Vi Gratis verzending 10 Formule 1-wereld siddert van duel tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton FORMULE 1 GP HONGARIJE De Formule 1 is in de ban van de rivaliteit tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton. De vrees voor een tweestrijd die verder verhardt is voelbaar. ,,Ik blijf gewoon racen zoals ik altijd heb geracet." LOSSEBLADEN.NL/WLS MARIJN ABBENHUIJS Er is heel veel gezegd. Sinds de veel besproken Grand Prix van Groot- Brittannië, waarin Max Verstappen heftig crashte doordat Lewis Ha milton hem van het circuit van Sil- verstone af tikte, namen de twee beste teams van het huidige For mule 1 seizoen elkaar flink onder vuur. Er zijn frustraties geuit, grote verwijten gemaakt. De verhoudin gen tussen Red Bull en Mercedes zijn op scherp gezet en de twee top favorieten in het wereldkampioen schap staan meer dan ooit lijnrecht tegenover elkaar. Het gaat over respect, over recht vaardigheid. Woedend is Verstap pen nog steeds over de manier, waarop Hamilton zijn overwinning op Silverstone vierde. Tekortgedaan voelt heel Red Bull zich, omdat Ha milton in Engeland 'slechts' tien se conden straf kreeg. Dusdanig mild dat hij nog kon winnen. Het leidde tot een beroepszaak tegen die straf. Donderdagmiddag gingen Red Bull, Mercedes en de stewards van autosportbond FIA in conclaaf. Het leverde geen nieuwe conclusies op, waarna Mercedes met een statement kwam. Met het einde van de procedure riep het team van Hamilton het Red Bull- managent op te stoppen met hun 'aanslag' op de goede naam van de zevenvoudig wereldkampioen. De Brit is de afgelopen weken behalve 'respectloos' en 'onsportief' onder meer ook 'gevaarlijk', 'wanhopig' en 'amateuristisch' genoemd door teamleden van Verstappen. De boel is kortom behoorlijk op de spits ge dreven. Het voedt de angst voor meer incidenten tussen de twee. Want de vrees voor een concurren tiestrijd die verder verhardt, ver vuild raakt, is voelbaar. Niet voor niets werd Hamilton gevraagd de situatie te vergelijken tussen de Braziliaan Ayrton Senna en de Fransman Alain Prost begin jaren negentig. Zij kwamen in hun tweestrijd meerdere malen met el kaar in botsing. ,,Ik was heel jong toen zij tegen elkaar raceten en vond het spannend om ze tegen el kaar te zien strijden", zei Hamilton. ,,Ik wist toen niet of hun incidenten goed of slecht waren. En ik wil de situatie tussen mij en Max ook niet vergelijken met hun strijd toen. Het is een andere tijd en het mooiste is dat we wiel-aan-wiel-duels met el kaar uitvechten." Maar dan moeten die duels wel worden uitgevochten zonder dat die gepaard gaan met zware crashes Ik wil de situatie tussen mij en Max niet vergelijken met hun strijd toen zoals die van Verstappen op Silver- stone. Want in een sport waarbij de coureurs met snelheden van dik boven de 300 kilometer per uur naast elkaar rijden, is niemand erbij gebaat dat botsingen meer regel dan uitzondering worden. En dus kreeg Verstappen voor zichtige vragen over hoe hij zich denkt te gedragen als hij weer in zo'n wiel-aan-wiel-duel met Ha milton belandt. Gaat hij agressiever rijden? De grens nog meer opzoe ken, nu zijn rivaal hem van de baan heeft gekegeld zonder daar echt hard voor gestraft te worden? ,,Ik blijf gewoon racen zoals ik altijd heb geracet", was zijn nuchtere re actie. Hij reageerde wel fel op de woor den van Hamilton, kort na de race op Silverstone. De Brit zei dat Ver stappen misschien wel de meest agressieve coureur van de Formule 1 is. ,,Ik ben een harde coureur, ik race hard", zei Verstappen. ,,Maar ik weet precies hoe ik me moet posi tioneren en ben nooit in een situa tie terecht gekomen waarbij ik op iemand anders ben ingereden. Dus ik ben absoluut niet agressief." Niet in zijn manier van rijden, dus. Wel in zijn bewoordingen, in zijn oordeel over de situatie op Sil- verstone. Verstappen, die vond dat alle teamleden van Mercedes hun ware aard hadden laten zien, wil in de GP van Hongarije terugslaan naar Hamilton en zijn team. ,,Door te winnen", gaf hij aan. ,,Hopelijk niet in een gevecht als op Silver- stone, maar door veel sneller te zijn dan Mercedes." Verstappen zette gisteren tijdens de tweede vrije training de derde tijd neer. De kopman van Red Bull was een paar tienden minder snel dan zijn rivalen van Mercedes. Ver stappen was in de eerste sessie wel de snelste. FORMULE 1 it* Vakantie NU IN DE WINKEL OF BESTEL OP zaterdag 31 juli 2021 GO VANDAAG KWALIFICATIE, 15.00 UUR MORGEN RACE, 15.00 UUR TV ZIGGO SPORT 'Hard, niet agressief' JF @MarijnAb Boedapest - Lewis Hamilton over de strijd tussen Alain Prost en Ayrton Senna begin jaren negentig Max Verstappen tijdens de vrije training van gisteren op de Hungaroring. foto ap WK-STAND (na 10 van de 23 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Verstappen 185 1. Red Bull 289 2. Hamilton 177 2. Mercedes 285 3. Norris 113 3. McLaren 163 4. Bottas 108 4. Ferrari 148 5. Pérez 104 5. Alpha Tauri 49 6. Leclerc 80 6. Aston M. 48 7. Sainz jr. 68 7. Alpine 40 8. Ricciardo 50 8. Alfa Romeo 2 9. Gasly 39 9. Williams 0 10. Vettel 30 10. Haas 0 A way oï living Vakantie mood Kom helemaal in vakantiestemming met dit frisse zomernummer van Wonen Landelijke Stijl. Binnenkijken in zomerse huizen in Nederland, België, Italië en op Bali, ontvang stylingtips om je huis in vakantiesfeer te brengen en we helpen je op weg bij je zoektocht naar de perfecte vloer en badkamer. SmENMET ZOMERSE KLEUREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 78