'Ik geloof in de ware en in een volgende ware. En misschien nog wel tien' Mischa Blok adoptiekinderen die een rechts zaak aanspannen om de naam van een ouder te verkrijgen.' Bloks manier van praten is door gaans open en mild, maar bij dit onderwerp verstrakt ze zichtbaar. In haar blik en toon sluipt iets onverzoenlijks. 'Toen ik mijn vader net had ontmoet, heb ik veel begrip getoond voor zijn cultuur. Ik wilde hem niet boos maken of het vuur aan de schenen leggen. Maar daar ben ik inmiddels voorbij. Iedereen heeft het recht te weten wie zijn of haar vader en moeder zijn en ik vind het misdadig als een van de ouders daar niet aan wil meewerken.' Ze heeft dan ook besloten dat dit het jaar wordt waarin ze alles uit de kast trekt om haar moeder op te sporen, zonder rekening te houden met de gevoeligheden van de Koreaanse cultuur. 'Ik heb zelf namelijk ook een cultuur. Ik geef het pas op als ik tot het uiterste ben gegaan, in Korea in een talkshow heb gezeten, met een foto in de krant heb gestaan en mijn vader onder maximale druk heb gezet.' 'Ja, want daar mis ik weinig aan. Een sieraad kan ik ook zelf betalen.' Wat verwacht je ervan, je moeder vinden? 'Tja, even denken... dat is een confronterende vraag. Want dan blijkt toch weer dat ik nog steeds dat romantische beeld heb van een moeder als een warme persoon die haar armen naar mij opent. En dat kan natuurlijk ook weer een teleurstelling worden. Maar haar niét vinden, is altijd nog erger. Mijn Nederlandse moeder is de liefste die ik me had kunnen wensen, maar ik mis toch een puzzelstukje uit mijn ontstaans geschiedenis. En ik ben journalist, de hele dag bezig met verhalen te ontrafelen, het hele plaatje te krijgen. Dus is het gek als ik mijn eigen plaatje niet rond heb. Mijn verhaal is nog niet compleet.' Wordt de zoektocht naar je moeder ook een podcast? 'Die kans is groot, ja.' Een geweldig medium, de podcast, vindt Blok. Laagdrempelig, ieder een met een microfoon kan er een maken en je hoort geluiden en stemmen die je op mainstream media niet hoort. Boven dien: bij een podcast hoef je je nu eens niet af te vragen of het grote publiek erop zit te wachten. Had Blok het idee van een radio programma over 'vrienden blijven met je ex' geplugd bij een zendermanager, dan had die haar ongetwijfeld hoofdschuddend aangekeken. 'Dus hebben we gewoon een aflevering opgenomen. En een uur later stond die online. Zo kun je zonder enig compromis dingen maken die heel dicht bij jezelf staan, en het blijkt wel dat dat veel luisteraars aan spreekt.' 'Ik hou ervan op persoonlijk vlak met mensen te praten en de liefde is een mooie ingang om dat te doen. Iedereen heeft wel een verhaal bij de liefde: de zoektocht ernaar, het ontbreken ervan, het hebben en verliezen ervan - het is zo'n dankbaar thema. In Miss Podcast vraag ik mijn gast altijd: wat is voor jou het geluid van de liefde? Dan zie je meteen iets verzach ten in een gezicht. En dan noemen ze bijvoor beeld het nummer dat ze doet denken aan hun eerste liefde. Of het geruis van bladeren, als symbool voor de losheid en speelsheid van de ideale liefde.' 'Into my arms van Nick Cave. Ik open mijn armen voor je. Kom maar. Mooier kan een liefdesnummer niet zijn.' 'Ja, daar geloof ik in.' 'Ik heb 'm gevonden, maar ik ben hem gelukkig niet helemaal kwijtgeraakt, want hij is nog steeds in mijn leven. Maar ik geloof ook in een volgende ware.' Lacht. 'Misschien nog wel tien. Ik heb het ook nodig om dat te geloven. Schrijvers en muzikanten die ik interview, zeggen vaak: mijn mooiste boek of nummer moet nog komen. Die overtuiging heb je nodig, want wat drijft je anders?' Ook als dat betekent dat het contact met hem stukgaat? GEBOREN als Eun Hye Park in Zuid-Korea, op 7 juni 1974 GEADOPTEERD als 3-jarige door een gezin uit Hendrik-Ido-Ambacht EERSTE KEER OP DE RADIO bij Dolfijn FM op Curagao, waar ze het nieuws las en een datingprogramma presenteerde WERKTE voor ANP, BNR Nieuwsradio en als eindredacteur, verslaggever en presentator voor Radiol MAAKTE tijdens de Olympische Winterspelen 2018 reportages over de Zuid-Koreaanse cultuur PRESENTEERT de radioprogramma's Blok&Toine en Miss Podcast PODCASTS Meneer Park, (over haar adoptieverhaal) Liefdeslessen, Exen de podcast WOONT in Utrecht MOEDER van een dochter (11) en zoon (14). Veel van wat jij maakt gaat over de liefde. Wat is voor jou het geluid van de liefde? Geloof jij in de ware? Ga je die nog vinden, of heb je hem al gevonden en ben je 'm kwijtgeraakt? 16

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 96