ZEELAND 15 ZOMERRUBRIEK TERUG IN DE TIJD Zeeuwse sporters nemen ons aan de hand van een oude teamfoto mee terug in de tijd. In de derde aflevering voetballer Istvan Bakx, die warme herinneringen bewaart aan de D1 van Zeeland Sport. De inmiddels 35- jarige Istvan Bakx kent een behoorlijk kleurrijke voet balcarrière. Het begon allemaal in de jeugd van het inmiddels ter ziele gegane Zeeland Sport in Vlis- singen. In de D1 werd hij gescout door Feyenoord en verkaste hij naar de jeugdopleiding in Rotter dam. Later zou hij nog voor een tiental profclubs in Nederland, België en Zuid-Afrika spelen. Bakx kreeg de bijnaam 'google-spits', nadat coach Hein Vanhaezebrouck hem via zoekmachine Google met de zoekopdracht 'linkeraanvaller' had gevonden en naar Kortijk ge haald. Inmiddels is hij neergestre ken bij Hoek en actief als trainer bij JVOZ. Welk team zien we op de foto? ,,Het is de Di van Zeeland Sport, een club die nu helaas niet meer bestaat. Hij is genomen op het veld naast de plek waar de kantine van Zeeland Sport stond. Nu gebrui ken wij bij JVOZ deze velden af en toe om op te trainen met de jeugd. Zeeland Sport was een club waar bij de jeugd niet op een heel erg hoog niveau speelde. Het was vooral een vereniging waar ieder een welkom was en waar je heer lijk kon leren voetballen met je vriendjes. Ongedwongen plezier beleven aan het voetbalspel. We kregen maandelijks het clubblad De Spurt, waarin ieders naam ver noemd werd in de wedstrijdver slagen. Dat leverde mooie teksten op, zoals: Lesley stond te keepen als een tijger ondanks dat hij zijn voetbalschoenen vergeten was en Inge kopte alle ballen weg. Wes ley-Roy wiens vader ook gereden had vandaag won al zijn duels op het drassige veld van Luctor'88, en vele van dat soort teksten. Marcel Wezenpoel is de trainer rechtsbo ven op de foto. Geen dominante, schreeuwende, overenthousiaste trainer tegen pupillen, maar een trainer die zorgde dat de sfeer goed was en die opkwam voor zijn spe lertjes. Al dit soort dingen maakt dat ik mijn Zeeland Sport-tijdperk alleen maar herinner als een ge weldige tijd, waarbij ik spelender wijs zonder druk beter kon wor den. Op zondag naar het eerste team kijken, maar eigenlijk alleen maar voetballen op het veld er naast, 5 gulden mee, AA drink ko pen en je eigen snoepzak samen stellen in de kantine. Ik was er al tijd één van de betere spelers in het team en werd vaak een leef tijdscategorie vooruitgeschoven.'' Welke spelers zien we? ,,Op de foto staan op de bovenste van links naar rechts: Cesar Beilo, was bij de F'jes een fantastische keeper die niet tegen zijn verlies kon en later is gaan voetballen. Kon hij trouwens ook goed. Wes ley- Roy Weug, een echte rooie die de duels niet schuwde. Abdi Yous- soufamed, het slangenmens, had soms één been voor en één been achter een tegenstander, hij scoorde ook makkelijk. Brian Dijk stra, had een geweldige pegel in huis, scoorde met regelmaat vanaf 11 meter en was in die tijd naast een goede voetballer ook een begenadigd tennisser. Inge Lug- tenburg, onze eigen Sherida Spitse die haar tijd ver vooruit was. Johnny, ik ben zijn achternaam mede dankzij zijn kwaliteiten toch wat zoekgeraakt, hij had wel hele aardige ouders. Jim van Zee, was een betrouwbare, noeste kracht. Davy van Geers- daele, was captain en altijd één van onze beste spelers, hij was snel en scoorde makkelijk. Later heeft hij in het Zeeuwse voetbal nog hoog ge speeld en ik zie hem nog met enige regelmaat rond de velden. De man linksboven in de rode jas is de vader van Brian Dijkstra, die onze uiterst eerlijke grensrechter was.'' „Zittend van links naar rechts: Kevin Zuijdwegt, spits van beroep, maar scoorde er toch niet heel veel, mijn ouders zijn bevriend met zijn ouders. Leroy Djemani, een blok beton achterin, later mee sa mengespeeld bij jeugd RCS op hoger niveau. Mark Bos- gra en daarnaast zit ik met de bal, die gaf ik dus zelfs op de foto niet af. Rechts naast mij zit Alain Bodaert. Regilio Pi nas, nog steeds een van mijn beste vrienden, heeft later bij Kloetinge en Hoek gespeeld H en ik heb ook met hem sa men gespeeld in de jeugd van RCS. Hij was pijlsnel, speelde destijds centraal achterin en er kwam helemaal niemand voor bij. Een soort Kenny Tete 2.0. Marcel Meeuwsen, zat een klas hoger dan ik op de basisschool en kon stiekem goed voetballen. Lesly Ferdinandes, onze keeper die in een eerder stadium ook nog wel heeft gevoetbald, hij was super ge zellig in de kleedkamer en in de kantine.'' Wat was jouw rol binnen het team? ,,Ik speelde destijds op '10' en als ik de bal had, moest ik er gewoon iets goeds mee doen. Dat ging dat sei zoen volgens mij goed, want toen ben ik gescout door Feyenoord en ging ik het seizoen erna daar voet ballen." zaterdag 31 juli 2021 GO 'Iedereen was hier welkom' Menno Kole Middelburg A Istvan Bakx met zijn oude teamfoto van de D1 van Zeeland Sport. foto dirk-jan gjeltema De vroegere D1 van Zeeland Sport met hurkend in het mid den met de bal de jonge Istvan Bakx.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39