9 zaterdag 31 juli 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst: Rob Paardekam, foto Marcelle Davidse Anita Leenders (51) en Hanneke Meijer (57) Locatie: Recreatiegebied De Schelphoek, aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk Tijdstip: woensdag 28 juli, 10.30 uur. Anita: ,,We zijn hier met mijn privé- paarden Barry, Hummer, Enzo en Pukkie. Hond Jala is ook mee. Ik ont plooi met de paarden geen commerciële ac tiviteiten, maar houd ze puur als hobby. In woon in Colijnsplaat, maar ze staan hier bij een boer aan het Veerse Meer. Hanneke en ik maken bijna elke week een rondje sa men, we zijn vriendinnen." Hanneke: ,,Ik heb ook een eigen paard. Jade en ik hebben de afgelopen vijftien jaar samen heel veel kilometers gemaakt, maar hij is nu 26 jaar oud, dus de lange ritten die ik zo graag maak, zitten er voor hem niet meer in. Het houdt een keer op. Hij is met pensioen. Ik vind het fijn om nu elke week een keer met Anita te kunnen gaan rijden, op één van haar paarden. Meestal zijn we een uur tot anderhalf uur onderweg. Meer kan mijn eigen lijf ook niet meer aan.'' Anita: ,,Zelf maak ik ook nog wel eens wat langere ritten, alleen of met anderen. Ik vind het heerlijk om buiten te zijn. 's Avonds ga ik wel eens met de paarden het water in. Daar bij het tweede eilandje in het Veerse Meer kunnen ze dan echt even zwemmen, al staan de grote paarden wel snel weer met hun hoeven op de bodem, omdat het diepe stuk maar heel klein is. De kleintjes kunnen wel wat langer zwem men.'' Hanneke: ,,Het is droog, dus wat mij be treft prima weer vandaag. Omdat het niet zonnig is, is het nu lekker rustig hier, dus de dieren kunnen zo ook nog even lekker met de pootjes het water in. Zo'n rondje rij den geeft me altijd een gevoel van vrijheid. Het is heerlijk!'' GO VAN DE STRAAT ten aevoe van vri heid, heer i k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33