Win 2 tickets voor de GP van Monza! 10 Van Dijk voetbalt weer voor Liverpool, negen maanden na zijn knieblessure JOHAN INAN naar linksback Andy Robertson en een vliegende interceptie met de juiste bestemming. In balbehan deling, sprongen en sprints was nauwelijks angst te bespeuren. Of het moest dat ene duel zijn, waar in Van Dijk met zijn tackle de 3-3 van Hertha niet kon voorkomen. Maar wie hem verder zag en niet beter wist, vermoedde dat deze voetballer nooit was weggeweest. Eeuwigheid Maar dat was Van Dijk wel. Dik negen maanden. Liefst 285 dagen had Van Dijk op zijn rentree moe ten wachten. En die moeten als een eeuwigheid gevoeld hebben voor hem. Niet alleen werkte hij zich in Liverpool en in Dubai een slag in de rondte tijdens zijn reva lidatie, ook zag hij club en land ploeteren. En niet zo'n beetje ook. Liverpool was geen schim meer van de ongenaakbare kampioens- ploeg van het seizoen ervoor. Dat bleek ook uit een zeldzaam slechte thuisreeks met vijf opeenvolgende nederlagen. Op de valreep werd CL-voetbal veiliggesteld. Zeven maanden leefde in Ne derland vooral de vraag of 'Big Virg' voorop zou lopen in de jacht op Europees goud. Medio mei gaf hij het antwoord zelf: ,,Het is ver schrikkelijk. Ik ben er erg teleurge steld over, het zou mijn eerste grote toernooi zijn met Oranje. Het gaat goed met me, maar het EK komt te vroeg." Dat hebben Nederland en bondscoach Frank de Boer gewe ten. Maar 'Big Virg' is weer back in business. Op tijd om Oranje met - hoogstwaarschijnlijk - Louis van Gaal weer op koers te krijgen voor het WK en in Qatar alsnog zijn eerste eindtoernooi te spelen. Virgil van Dijk heeft na negen maanden afzien in Oostenrijk zijn rentree gemaakt voor Liverpool. De captain van Oranje is volledig hersteld van zijn knieblessure, toonde hij aan in twintig minuten tegen Hertha. Tussen de dug-outs kreeg Hertha's Javairo Dilrosun een knuffel, waarna Van Dijk onder de opzwepende klanken van Jamie Webster een paar keer het veld overstak. Toen de bal erbij kwam, zagen een paar jonkies hun kans schoon. Ongehinderd konden ze een selfie scoren met de enigszins verraste Van Dijk. De lange cross- passes, sprongen en kopballen die tijdens de eerste warming-up volgden, zagen er ouderwets uit. Na zijn tweede warming-up ging het jack uit, werd het knotje nog eens strakgetrokken en meldde de grote leider van Liver pool en het Nederlands elftal zich aan de zijlijn. Daar kreeg hij, ge flankeerd door zijn eveneens her stelde kompaan Joe Gomez, de in middels bekende bodycheck van coach Jürgen Klopp. Duizenden toeschouwers, in het rood en blauw-wit, gingen erbij staan en klapten de handen stuk. Amper in het veld begon hij al met coachen. Zijn eerste balcon tacten? Achteloos met een boog De 30-jarige Van Dijk bereidde zich binnen in de catacomben van het Tivoli Stadion voor op zijn eerste minuten sinds Everton- doelman Jordan Pickford hem op 17 oktober vorig jaar met een aan slag in de Merseyside Derby zijn vierde seizoen met de Reds en zelfs zijn eerste eindtoernooi met Oranje door de neus boorde. Toen hij na het rustsignaal plots voor het eerst opdook, hadden de vele jonge toeschouwers die zich in het shirt met rugnummer 4 en 'Virgil' achterop hadden gehesen, het door de drukte van kruisende spelers nauwelijks door. Juich jij Max in ItaLië naar de overwinning? Doe mee met het GP-spel en wie weet vertrek jij op zondag 12 september per Oranje charter rechtstreeks vanaf Rotterdam naar het vLiegveld van Milaan-Bergamo voor een 1-daagse trip naar het circuit van Monza voor 2 personen. Ga naar pzc.nl/gp-spel |E| gr^d pRix trip e vrijdag 30 juli 2021 Tivoh Stadion Tirol 'Big Virg' is back in business M Virgil van Dijk keerde gister avond tegen Hertha BSC terug op het veld, 285 dagen nadat hij tegen Everton een zware knie blessure opliep (linksonder). Sindsdien revalideerde hij en bezocht hij het oefenduel Nederland-Schotland. fotos getty @JohanInan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54