'Ik had die penalty zelf moeten nemen' voor bondscoach: 'Maar ik laat deze ploeg goed achter' 3 Estafette snelt naar de finale Recordscore waterpolosters 49er-zeilsters aan de leiding ZET U DE WEKKER VOOR.... Samenvattingen en andere video's zijn te zien op de site van deze krant FLITSEN misten Vivianne Miedema en Aniek Nouwen. Het bleek teveel van het goede, zo stootte wereld kampioen Amerika alsnog door. Maar nooit was de groep van Wieg man zo dicht bij een stunt als in Yo kohama. Pure winst ,,En dat zegt ook wel weer iets over de groei van dit team'', vond Wieg man, die in augustus 2014 als assis tent bij Oranje betrokken raakte en in 2017 hoofdverantwoordelijke werd. ,,Ik kan alleen maar trots zijn. Die groei, dat is pure winst en daar kan het team mee verder. Uiteinde lijk staan we met lege handen hier en die teleurstelling overheerst nu. Je moet er wel eentje meer maken dan de tegenpartij en dat doe je niet, wat ongelofelijk zuur is Maar over een tij dj e denk ik wel dat we kunnen zeggen dat we hier heb ben laten zien wie we zijn, als team. Dat we mensen hebben laten ge nieten..." Olympisch topvermaak was het. Niet altijd goed, wel attractief, van beide kanten. Dat het voor Oranje geen plaats bij de laatste vier ople verde, zorgde voor veel tranen bin nen haar groep. Die olympische missie? Opeens was-ie klaar. Na een lange nabespreking op het gras, druppelden haar Leeuwinnen één voor één binnen, emotioneel aan geslagen en murw gebeukt. Spits Vivianne Miedema vond deze nederlaag nog moeilijker te accepteren dan de verloren WK-fi- MIEDEMA Maar toen Oranje negen nale van twee jaar terug, tegen de VS (2-0). „Daarin hadden we totaal geen kans. En nu waren we zo dichtbij. Maar ja, je koopt er hele maal niks voor'', foeterde ze in de mixed zone van het Yokohama In ternational Stadium, waar ze haar toernooitotaal nog opschroefde naar tien treffers. ,,Het is gewoon zo kut, we hebben bij vlagen zo enorm goed gevoetbald. Maar zij gaan door en wij gaan naar huis Drie dagen Drie dagen heeft ze vakantie, dan wacht alweer de voorbereiding op het nieuwe seizoen bij Arsenal. En ook Oranje komt later dit jaar al weer bij elkaar, onder de nieuwe Brits-Amerikaanse coach Mark Parsons, voor een nieuwe fase. ,,We hebben een mooie ploeg, nog steeds een jonge ploeg, ik ben zelf ook pas 25 jaar. We hebben prach tige jaren gehad onder Sarina en na de zomer wordt alles anders. Dan wacht alweer snel een EK (Enge land, red.), en een jaar later een WK (Australië en Nieuw-Zeeland, red.). Dit is zwaar, maar we moéten door." Zonder Wiegman, die aan de slag gaat bij de Britten. En in die rol Oranje nog wel eens zal treffen, maar dan als geduchte tegenstan der. ,,Slecht nieuws voor mij dan, maar we hebben de ploeg wel goed achtergelaten'', besloot de 51-jarige Haagse. ,,Het was een mooie tijd, een geweldige tijd. Een tijd die ik nooit meer zal vergeten.'' 4 zaterdag 31 juli 2021 GO TOT EN MET 8 AUGUSTUS Voor de vroege vogels: drie wedstrijden om speciaal naar uit te kijken. 1. Nederland - Australië, hockey (morgen, 05.00 uur). De mannen van Oranje treffen in de kwartfinale de grote favoriet Australië. Eigen schuld, na de matige vierde plaats in de poule. 2. Medalrace, Laser Radial (morgen, 08.33 uur). Sommigen zijn op dit tijd stip sowieso al wel wakker, maar voor de rest is de wekker zetten de moeite: Marit Bouwmeester kan goud pakken. 3. Atletiek, 200 meter, series (maan dag, 03.38 uur). Dafne Schippers (foto) en Jamile Samuel skipten de 100 meter. Op de dubbele afstand komen ze wel in actie. Nederland - Verenigde Staten WATERPOLO De Oranje vrouwen hebben tegen Zuid-Afrika de grootste overwinning ooit tijdens de Spelen geboekt: 33-1. Maartje Keuning (foto) was goed voor zes treffers, Si- mone van de Kraats en Maud Megens maakten er vijf. De ploeg van Arno Ha- venga is al geplaatst voor de kwartfinale. ZEILEN Annemiek Bekke ring en Annette Duetz heb ben de koppositie veroverd in de 49erFX-klasse. Het Nederlandse duo werd twaalfde in de zevende race, waarin de concurren tie ook teleurstelde. In de achtste en negende race was een vijfde en zesde plaats voldoende. Inge Jansen is door naar de halve finale schoon- springen op de 3-meter- plank. Haar score van 278,75 was goed voor de zestiende plaats. De Holland Acht kwam in de finale niet verder dan de vijfde plaats. ,,Het klopte voor geen meter'', aldus bondscoach Mark Emke. Kroonprins Fumihito is namens de Japanse keizer lijke familie aanwezig bij de sluitingsceremonie. Hij ver vangt zijn oudere broer, keizer Naruhito. - Sarina Wiegman YOKOHAMA We derom was Vivianne Miedema dé speelster van de wedstrijd. Loe rend op kansen, on houdbaar voor de Ame rikaanse verdediging en opnieuw twee keer tref zeker, waarmee ze haar olympische doelpunten productie in de kwartfi nale nog naar tien tref fers bracht. minuten voor tijd een penalty kreeg, stond daar opeens Lieke Mar tens achter de bal. ,,Ik had 'm gewoon zelf moeten nemen'', meen de Miedema na afloop. ,,Lieke is de nummer 1, ze kan dat en ik heb alle vertrouwen in haar. Maar hoe ik op dat mo ment in de wedstrijd zat, hoe ik dit toernooi speelde... Dan had ik het misschien gewoon moe ten doen.'' Ze deed het niet, Mar tens miste en zo bleef Amerika in leven. De verlenging werd bereikt, waarin niet gescoord werd en waarna pe nalty's wachtten. ,,Daarin ben ik de vaste nummer 5, maar Lieke wilde 'm niet als eerste nemen'', aldus Miedema, die vervolgens zelf de eerste nam en meteen miste. ,,Ik had misschien bij het originele plan moeten blijven, maar die penalty had er natuurlijk gewoon in gemoeten'', treurde de spits van het toernooi, die daarna ook verdediger Aniek Nou- wen nog zag missen voor de Leeuwinnen. ,,We waren beter, denk ik. Maar ja, dan moet je het ook wel afmaken.'' 18. Miedema 1-0 1-1 28. Mewis 1-2 31 Williams 54. Miedema 2-2 Miedema Penaltyserie Lavelle Janssen Morgan Van de Gragt Press Nouwen Rapinoe Opstellingen Van Veenendaal Naeher Wilms O'Hara Van der Gragt Dahlkemper Nouwen Sauerbrunn Janssen Dunn Roord Horan 97. Pelova Ertz Groenen Mewis Van de Donk 57. Lavelle Van de Sanden Williams 62. Beerensteyn 57. Press Miedema Lloyd Martens 57. Morgan Heath 64. Rapinoe Scheidsrechter: Jacewicz (Aus) A Hét moment van de kwartfi nale: Lieke Martens mist tien minuten voor tijd een straf schop, die voor de winst had kunnen zorgen. foto pim ras ATLETIEK De Nederlandse 4x400 meter gemengde estafette ging met een scherp Nederlands record naar de finale. Jochem Dobber, Lieke Klaver, Li- sanne de Witte en Ramsey Angela waren met 3.10,69 zeven seconden sneller dan het oude record. 'mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 71