II 11 Erik ten Hag over de volgende stap van Ajax komend seizoen Hyballa onder vuur bij Esbjerg WIELRENNEN Elia vertrekt bij FC Utrecht White verkast naar Arsenal Ajax is als landskampioen en bekerhouder komend seizoen de te kloppen ploeg. Trainer Erik ten Hag legde gisteren in Oostenrijk uit hoe hij zijn elftal, ook op Europees niveau, nog beter voor de dag wil laten komen. Terwijl de groene skiliften achter hem geruisloos af en aan glijden, vertelt Erik ten Hag uitgebreid hoe hij een seizoen dat de beker en de 35ste landstitel opleverde, denkt te kunnen overtreffen. Nationaal wordt dat lastig, maar in de Cham pions League kan en moet het beter dan de derde plekken in de poule fase van de voorbije twee jaar. De trainer van Ajax sprak bij zijn contractverlenging in mei al uit de Europese top te willen 'ergeren'. ,,Maar we moeten onze rol wel ken nen", stelt hij. ,,Het verwachtings patroon neemt langzamerhand ir reële vormen aan. Een tiental clubs is Europees gezien weg. Die gaan we niet meer inhalen. Je moet pro beren die clubs een keer een hak te zetten. Ondertussen moeten we plek 15 tot 20 op de Europese rang lijst behouden." Of hij de verwachtingen daarmee tempert of niet, het doet niets af aan de werkwijze, waarmee Ten Hag ook komend seizoen het maxi male uit Ajax wil persen. In Bram- berg blijkt dat de coach al heeft uit gedokterd wat daarvoor fysiek, po sitioneel en kalendertechnisch ge beuren moet. FYSIEK Ten Hag bijt zichtbaar op zijn tong als het over de fysieke gesteldheid van zijn (Oranje-)internationals gaat. ,,De ontzettende gedreven heid geeft positieve energie, maar We hebben de krachtige wens om de volgende stap te zetten, ook in de Champions League ik zie ook een berg werk liggen. Ik had verwacht dat een aantal inter nationals iets verder zou zijn in top conditie. Zij zijn onderbelast ge weest, door weinig speeltijd op het EK of doordat ze steeds tussen Bra zilië en Argentinië vlogen en min der konden trainen. Ik leg de lat niet te hoog nu. Ik verwacht dat we in september conditioneel top zijn." DE SELECTIE Ook in de samenstelling is Ajax als het aan Ten Hag ligt nog niet klaar voor het nieuwe seizoen. Doordat Kamaldeen Sulemana van FC Nordsjaelland voor Stade Rennes koos en Brian Brobbey naar RB Leipzig verkaste, mist Ten Hag nog een rappe spits. „Eentje die het ver mogen heeft om als spits en vanaf de linkerflank te spelen, moet er nog wel bij. Hij moet vooral in de diepte uit de voeten kunnen. Vooral in de Champions League is dat voor ons van belang. Verder zie ik de se lectie als compleet. Ik denk ook dat wij de kwaliteiten hebben om het team en spelers te laten groeien" TACTISCH Daartoe ziet Ten Hag nog vol doende ruimte. In tactisch opzicht, en dan vooral als Ajax de bal ver overt, bijvoorbeeld. ,,Beter omscha kelen is ook directer omschakelen. Het moet in een hoger tempo. Dat vraagt ook om een hogere hande lingssnelheid. Aan de bal, maar je wil ook opties creëren in de diepte. Vanaf eigen helft maar ook op de helft van de tegenstander. Die halve seconde, daar gaat het om in het topvoetbal. Die topconditie hebben we alleen nog niet", aldus Ten Hag, die een aantal oefenvormen even parkeerde. ,,Maar deze groep kan dat. Vorig jaar hebben spelers al meer rendement gemaakt, maar er is ook in het drukzetten, opbouwen en bij spelhervattingen, wat we al goed doen, ruimte voor verbete ring." PROGRAMMA De coach van Ajax heeft het pro gramma ook al in zijn hoofd. Feyen- oord, Utrecht, PSV (uit) en AZ (thuis) rond de jaarwisseling, lepelt hij moeiteloos op. Bovendien mist hij dan vanwege de Afrika Cup Mo hammed Kudus, Noussair Mazraoui en spits Sébastien Haller. Vandaar ook dat hij hunkert naar een rappe aanvaller. ,,We hebben de krachtige wens om de volgende stap te zetten, ook in de Champions League. Dan worden we vele malen sterker en variabeler op drie podia, en heb je meer kans op succes. En in december en januari moeten we weer pieken." Geen akkoord met Geertruida zaterdag 31 juli 2021 VOETBAL Trainer Peter Hyballa, oud-coach van onder meer NEC en NAC, ligt na twee maanden al onder vuur bij de Deense tweedeklasser Esbjerg fB. Een groep spelers stelt in een brief aan het bestuur dat Hyballa niet over de professionele en mense lijke kwaliteiten beschikt om het elftal te leiden. VOETBAL De kans dat Lutsharel Geertruida (21, foto) zijn contract bij Fey- enoord gaat verlengen, lijkt klein. Technisch-directeur Frank Arnesen van de Rot terdammers verklaarde gisteren dat partijen er niet uitkomen. Geertruida ligt nog vast tot 2022. Tadej Pogacar (22) blijft langer bij de formatie UAE Team Emirates. De Tour winnaar verlengde zijn contract bij de ploeg tot 2027. VOETBAL Eljero Elia ver trekt per direct bij FC Utrecht. Het nog één jaar lopende contract van de 34-jarige buitenspeler is ontbonden. Dertigvoudig international Elia kwam een jaar geleden over van het Turkse Ba§ak§ehir, waar mee hij de titel behaalde. VOETBAL Arsenal neemt Ben White over van Brighton. De 23-jarige ver dediger ondertekende een meerjarig contract bij de Londense voetbalclub. Volgens Britse media be taalt Arsenal bijna 59 mil joen euro voor White. 'Het gaat om een halve seconde' Johan Inan Bramberg - Erik ten Hag Coach Erik ten Hag op het trainingsveld, de coach werkt er hard met zijn spelers om het komend seizoen beter te doen in de Champiosn League. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 79