0 Protest Red Bull haalt niets uit 9 Max haalt uit naar Mercedes en Lewis: 'Dit laat hun ware aard zien' PSV dinsdag tegen Denen Klaiberweguit kamp: blessure Vingegaard blijft langer Peter Sagan weg bij ploeg Ze ontkwamen beiden niet aan vragen over hun incident op Silverstone, ruim anderhalve week geleden. Vlak voor de Grand Prix van Hongarije waren de standpunten van Max Verstappen en Lewis Hamilton niet veranderd. Hun rivaliteit is op een hoogtepunt. Ik zou die bocht in dezelfde situatie de volgende keer weer op deze manier nemen MARIJN ABBENHUIJS Max Verstappen (23) herhaalde nog maar eens wat hij op zondag 18 juli al in een twitterbericht de wereld in had geslingerd. ,,Als je in het zie kenhuis ligt en de ander zwaait met zijn vlag, terwijl hij je net met een impact van 51 G-krachten de muur in geduwd heeft, is dat heel respect loos", zei de Nederlander tijdens de persconferentie voorafgaand aan de Grand Prix van Hongarije. In de verstreken tijd sinds zijn heftige crash op het circuit van Silverstone, veroorzaakt door Lewis Hamilton (36), heeft niets ervoor kunnen zor gen dat de Limburger inmiddels milder over het incident denkt. Bij die gebeurtenis tikte Hamil ton Verstappen halverwege de eer ste ronde van de Grand Prix van Groot-Brittannië van de baan af, waardoor de Ne FORMULE 1 derlander met hoge snelheid de bandenstapel in werd gesmeten, uitviel en naar het ziekenhuis moest voor controle. De straf van tien seconden die Hamilton voor zijn actie kreeg, weerhield hem er niet van de race te winnen. En de uitgelaten manier waarop de Brit dat vierde, steekt Verstappen dus nog steeds. ,,Dit is niet hoe je een overwinning viert als je die op deze manier hebt gekregen", maakte de leider in het wereldkampioenschap duidelijk. ,,Het laat de ware aard van de mensen bij Mercedes zien. Die komt naar boven in situaties waar bij de druk hoog is, zoals op Silver- stone het geval was. Als het an dersom was geweest, zou ik niet zo feest hebben gevierd. Zou ook niet tevreden zijn met mezelf." Respect Een poging van zijn grote rivaal om de gemoederen te laten bedaren, lijkt weinig te hebben geholpen. ,,Ik a heb Max gebeld om te vragen of hij zich goed voelde", zei Ha- milton, die minuten nadat J3 Verstappen was vertrok ken aanschoof bij de pers conferentie in Boedapest. De Brit kon op die manier geconfronteerd worden met de uitspraken van de Nederlander. ,,Ik heb hem laten weten dat ik nog steeds veel respect voor hem heb. Dat respect is nu waarschijnlijk even niet wederzijds, maar dat vind ik niet erg." Toch kon dat beetje begrip rich- ting Verstappen onmogelijk wor den gezien als een schuldbetuiging van Hamilton. Want ook de Brit bleef nadrukkelijk bij het stand punt dat hij kort na de Grand Prix van Groot-Brittannië al had geven tileerd. ,,Ik zou die bocht in de zelfde situatie de volgende keer weer op deze manier nemen", was hij stellig over zijn actie. ,,Ik kan ook goed uitleggen waarom, maar daar heb ik geen zin meer in. Ik heb tien tallen jaren ervaring met racen op hoge snelheid, met de manoeuvres die je tijdens races moet maken, met het aansnijden van bochten. Ik ga geen energie verspillen aan uit leggen hoe ik dat doe." En dat zijn rivaal hem respectloos had genoemd? Deed dat Hamilton nog iets? ,,Er is een verschil tussen de zege vieren terwijl je weet dat een ander in het ziekenhuis ligt en terwijl j e daar niet van op de hoogte bent", legde hij uit. ,,Ik had Max uit zijn auto zien stappen, zag hem lo pen en had gehoord dat het goed met hem ging. Meer wist ik niet op het moment dat ik mijn overwin ning vierde. Daarbij was het ook niet mijn intentie om het zo te vie ren. De emoties liepen gewoon hoog op en die ga ik niet verbergen. Het is mijn thuisrace, ik zag alle mensen in het publiek juichen en dat zorgde voor heel veel vreugde." Emoties die dus nog steeds niet helemaal zijn weggezakt. Vooraf gaand aan de GP van Hongarije is glashelder: Verstappen en Hamil ton staan lijnrecht tegenover elkaar. En dat zal nog wel even zo blijven. STRAF HAMILTON Red Boll** V vrijdag 30 juli 2021 VOETBAL PSV speelt de thuiswedstrijd tegen de Deense club FC Midtjylland in de derde voorronde van de Champions League ko mende dinsdag om 20.00 uur. De return in Herning is een week later, dinsdag 10 augustus. Aftrap is om 19.45 uur. In het Philips Sta dion zijn 23.500 toeschou wers welkom. De winnaar van de dubbele ontmoeting plaatst zich voor de play offs, de laatste voorronde om het hoofdtoernooi te bereiken. De verliezer gaat verder in de groepsfase van de Europa League. VOETBAL Sean Klaiber (foto) heeft het trainings kamp van Ajax in Oosten rijk verlaten. De rechterver- dediger heeft een kniebles sure opgelopen. Klaiber, die vorig seizoen in vijftien competitieduels in actie kwam, laat zich in Neder land onderzoeken. Ajax sluit het trainingskamp morgen af met een oefen wedstrijd tegen de Duitse club RB Leipzig. WIELRENNEN Jonas Vin- gegaard (24) blijft ten min ste tot het einde van 2024 bij Jumbo-Visma. De Deen is bezig aan zijn derde sei zoen bij de Nederlandse formatie. Hij rijdt een sterk seizoen en kijkt uit naar het vervolg. ,,Tot op heden is onze samenwerking een succes geweest, hopelijk blijven we ook in de toe komst mooie successen boeken." WIELRENNEN Peter Sagan (31) vertrekt bij de ploeg Bora-hansgrohe. De drie voudig wereldkampioen is vijf jaar bij de Duitse forma tie in dienst geweest. Bora lieten weten dat ook Pas cal Ackermann weggaat. ,,Bij Bora heb ik ongekende successen gevierd en dat was niet alleen mijn ver dienste", zegt Sagan. ,,We hebben het samen gedaan. Maar nu ben ik toe aan een nieuw hoofdstuk." y @MarijnAb Boedapest - Lewis Hamilton (36) GP VAN HONGARIJE WK-stand (na 10 van de 23 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Verstappen 185 1. Red Bull 289 2. Hamilton 177 2. Mercedes 285 3. Norris 113 3. McLaren 163 4. Bottas 108 4. Ferrari 148 5. Pérez 104 5. Alpha Tauri 49 6. Leclerc 80 6. Aston M. 48 7. Sainz jr. 68 7. Alpine 40 8. Ricciardo 50 8. Alfa Romeo 2 9. Gasly 39 9. Williams 0 10. Vettel 30 10. Haas 0 LONDEN Het protest dat Red Bull Racing bij de FIA heeft aangetekend tegen de geringe straf die Lewis Hamilton kreeg na Max Verstappen te hebben aangereden tijdens de Britse GP, heeft niets uitgehaald. Stalbaas Christian Horner en zijn advi seurs slaagden er gisteren niet in de wedstrijdleiding op het cir cuit van Silverstone op andere gedachten te brengen. Hamilton tikte in zijn Mercedes de bolide van Verstappen kort na de start van de race aan, waardoor de Nederlander in de bandenstapel knalde. De Brit kreeg een tijds- traf van 10 seconden, 'zat die uit' tijdens een pitstop, en won de Grand Prix voor eigen publiek overtuigend. De F1-stewards wezen het verzoek om herzie ning af omdat het verhaal van Red Bull geen 'geen significant en relevant nieuw element' be vatte. A De pet van Verstap pen staat in Hongarije nog steeds niet naar de manier waarop rivaal Hamilton ander halve week eerder na de GP van Groot-Brit tannië zijn zege vierde. FOTO EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53