'Ik voel iets nats,' zei bedgenoot S. INTUSSEN IN DE VS Paarse zee Mul zand Groot en nat DE HORT OP Uitgeput lieten we ons in bed vallen. We waren op doorreis naar Santa Fe, een lieflijk woestijnstadje in New Mexico, en hielden halt voor de nacht in Kansas. Het was in een flink dorp, omringd door eindeloze maisvelden en kuddes koeien. Morgen zouden we een kleine 1000 kilometer afleggen, vandaag hadden we er al zeven auto-uren opzitten. De kussens waren hoog en zacht en heerlijk. Hij voelde iets nats, zei bedgenoot S. Met één hand klopte hij op het matras. Nog meer nats. Hij rook verontrust aan de lakens. Aankleden maar weer, en boos naar de receptie. We kregen een nieuwe kamer, nu zonder vochtige pisvlek in het bed. In films en romans zijn road trips altijd romantisch. Gehuld in goud geel zonlicht rijden de hoofdpersonen door woeste landschappen. Onbekommerd trekken ze over het gigantische wegennet van de VS, meestal naar het westen, langs diners waar de jaren 50 nooit zijn opgehouden. De stem van Johnny Cash klinkt uit de speakers, de benzine is goedkoop. Zo'n road trip is de hedendaagse belichaming van de Amerikaanse hang naar vrijheid en avontuur. Wij Nederlanders maken ook weleens lange autoritten, maar meestal koersen we dan gericht af op een Franse camping of een besneeuwde Alp. Een roadtrip is in Amerika pas een echte roadtrip als de bestemming er niet zoveel toe doet. Het onderweg zijn is een doel op zich. Het gaat om het onverwachte, gren zen verleggen, spontane ontmoetin gen. Het echte Amerika zoeken, en het nooit echt vinden. We doen weleens lacherig over Amerikanen die weinig weten van de wereld buiten de VS, maar daarbinnen reizen ze langs regenwouden, oceanen, woestijnen, bergketens, moerassen en de Grand Canyon, gewoon in hun eigen auto. Ze vertellen er in Hollywood alleen nooit bij hoe smoezelige snelweg hotels ruiken, of dat je met een beetje pech moet filerijden door Yellowstone. Grote kans ook dat je op weg naar zo'n magisch mooi natuurpark de nacht doorbrengt in een sfeerloze nederzetting met een benzinepomp, een Burger King, wat pandjeshuizen en asfalt, vooral veel asfalt. In Kansas was er in de ochtend slappe koffie uit piepschuimbekertjes, met gesuikerde kant-en-klaar-havermout uit piepschuimkommetjes. Een van de kamermeiden liep door de lobby, de schone lakens hoog opgetast op haar trolley. Achter haar aan trippelde haar honingkleurige hondje, parmantig en piepklein. Precies de goede maat om, terwijl het baasje de badkamer poetst, ongemerkt in een hotelbed te piesen. MEZZA 11 De mooiste heidewandelingen In augustus en september bloeit de heide en verandert de Posbank in een paarse zee vol vogels, insecten en spectaculaire uitzichten. Het toch al prachtige Nationaal Park de Veluwezoom doet er in de bloeitijd nog maar eens een schepje bovenop. In de duinen van Schoorl wisselen bossen uitgestrekte heidevelden af. Wandelen is er prachtig, maar houd rekening met mul zand. Dat is zwaar lopen, maar de beloning in de vorm van het panorama is die inspan ning meer dan waard. Op de heide van het Drentse Dwingelder- veld kun je behalve rust en stilte ook een schaapskudde vinden. Het centrale deel van het gebied is het grootste natte heide gebied van West-Europa, dus je bent er qua variatie niet snel uitgekeken. Correspondenten nemen ons mee op vakantie. Dit keer KARLIJN VAN HOUWELINGEN, standplaats Verenigde Staten, die een roadtrip maakte. 'Het leek in niets op een Hollywoodfilm.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91