bolderman nl Boek uw vakantie met ons Garantiepakket!* bolderman.nl 21 399,- huis, had ik niet het idee dat hij er twee maanden later niet meer zou zijn. Thuis staat er een aandenken in de boekenkast: een wit sigaren- doosje. Ik had hem gevraagd om Saint-Tropez te tekenen. Toen pakte hij een sigarendoosje en tekende de contouren van de stad op het deksel. Zijn laatste sigaar zat nog in dat doosje. Ach, dat moment hangt van symboliek aan elkaar." ,,Nee, ik zou nooit in een oord kun nen wonen waar alles draait om geld. Ik vind het leuk om rond te kijken en me te verwonderen, maar ik hecht niet zo aan spullen. Ik hoef geen dure auto, geen groot huis. Ik woon met mijn vrouw en twee dochters in een benedenwoning in Amsterdam. We hebben het prima, maar spullen moeten vooral functioneel zijn." Blikt even op zijn kleding. Fer- werda draagt een witte broek, jasje en suède instappers. ,,Te chic? Je ziet in die enclaves veel witte broeken rondlopen, maar ik pas daar niet tus sen. Ik wil er vooral verzorgd uitzien. Als je met je hoofd op televisie komt, moet het niet over mijn kapotte spij kerbroek gaan, maar over de uitspra ken van Grapperhaus of Rutte." „Natuurlijk ben ik erop vooruitge gaan. Maar voordat ik met Eva Jinek overstapte naar RTL verdiende ik als freelancer ook al een aardige boter ham. Laten we mijn sterrenstatus ook niet overdrijven. Ik ben een on derdeel van het programma. Ik ben vooral blij met mijn vierjarige con tract bij RTL. Tv is een harde wereld. Ik krijg de tijd en kans om, naast mijn items voor Jinek, een eigen programma te maken. En dis ik al te veel aan alle luxe ben gaan wennen door Hai So ciety, wordt dat thuis snel de kop in gedrukt, hoor. Toen ik thuiskwam uit Saint-Tropez en naar camping Bakkum ging, waar we een stacara van hebben, drukte mijn vrouw met een het chemisch toilet in mijn han den. 'Je gaat nu eerst de Porta Potti legen', zei ze.'' Proest het uit. ,,Toen was ik weer terug op aarde.'' ook de andere kant van de rijkdom zien." ,,Het klinkt misschien heel cliché, maar het is wel waar: het besef dat gezondheid, liefde en een goede band met je kinderen belangrijker zijn dan geld. Het beste voorbeeld is misschien wel het verhaal van Wil lem van Kooten (beter bekend als ra dio-icoon en platenbaas Joost den Draaijer, red.). Hij heeft een golfbaan in de Portugese Algarve, is de nestor van dat gebied, iedereen kent hem. In het najaar werd hij ernstig ziek door een dodelijke bacterie in zijn lijf. Hij heeft twee weken in coma gelegen. Toen hij van de ic kwam, zei hij: 'Je kan nog zoveel geld hebben, maar daar koop je uiteindelijk niks voor'.'' ,,Ik had wel gehoord dat het niet goed met hem ging, maar wat er precies aan de hand was, wist ik niet. Ik was vorig jaar zomer bij hem op bezoek in Saint-Tropez. De vraag over zijn gezondheid wuifde hij weg. 'Nee joh, ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Je moet altijd blijven werken met jonge mensen. Dat scherpt je geest. Met pensioen gaan is doodgaan.' Die kracht en energie vond ik mooi. Toen ik hem zo zag zitten, aan de bar van zijn uiteraard witte, superstrakke zwembad had olympische afmetin gen en de slaapkamer had een balkon d la de Coolsingel. Je kon er zo de be ker uitreiken. Het kostte 22 miljoen euro. Potsierlijk. Maar ja, ook fascine rend waar de rijken hun geld aan uit geven. Zo heb ik ook een surfplank uitgeprobeerd die je aanstuurt met een joystick. Daarmee zweef je back- to-the-future-achtig over het azuur blauwe water. Ik ging af als een gie ter. Uh ja, dat is gefilmd. Ach, je moet jezelf een beetje relativeren." ,,Ja, zeker wel, en anders bracht ik het er wel in. Dan vroeg ik aan een Nederlandse jachtenmake- laar in Monaco: 'Waar gaaaaat dit over?' Het duurste jacht dat hij verkocht, was 275 miljoen euro. Daar was een studio aan boord ge bouwd, waar U2 nog had opgetreden. Al snel kwam zijn Hollandse nuchterheid weer boven: 'Natuurlijk heeft niemand zo'n jacht écht nodig', zei hij. Ik laat in het programma ffffcfff.fff celd-terug-garantie «S Repatriëringsgarantie V Zekerheid via SCR Bij Bolderman j aanbetalen niet verplicht! scjr 8/12 dagen Lutago in Zuid-Tirol 8 dagen Meer van Genève, Chatel all-inclusive 10 dagen Eilanden en kust van Dalmatië 10 dagen Toscane, Umbrië en Rome 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore 5 dagen Dresden en omgeving zaterdag 31 juli 2021 GO Nu je hebt geproefd aan het luxe leven, verlang je daarnaar? Meen je dat? Speelt geld geen rol? Je bent er financieel toch niet op achteruitgegaan na je overstap naar de commerciële omroep... m Hai Society, zondag 1 augustus, 21.30 uur bij RTL4 Jaïr Ferwerda op bezoek bij Louis en Truus van Gaal (links). In Saint-Tropez kreeg hij van Jan des Bouvrie een sigarendoosje waarop de interieurontwerper de stad had getekend. fotosrtl Wat is die keerzijde? Hoe dacht Jan des Bouvrie daar over? Jij sprak hem een paar maanden voor zijn dood. Heb je het gevoel dat mensen met veel geld die relativering nog heb ben? v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 gjr boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Catamiteitenfonds, reserveringskosten SGR-bijdage v.a. slechts Vertrekdata: 30 aug 7 13,27 sept/11 okt etc. Vertrekdata: 9,23 aug 7 6,20 sept 74 okt etc. Vertrekdata: 9,23 aug 7 6,13,20 sept 74 okt etc. Vertrekdata: 23 aug 7 6,20sept711,23 oktetc. Vertrekdata: 23 aug 7 6,11,20,25 sept74,9 oktetc. Vertrekdata: 11,25 sept 7 2 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21