naam verbond aan Pimp My Ride, scoorde hij namelijk als rapper zijn eerste hit met het nummer Paparazzi. In 2000 kwam zijn rapcarrière pas echt van de grond, met zijn derde soloalbum Restless, waarna samenwerkingen volgden met arties ten als Snoop Dogg, Eminem en Dr. Dre. Toch besloot Alvin Nathaniel Joiner, de echte naam van Xzibit, zijn horizon te verbreden en in 2004 werd hij presentator van het populaire MTV-programma Pimp My Ride, waarin auto's op spectaculaire wijze werden verbouwd. Van champagnemachines en enorme boxen tot een ingebouwde studio: niets was te gek. Zelf presenteerde hij alleen maar. ,,Ik maakte niks. Je hebt me nooit met ook maar één stuk ge reedschap in mijn hand gezien.'' Hoewel deel nemers later beweer den dat bijna alles nep zou zijn aan de serie, groeide Xzibits bekend heid. Het leidde zelfs tot een meme, waarin de Xzibits uitspraak 'Yo Dawg' centraal stond. Je hebt me nooit met ook maar één stuk gereedschap in mijn hand gezien Rijbewijs ingenomen Xzibits passie voor auto's bleek uit zijn deel name aan Gumball 3000, een autorally waarbij in zes dagen ongeveer 5000 kilometer wordt afgelegd. In Nederland werd zijn rijbewijs af gepakt, omdat hij 160 kilometer per uur had gereden waar 100 km per uur was toegestaan. In 2007 stopte hij met Pimp My Ride. In 2016 vertolkte hij in de populaire serie Empire de rol van Shyne Johnson. Daarnaast had hij nog wat gastrolletjes, maar een echte acteercarrière bleef uit. Privé ging het Xzibit niet altijd voor de wind. Hij trouwde in 2014 met Krista Joiner, maar in februari dit jaar werd bekend dat de twee gin gen scheiden. Het stel kreeg twee kinderen: Xavier and Gatlyn. Xavier overleed echter en kele dagen nadat hij veel te vroeg geboren was. Uit een eerdere relatie kreeg Xzibit zoon Tre- maine; hij werd in 1995 geboren. De rapper droeg het lied The Foundation aan hem op. Blootfoto's van Britney Jan Rot is terminaal 'Er zijn maar weinig zaken uit de moderne geschiedenis die zo veel en zulke intense persaan dacht, publiek debat en media- gekte hebben veroorzaakt als deze zaak', schrijven de advoca ten volgens de Amerikaanse site Deadline Hollywood in het ver- zoek. 'Vanaf het moment waarop de eerste beschuldigingen wer den geuit, nog voor enige aan klacht in New York of Cali- fornië, zorgde de pers- hysterie ervoor dat me neer Weinsteins naam gelijk kwam te staan aan schuld en mis bruik.' Intieme details Daarnaast zou het bewijsmate riaal 'uiterst persoonlijke en intieme details' bevatten over de medische en psychologische ge schiedenis van Weinstein, 'en zelfs intieme details over zijn fysieke toestand en lichaams delen'. De producent van onder meer Pulp Fiction wordt door tientallen vrouwen be schuldigd van seksueel wangedrag. Momen- 4 teel zit hij in New York een straf van 23 jaar uit voor seksueel geweld en verkrachting van twee vrouwen, maar hij is uitgeleverd aan Californië om daar terecht te staan voor nog eens vijf vermeende gevallen van aanranding en verkrachting. Net zoals in New York ontkent Weinstein de aantijgingen. maandag 2 augustus 2021 Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Van daag Xzibit, onder meer bekend van Pimp My Ride. Maxime Segers MUZIEK Fans van Brit ney Spears zijn bezorgd om de foto's die wor den gepost op haar Instagram- account. Zater dag verscheen voor de vierde keer in een week een foto van Spears met ontbloot boven lichaam en in een korte broek. MUZIEK Zanger en com ponist Jan Rot (63) heeft op Facebook laten weten dat hij niet meer beter wordt. In mei werd bij Rot nog een tumor uit zijn darmen en maag verwij derd. Hij wil doorgaan met optreden, zo lang het kan. ■u De advocaten van filmmag naat Harvey Weinstein hebben de rechter in zijn misbruikzaak in Los Angeles gevraagd be wijsmateriaal en verslagen uit het proces niet openbaar te maken. ANP ,,Het is even een donkere periode. FOTO MARCO OKHUIZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16