4 Jj r 5 Afdeling van BIJ1 breekt met partij SÉ maar al sinds de allereerste dag dat ze met hun sport begonnen. Ieder nu met een eigen verhaal. Neem Anna van der Breggen, die op haar laatste Spelen een derde olympi sche medaille - brons op de tijdrit - aan haar indrukwekkende erelijst toevoegde. Eerder pakte ze goud en brons in Rio. ,,Ik heb alles gedaan wat ik wilde doen tijdens mijn carrière. Onwijs tof. Dit is een supermooie af sluiter." Tom Dumoulin kende veel blessu- Superleuk! Ik ben verrast dat dit al zo'n 24 uur na de wedstrijd is geregeld res en verloor even het plezier in het wielrennen. Hij reed dit jaar maan denlang geen wedstrijden en pro beerde zonder hoge verwachtingen in Tokio voor een goede klassering in de individuele tijdrit te gaan. Het werd een zilveren medaille. Dat was na Rio, waar hij met een gebroken pols reed, zijn tweede op dit onder deel. „Zilver met een gouden rand", vindt hij. ,,Dit was een heel apart jaar en er is veel gebeurd. Ik ben heel trots." Oogsten Roeiers Twellaar en Broenink, die pas sinds begin 2020 een duo vormen en nu al oogsten. ,,Of we na meerdere besmettingen in de roeiploeg paria's waren? Het was niet makkelijk. Uit eindelijk moet je het naast je neerleg gen en je focussen." Tot slot de dubbelvier Uittenbo- gaard, Wiersma, Wieten en Metse- makers, die als regerend wereldkam pioen 'gewoon' in een wereldrecord over de finish kwamen. Ze vinden het feestje op het podium zó mooi dat ze met presentator Tan op de schouders voor een tweede keer het applaus in ontvangst nemen. ,,Een ontlading. We hadden heel veel spanning. Heerlijk, schitterend!" Het bestuur van de afdeling Den Haag van BIJ1 stapt op, zo lieten de bestuursleden via Twitter gisteren weten. De lo kale bestuursleden vinden dat er sprake is van 'een giftige in terne cultuur' in de landelijke organisatie. Er is geen steun vanuit het landelijk partijbe stuur en het werkt de Haagse afdeling actief tegen, staat in een verklaring. Een en ander werd volgens het lokale be stuur 'tot onze grote ontstelte nis' afgelopen weekend duide lijk tijdens de algemene leden vergadering van BIJ1. Het landelijk bestuur is verrast door de stap van de Haagse af deling, die het via de media te horen kreeg. Een persvoorlich ter van de partij kan nog geen commentaar geven, omdat nog niet alle informatie bekend is. De partij gaat eerst de situatie in kaart brengen. Op de digitale ledenvergade ring van BIJ1 kwam onder meer de recente schorsing van Quinsy Gario aan de orde. Sommige leden, zoals de Haagse afdeling, leverden kri tiek op dit besluit. Gario zou zich schuldig hebben gemaakt aan 'manipulatief, dominant en toxisch gedrag'. Onbegrijpelijk en discriminerend, er is ook geen enkele medische reden voor Advocaat: Fatah moet vrijgesproken worden Fatah A., de broer van 'Balie- Syriër' Aziz, moet vrijgespro ken worden. Het bewijs tegen Fatah, tegen wie tien jaar cel is geëist voor onder meer deel name aan een terroristische or ganisatie, is 'indirect, niet con creet en komt soms van getui gen die mijn cliënt heel graag de cel in zien gaan'. Dat zei zijn advocaat Bart Nooitgedagt gis teren in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol. Tegen Aziz A. is door het OM een cel straf van 23 jaar geëist. 180 km dijken moet versterkt Robotarm bij ruimtestation Arrestatiegolf na protesten vrijdag 30 juli 2021 GO cw voor eigen publiek - Annemiek van Vleuten DEN HAAG Franse regering reageert op het Engelse besluit de corona quarantaine te handhaven voor reizigers uit Frankrijk BROER 'BALIE-SYRIËR' BOSBRANDEN IN TURKIJE JU De lucht boven de Turkse kustplaats Manavgat kleurt donker door de bosbranden in de omgeving. In de streek van bad plaats Antalya is enorme schade aangericht, met al vier doden en meer dan 120 gewonden tot gevolg. Er zijn nog geen berich ten van evacuaties uit hotels aan de kust. foto afp LIMBURG In Limburg moet voor 2050 zo'n 180 kilometer aan Maas dijken versterkt wor den. Daarvan zit 56 kilometer in de plan ning of wordt reeds uitgevoerd. Tijdens de recente overstro mingen van de Maas bleek dat er zestien zwakke plekken in de dijken zitten. Daar wordt nu of binnenkort aan ge werkt. De huidige nooddijken worden vervangen door echte dijken. HEELAL Een in Nederland gemaakte robotarm (foto, schaalmodel) is na een reis van een week aangeko men bij het interna tionale ruimtestation ISS, om daar te hel pen bij inspecties en experimenten. CUBA De Cubaanse autori teiten treden na de demonstraties tegen de regering van eer der deze maand hard op om de pro testbeweging de kop in te drukken. Honderden arresta ties zouden zijn ver richt en huizen van activisten worden in de gaten gehouden door de politie. Er bestaat grote on vrede over de ern stige economische problemen in het land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5