'Ik ben vaak in vier boeken tegelijk bezig' Neemt je mee naar buiten Herken de drogredenering Gevoelens van een 'heks' Lachen om stoere oma Keuzes van de dichter Een luchtbel ineen O'Op school ging het vroeger wel- eens over drogredenen, maar die kennis was weggezakt. Daarom was ik blij met Drogredenen van Paula Steen winkel (Boom 20). Aan de hand van actuele voorbeelden - en met cartoons van Fokke Sukke - schetst zij hoe mensen drogredenen gebruiken. Zoals: 'Zwarte Piet is geen racisme, want in Nederland is racisme bij wet verboden. Als Zwarte Piet racisme zou zijn, zou het verboden worden.' Die redenering klopt niet en toch is het lastig er iets tegenin te brengen. Steenwinkel laat zien hoe je een drogreden herkent en daarmee om kunt gaan. Heel interessant.' O'Het Dagboek van een natuur- jongen (Balans 22,99) is al wat ouder, maar echt de moeite waard. De vluchtige rivier 15-jarige autistische Noord-Ierse jongen Dara McAnulty beschrijft hoe zijn wereld door het jaar heen verandert. Hij vertelt over de moeilijkheden in zijn leven en neemt je mee naar buiten. Heel puur schrijft hij over de eenvoud van de natuur. Zodra je dit leest, wil je naar het bos. En misschien wel, net als hij, een uur lang kijken naar een pissebed die allerlei dingen versjouwt.' O'Ik werd verdrietig en kwaad toen ik De heks van Limbricht van Susan Smit (Lebowski 21,99) las. Wat zij beschrijft is zo onrechtvaardig. De roman draait om een vrouw die wordt aangezien voor heks. Het is op feiten gebaseerd, maar Smit heeft de gevoelens van die vrouw zelf ingevuld. Dat doet ze prachtig. Je wordt meegenomen naar de 17de eeuw en de uitdagingen van toen. In één ruk uitgelezen.' O'De laatste tijd verschijnen er opvallend veel leuke boeken voor de jeugd. Oma Luchtbuks van Barbara Scholten (Ploegsma 14,99) is er daar één van. De ouders van de 10-jarige Lina zijn druk en gericht op status en geld. Ze hebben weinig tijd voor Lina en dumpen haar op een zeker moment bij haar oma op een oude camping. Die oma blijkt behoorlijk stoer. Ik heb hard gelachen.' ©'Poëzie adviseren vind ik vaak lastig. Iemand kan iets prachtig vinden, wat een ander totaal niet raakt. Wat ik mooi vind aan Een luchtbel in een vluchtige rivier (Prometheus 21,99) is dat Jean Pierre Rawie door hem vertaalde gedichten van commen taar voorziet. Hij zorgt voor context en i legt uit waarom hij bepaalde keuzes s heeft gemaakt. Dat geeft de prachtige gedichten een extra laag.' MEZZA 37 internationale bestseller Barbara Stholteit nu lezen ANNA BOSWIJK (33) van De Haagse Boekerij tipt vijf topboeken. LEEST ZELF HET LIEFST 'Van alles. Ik vind kinderboeken heerlijk, maar kan ook genieten van een mooie roman of een thriller en ik pak ook graag non-fictie, over bijvoorbeeld voeding of de natuur. Vaak ben ik in vier boeken tegelijk bezig.' VLIEGT OVER DE TOONBANK 'Heimwee naar morgen van Paul van Vliet. Hij woont hier in de buurt en schrijft over zijn wandelin gen bij het Noorderstrand en in Schevenin- gen, terwijl hij mijmert over het leven.' OP HET NACHTKASTJE 'Het roer kan nog zesmaal om van Maarten 't Hart. Leuk en vermakelijk. Vlak voor het slapengaan lees ik geen thrillers, want die houden me wakker.' LIJ cr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 117