7 iSio-j W' kocht en ik wilde er nog wel een paar, dus ik belde haar met de vraag: 'Heb je dat shirt ook nog in andere kleu ren?' Dan legt ze die voor me klaar en pak ik ze 's avonds na het werk even mee. Ideaal.'' 4. De Stadswallen Na het bezoek aan Zaman verlaten we de drukte van het centrum voor een wandeling over de stadswallen van Hulst. ,,In coronatijd heb ik de wallen echt opnieuw ontdekt, mijn vriendin en ik hebben nu ook een hond en het is heerlijk om hier te wandelen. Vroeger, als kind, heb ik hier heel veel gespeeld met Laurens, mijn jeugdvriend. Wij hadden allebei geen tuin, dus de wallen en het cen trum waren onze speeltuin. Er ligt ook een eiland en dat is voor mij het mooiste deel van de wallen. Als ik daar langsloop, heb ik het gevoel dat ik op vakantie ben. Toen Laurens en ik nog bandieten waren, zijn we wel eens naar dat eiland toe gezwom men", lacht Thomas. Hij loopt naar een bankje en gaat op de rugleu ning zitten. ,,Dit is mijn favoriete bankje. Ik vind het heerlijk om hier te zitten en om me heen te kij ken.'' 5. De Bollewerckpoorte of Dobbele Poort Hulstenaren noemen hem de Kelder manspoort Via een trappetje komen we uit bij de Keldermanspoort. De drie kolossen van gemetselde stenen, compleet met bogen, doorkijkjes en putten kij ken uit op de opnieuw aangelegde binnenhaven. ,,Hier speelden we vroeger heel veel. Laurens en ik sprongen in de putten, kropen onder de poorten door en klommen erin. Als klein jongetje is dat een droom natuurlijk. Er zijn meer poorten in We sprongen in de putten, kropen onder de poorten dooren klommen erin Hulst en die zijn stuk voor stuk su- permooi, maar aan deze heb ik per soonlijk echt goeie herinneringen.'' 6. De toren van de Sint- Willibrordusbasiliek Steenstraat 2 We vervolgen de route richting het centrum door de Steenstraat langs prachtige oude gevels. Thomas knikt naar een van de monumentale pan den en grijnst: ,,Als ik nog eens een miljoen win in de loterij, ga ik dat ko pen.'' Zodra we de straat verlaten ko men we op een plein met als opval lend middelpunt de basiliek in Bra bants-Gotische stijl. ,,Een prachtig gebouw, maar de toren is echt heel bijzonder. Je ziet ook dat de top van de toren er heel anders uitziet dan de basis, dat komt omdat de to ren eraf is geschoten in de Tweede Wereldoorlog. De toren werd name lijk gebruikt als uitkijkpost door de Duitsers Langs smalle stenen en houten trappen klimmen we naar boven en blijven stil staan bij een boodschap die de Duitsers in oor logstijd hebben achtergelaten: Een op de muur geschilderd hakenkruis en een tekst waarin het Duitse volk ver heerlijkt wordt. ,,Daar wil ik niet mee op de foto", zegt Thomas, ,,maar ik vind het wel bijzonder dat het be waard is gebleven.'' Als we even later het uurwerk staan te bewonderen, schrikken we op van de klokslag vlak boven ons hoofd. ,,Gelukkig is het één uur'', reageert Thomas lachend terwijl het geluid nagalmt in onze oren. Weer een houten trap verder, staan we naast de klok en genieten we van een magnifiek uitzicht. ,,Kijk, dat is de klim wel waard", vindt Tho mas. ,,Bij het Infopunt Hulst kan je een aanvraag doen om de toren te be klimmen. Zeker doen, als je in Hulst bent.'' zaterdag 31 juli 2021 GO VOUCOffiE VERGUNN/KG -Thomas d'Hooghe Thomas d'Hooge in de basiliektoren ▲Thomas d'Hooge bij de Keldermanspoort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31