LINDA AKKERMANS 'Was er op tijd ingegrepen, dan was Arno er nog geweest' Ontdek zelf het verschil van maatwerk Beter Horen 6 Probeer vryblyvend onze oplaadbare ampli-energy Column Het water is weggetrokken, maar sijpelt twee weken na de ramp nog altijd uit de muren van menig huis in Valkenburg. In het noorden van Italië klotste het deze week door de straten. Modderstro men sneden dorpen van de buiten wereld af en hagelstenen zo groot als tennisballen kwamen als wapens uit de lucht. Ook vanuit China waren er surrealistische beelden en in Siberië en de VS zijn bosbranden en vuur- tornado's de baas. De aarde is boos, en te recht. Zou ik ook zijn als er zo onzorgvuldig met mij werd omgegaan. Als waarschuwingen van deskundigen keer op keer genegeerd worden. Hier hebben jullie nóg een bosbrand, zou ik den ken. Hup, doe daar nog maar een flinke over stroming. Misschien worden de mensen dan eindelijk wakker. De aarde is trouwens niet alleen boos, maar voor dit jaar ook alweer op. Gisteren was het 'Earth Overshoot Day', de dag waarop we vol- gens een internationale milieuorga nisatie de hulpbronnen van de aarde voor dit jaar hebben opgebruikt. In 1970 viel deze dag nog op 29 decem ber, en het is maar goed dat niet de hele wereldbevolking leeft zoals wij, want hier leven 'we' al sinds 27 april op de pof. In Qatar en de VS maken ze er helemaal een potje van. gaan met de natuur en minder te consumeren. Al valt dat laatste nog niet mee. Kapotte tv van vijfjaar oud? Aan de servicedesk lachen ze je nog net niet uit als je een reparatie voorstelt. „Een nieuwe is veel goedkoper, me vrouw." 14.000 klimaatweten schappers slaan nu we derom alarm. Anders gaat écht alles op. Staan we straks allemaal in het water. Hallo politici over de hele wereld, roepen zij daarom: doe iets, grijp nü in! Dat die politici niet of pas veel te laat wakker worden, daar lig ik de laatste tijd regelmatig wakker van. Edwin M. reed 7 juli met zijn truck motoragent Arno de Korte aan, toen die hem staande wilde houden. De agent overleefde dat niet. Het is niet bekend of de waarschuwing is gedeeld met het CBR. ,,Als ze alle signalen hadden samengebracht, dan hadden ze geweten hoe gevaar lijk deze man was'', concludeert agent Mike Damen. ,,Was er maar op tijd ingegrepen, dan was Arno er nog geweest.'' Edwin M. veroorzaakte in 2015 ook al een ernstig ongeval. Hij schepte toen een motoragent die zijn arm verloor. De aangereden agent, Dennis, meent dat het op zet was. Hij hoorde achter zich de vrachtauto met gierende mo tor optrekken. De rechtbank vond dat opzet niet bewezen kon worden en veroordeelde M. tot een taakstraf wegens onzorg vuldig rijgedrag. Omdat hij er voor zijn inkomen van afhanke- lijk was, mocht hij zijn rijbewijs houden. M. veroorzaakte in juli 2020 nóg een dodelijk ongeval, toen hij een 79-jarige fietsster aanreed. Voor dit ongeluk werd hij niet vervolgd. Groot verdriet Burgemeester Ahmed Abouta- leb erkent het grote verdriet bij het Rotterdamse politiekorps na het overlijden van hun collega. ,,Maar het besefis ook, dat we le ven in een rechtsstaat. Een rech- ter heeft besloten dat deze vrachtwagenchauffeur eerder niet in de gevangenis terecht kwam en niet zijn rijbewijs kwijt is geraakt.'' Dat de politie motoragenten adviseerde om M. niet meer te controleren, was 'om de eigen mensen te beschermen' tegen het onvoorspelbare gedrag van de chauffeur. In de auto waren zij beter beschermd. Aboutaleb vergelijkt dit met aanhoudingen van vuurwapengevaarlijke ver dachten. ,,Dan gaat het arresta tieteam eropaf en niet de ge wone agent.'' Edwin M. lag al jaren over hoop met de politie en het OM, nadat hij zijn vrachtwagen had omgebouwd om meer gewicht te kunnen dragen. Regelmatig was zijn gewicht meer dan 50.000 kilo, waarmee hij de wet overtrad. M. bleef overtuigd van zijn eigen gelijk. Op een reclas- seringsrapport schreef hij: 'Poli tie en OM zijn een corrupte cri minele organisatie!' Naar de recente fatale aanrij ding door Edwin M. loopt een strafrechtelijk onderzoek. Ook komt er een evaluatie naar het handelen van de politie. Het CBR, de politie en het Openbaar Ministerie willen in de tussen tijd niet ingaan op inhoudelijke vragen van deze krant. Profiteer ook in augustus van exclusief voordeel* Probeer zelf een hooroplossing op maat vrijblijvend uit. Maak nu een afspraak door de QR code te scannen of via: 088 - 006 39 69 0 www.beterhoren.nl vrijdag 30 juli 2021 GO Ontwaak! Alle reden dus om zorgvuldig om te Ten tijde van de herkeuring van de rijvaardigheid van Edwin M. bij het CBR gold bij de verkeerspolitie al een in terne afspraak dat de trucker niet op de motor staande moest worden gehouden. Adrianne de Koning Koen Voskuil Rotterdam De truck van Edwin M. en de politiemotor na het onge luk. FOTO'S VRPRESS EN ASMEDIA Moderne boortoestellen. Het zijn heuse gadgets. U kunt erop streamen of telefoneren. En de geluidskwaliteit wordt steeds beter. Maar het toestel afstellen op uw specifieke hoorwensen? Dat is nog echt mensenwerk. Kom zelf het verschil van maatwerk eens proberen. De nieuwste hoorinnovatiesvan Beter Horen*zijn heuse gadgets. Maar we beginnen graag met u. Want alleen u weet wat u weer beter wilt horen. Daarom nemen we de tijd om naar u te luisteren en uw gehoor én hoorwensen in kaartte brengen. Vrijblijvend uitproberen Wilt u graag ervaren wat die combinatie tussen de beste techniek en ons unieke maatwerk u oplevert? Kom dan vrijblijvend onze nieuwe ampli-energy* proberen. Dit oplaadbare, gebruiksvriendelijke hoortoestel bevat de nieuwste technieken en biedt u het mooiste geluid in iedere situatie. Zelfs in een druk restaurant of op de fiets. Maar bovenal stellen we dit toestel helemaal op uw wensen af. Zodat u weer optimaal kunt genieten van de geluiden die voor belangrijk zijn. De voordelen van de ampli-energy 's Nachts opladen, overdag genieten van het mooiste geluid Nooit meer batterijen? Dat is goed voor het milieu én uw portemonnee Altijd kraakhelder geluid dankzij het slimme ruisfilter Stream, telefoneer en bedien uw hooroplossing via een slimme app De ampli-energy wordt precies op uw hoorwensen afgesteld Beter Horen heeft een uitgebreid assortiment met hooroplossingen in zowel de verzekerde markt als het topsegment. Wij werken altijd volgens het hoorprotocol. De hoortoestellen uit het topsegment worden vaak niet vergoed door uw zorgverzekeraar. Bij een aantal zorgverzekeraars is een gedeeltelijke vergoeding mogelijk. Het exclusieve voordeel is van toepassing op hoortoestellen uit het topsegment. Vraag uwaudicien naar uw persoonlijke situatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6