'Grootste methlab ooit' opgerold II 5 Minder ziekenhuisopnames Omleidingen en volle wegen Volgens de Landelijke Faciliteit On dersteuning Ontmantelen (LFO) gaat het om 'de grootste en meest professionele productielocatie van crystal meth ooit in Nederland aan getroffen'. De politie kwam de locatie aan de Hoogbosweg op het spoor door in formatie uit versleutelde chatbe- richten. Het lab bevond zich in twee met elkaar in verbinding staande loodsen. In een huis naast de loodsen was een 62-jarige Pool aanwezig, die is aangehouden. Vol gens de politie zijn in de loodsen partijen grondstoffen gevonden en apparatuur om de crystal meth te maken. De gebouwen liggen in het buitengebied, waardoor er volgens de politie geen gevaar voor omwo nenden is geweest. Volgens de LFO kon er in de lood sen meer dan 100 kilo per dag van de zeer verslavende drug gemaakt worden. ,,Dit komt neer op een handelswaarde van 1 miljoen euro per dag. Bij verkoop hiervan zou de uiteindelijke straatwaarde daar een veelvoud van zijn." Op basis van die gegevens spreekt de politie van 'het grootste lab ooit in Nederland op gerold'. Het onderzoek in Neder- weert duurt zeker nog tot en met morgen. Een woordvoerder kon niet zeggen uit welk onderzoek de versleutelde chatberichten zijn gekomen. De politie heeft de afgelopen jaren di verse van dergelijke encryptie- chatdiensten weten te infiltreren. Onlangs werd bekend dat de po litie op 3 mei in een bedrijfspand in Wormer ook een groot drugslab ontdekte waar een grote hoeveel heid crystal meth aanwezig was. De straatwaarde daarvan was 1 miljoen euro. Op die locatie werden zes ver dachten aangehouden. De politie stuit de afgelopen jaren op steeds meer crystalmethlabs in Nederland. Mexicaanse drugskar tels proberen de drug in West-Eu ropa aan de man te brengen, waar schuwden politiebronnen twee jaar geleden al. In een etmaal zijn 88 corona patiënten in een ziekenhuis opgenomen. Dat zijn er aan zienlijk minder dan de drie voorgaande dagen, toen meer dan honderd mensen in een ziekenhuis kwamen te liggen. Het is bovendien vrijwel ge lijk aan het aantal nieuwe op names van vorige week vrij dag. Volgens Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, is de in stroom de afgelopen dagen af gevlakt. De bezetting stijgt nog wel, maar langzamer dan voorheen. ,,We houden reke ning met nog een lichte ver- dere stijging van de bezetting, we komen momenteel in de buurt van de begin juli voor spelde 700 tot 800 patiënten in de ziekenhuizen", aldus Kuipers. Intensive cares heb ben 14 coronapatiënten opge nomen. Dat waren er woens dag en donderdag 24. Zo'n anderhalve week gele den begon het aantal posi tieve tests te dalen. Dat zou kunnen betekenen dat rond deze tijd het aantal nieuwe opnames begint te dalen. Pre mier Rutte verwacht dat de druk op de ziekenhuizen vol gende week stopt met stijgen. Dit is onze hoofdtaak: prikken, prikken, prikken Jongen meldt zich voor steekpartij Een 15-jarige jongen is giste ren aangehouden voor be trokkenheid bij het doodste ken van een eveneens 15-ja- rige jongen in de Rotterdamse wijk Beverwaard donderdag middag, aldus de politie. De jongen heeft zichzelf gemeld bij de politie. Zijn precieze rol wordt onderzocht. Op de plek waar de 15-jarige jongen om het leven kwam, zijn diverse bossen bloemen gelegd. Ook branden er kaarsen voor het slachtoffer. DUITSLAND Evacuaties om branden Moderna ook voor jongeren VS haalt Afghanen op wordt weer ouderwets bumper- kleven. Mede door corona. ,,Laten we dit jaar allemaal in eigen land op vakantie gaan'', zei president Macron in juni. De regering raadde zelfs officieel af naar populaire be stemmingen als Spanje of Portugal te reizen. Het resultaat is dat 80 procent van de Fransen in Frank rijk op vakantie gaat. In 2019, dus vóór de epidemie, was dat 55 tot 60 procent. En de overgrote meerder heid reist per auto. Bij boekingssite PAP Vacances is de vraag naar Franse vakantiehuis jes geëxplodeerd. De populairste regio's zijn de Vaucluse en de Ar- dèche, allebei in Zuid-Frankrijk. En daar kom je via de A6 en de A7, u weet wel: dwars door Lyon. zaterdag 31 juli 2021 De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een groot drugslab in Nederweert opge rold. Cyril Rosman Nederweert ZEIST Premier Andrej Babis van Tsjechië biedt ambtenaren twee extra vrije dagen als ze zich laten vaccineren tegen corona. ROTTERDAM Met een vaccinatiebewijs of negatief testresultaat op zak kunnen bezoekers van het vierdaagse festival Lollapalooza in Chicago er op los feesten. Er worden per dag 100.000 mensen verwacht, dus er zijn wel zorgen over mogelijke ver spreiding van het coronavirus. foto ap De Adac, de Duitse zuster organisatie van de ANWB, waarschuwt vakantiegan gers dat de veelgebruikte snelwegen A1 en A61 in Duitsland deels onbegaan baar zijn door de schade die het hoogwater heeft aangericht. Er zijn omleidingsroutes van tientallen kilometers lang, maar bestuurders moeten overal rekening houden met lange files. De Duitse A1 en de A61 zijn onder Nederlanders die naar het zuiden gaan heel populair. De A1 is de noord- zuidroute die richting Frankrijk en Italië voert en deels door het Ahrdal gaat, dat zwaar is getroffen door de waters nood. Tussen Keulen en Eus- kirchen is de snelweg in beide richtingen helemaal dicht. Voor zover lokale wegen in het Ahrdal nog begaanbaar zijn, zijn ze alleen toegankelijk voor hulpdiensten. De schade aan de A61, van Venlo richting Oostenrijk, is nog veel groter. De snelweg is bij Erftstadt bezweken onder de waterdruk en doormidden gebroken. Ook op andere plekken is het wegdek com pleet verdwenen. Omrijden over regionale en lo kale wegen in Noordrijn-West- falen en Rijnland-Palts heeft volgens de autoclub geen zin, want daar zijn veel afzettingen om herstelwerkzaamheden de ruimte te geven. Edwin Gerritsen van de ANWB voorspelt dat het in Duitsland vooral op de A3 bij Keulen erg druk wordt, nu de belangrijke vakantieroutes niet gebruikt kunnen worden. ANTALYA Vanwege de tien tallen natuurbran- den in Turkije zijn in toeristische ge bieden in het zui den mensen uit dorpen en hotels geëvacueerd. Ook acht Nederlanders moeten volgens het Nederlandse ministerie van Bui tenlandse Zaken hun vakantie el ders voortzetten. Het natuurgeweld heeft al het leven gekost aan zeker vier mensen. DEN HAAG Jongeren van 12 tot en met 17 jaar kunnen behalve het vaccin van Pfi zer nu ook het Mo- derna-vaccin krij gen. Demissionair minister De Jonge heeft gisteren be sloten dit vaccin toe te staan. WASHINGTON De Amerikaanse autoriteiten heb ben een eerste groep Afghaanse medewerkers naar de VS gevlogen. President Biden sprak over een 'belangrijke mijl paal'. Amerikaanse troepen vertrek ken na twintig jaar uit Afghanistan en dat leidt tot grote bezorgdheid onder Afghanen die voor de VS hebben ge werkt. Zij vrezen voor wraakacties. filerijden Vakantievierders in Frankrijk moeten geduld hebben vandaag Het kan wel even duren voor ze op hun bestemming zijn. foto afp «hl Vorig jaar stond in Frankrijk op 1 augustus 760 kilometer file. In juli stond er op één dag 955 kilometer. FESTIVAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5