'Het is heel moeilijk die blik in de ogen te vangen' ZEEUWS-VLAANDEREN 5 ZOMERSCHOOL RUIM HONDERD LEERLINGEN Onder luid gejoel is gisteren door 'vieze Harry' en 'burgemeester mevrouw Lonink' de Terneuzense Zomerschool geopend. Guido van der Heijden Terneuzen School in de zomerva kantie. Je zou denken dat een kind geen droeviger lot kan tref fen. Op het plein van de Terneuzense basisschool De Twijn gillen echter dik honderd kinderen van plezier. Het zomer schooljaar wordt geopend door Harry, de colaspugende, 'pasgetti'- gooiende uitbater van De Vette Hap. De stemming zit er al direct goed in. Vieze Harry is een slons en dreigt een certificaat van me vrouw Parasol mis te lopen als zijn eten niet wordt goedgekeurd. On derwijswethouder Sonja Suij wordt als burgemeester mevrouw Lonink samen met de verslaggever in dezen naar voren geroepen om te proeven of het fruit van Harry al dan niet smakelijk was. ,,Je schrijft het wel allemaal op hè?!", roept Harry naar de journalist. Ja, Harry, het fruit was heerlijk. Sebastiaan Vanhijfte is directeur van de zomerschool. De zevende deze keer en met ruim honderd kinderen groter dan ooit. Hij is niet verbaasd over de vrolijke kin deren op zijn school. ,,Echt, de kinderen vinden het hartstikke leuk, spelen en leren. Ze zeggen het zelf, ook tegen vriendjes op school. Hoe leuk het is. Geen be tere ambassadeurs dan de kinde- Er wordt zeker ook serieus geleerd ren zelf." Het bewijs wordt gele verd. ,,Vinden jullie de zomer school leuk?", vraagt hij de kinde ren op het plein. ,,JAaAaAH!", wordt er luidkeels geschreeuwd. Duimen gaan de lucht in. Een uit zonderlijk enthousiaste groep, al op de eerste dag. Niks leuker dan school in de vakantie. ,,Vorig jaar hadden we tachtig kinderen, nu dik honderd", stelt Vanhijfte vast. ,,Het hadden er meer kunnen zijn, maar we kon den niet genoeg leerkrachten krij gen. Dit jaar doen ook de jongste groepen i en 2 mee." De zomerschool voldoet aan een behoefte en corona speelt daarin een rol, erkent de directeur. ,,De kinderen waren in het afgelopen jaar echt op zichzelf aangewezen vanwege corona." Hoewel er genoeg gelachen wordt, is het echt niet alleen spelen, volgens de directeur. ,,Er wordt ze ker ook serieus geleerd. Ieder kind dat in aanmerking komt voor de zo merschool, krijgt in overleg met de leerkracht of begeleider een advies op maat waar aan gewerkt kan wor den. Het schooljaar duurt drie we ken, op 13 augustus is de laatste dag en krijgen ze een certificaat mee naar huis." Schooljaar in het klein 'Schooljaar', het is maar ten dele een verspreking van Vanhijfte. ,,Het is drie weken maar we zien het echt als een jaar. Een begin, een midden en een eind; een schooljaar in het klein. Hoewel klein... Met dik honderd leerlingen ben je ook echt wel een school." Het Kunstenfestival Aardenburg zou rond deze tijd plaatsvinden, maar dat gaat door de coronamaat regelen niet door. ,,We hadden een samenwerking met het festival op gestart, om kinderen erbij te be trekken'', vertelt Tijl Clement van Cultuureducatie Zeeuws-Vlaande- ren. ,,Ondanks dat het festival niet doorging, zijn we ermee doorge gaan. Kinderen en jongeren kun nen hier kennismaken met kunst." beke Foundation in Kemzeke, staat donderdag een workshop realis tisch tekenen van Ferdy Remijn op het programma. De vijf deelnemers tekenen een wolf minutieus na. ,,Dat is niet makkelijk, het is heel moeilijk die blik in de ogen te van gen", zegt begeleider Anne Nobels. Sammy Stokkerman (13) geniet deze week. ,,Ik heb al veel nieuwe dingen geleerd. Het is echt cool an dere technieken te leren. Ik ben al tijd veel met tekenen bezig. Over een paar jaar wil ik naar de kunst academie." De 17-jarige Kim Wisse tekent een haast levensechte wolf. Ook zij wil een leven in de kunst. ,,Nu volg ik een opleiding cameratechniek in Bergen op Zoom, maar daarna wil ik naar de filmacademie in Amster dam." In een loods verderop in Aarden burg doen zestien kinderen een workshop cyanotypie. ,,Dat is de voorloper van de fotografie", ver duidelijkt Tijl Clement. Vandaag wordt de Kunstlabo afgesloten met een tentoonstelling. vrijdag 30 juli 2021 Kok Harry van Bistro De Vette Hap krijgt inspecteur Parasol op bezoek. De kinderen van de zomerschool in Terneuzen smullen van het verhaal. foto anne hana - Sebastiaan Vanhijfte, directeur van de zomerschool Opperste concentratie in een pand aan de Marktstraat in Aar denburg. Vijf jonge deelnemers aan de Kunstlabo schetsen, te kenen en schilderen erop los. De hele week heeft de jeugd kennis gemaakt met allerlei kunstzin nige uitingen. Bob Maes Aardenburg Na onder meer een les in fotogra fie en een rondleiding in de Ver Kinderen en jongeren maken in Aardenburg kennis met kunst Kim Wisse werkt aan een portret van een wolf. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59