Vandepitte durft weer vooruit te kijken na II O O) CD O 12 ZEELAND Kian Hamelink (12) en zijn zus Noël (15) komen morgen allebei in actie op het EK waterski in het Spaanse Sesena. Ze vliegen met gemak met meer dan 50 km/uur over het water. WATERSKIËN EUROPEES KAMPIOENSCHAP Tolhoek Bretagne De Nooijer De laatste keer dat Vandepitte zijn kruisband scheurde, was in april 2019, als speler van NAC Breda on der 19. Op zijn dertiende was het hem in het shirt van JVOZ ook al eens overkomen. Hij revalideerde vorig jaar in Antwerpen, bij Move to Cure. Wout van Aert herstelde er destijds ook. De Belgische wielren ner keerde ijzersterk terug, won deze zomer drie etappes in de Tour de France, veroverde olympisch zil ver in de wegwedstrijd en werd zesde in de olympische tijdrit. Wout van Aert ,,Ja, Van Aert is wel een inspiratie voor mij, een voorbeeld'', vertelt Gianni Vandepitte in de nieuwste aflevering van de PZC-podcast De Zeeuwse Selectie. De afgelopen maanden trainde Vandepitte op nieuw in Antwerpen, na een peri ode van onzekerheid. ,,Ik heb twee maanden geleden een momentje gehad met mijn knie'', vertelt hij. ,,Hoe dat precies gebeurde, dat kan ik niet helemaal goed uitleggen. Ik voelde iets kraken. Het voelde niet goed, ik kreeg wat slotklachten (een situatie waarbij de meniscus ver keerd in de knie ligt, red.) en heb toen een mri-scan laten maken in Sluis.'' Die scan neemt hij mee naar een orthopeed in Breda. ,,Hij vertelde me dat ik kraakbeenschade graad 4 had. Volgens hem moest ik een operatie overwegen, waarbij dan ook de voorste kruisband vervan gen kon worden.'' Opnieuw onder Hoe het precies gebeurde is lastig uitleggen. Ik voelde iets kraken. Het voelde niet goed het mes, daar zag Vandepitte best wel tegenop. Hij besluit een bezoek te brengen aan dokter Lagae in Ant werpen, de arts die hem eerder heeft geopereerd, voor een second opinion. ,,Hij vertelde me heel wat anders. Er was een zeer minimaal stukje kraakbeenletsel op de mri te zien. En de voorste kruisband was nog perfect. Hij zag ook een beetje slijtage aan de buitenkant van de knie, maar daar heb ik nooit last van gehad.'' Van een operatie ziet de midden velder af. Hij besluit zijn knie bij Move to Cure weer sterker te ma ken, zodat hij straks - hopelijk - ein delijk weer kan voetballen. Dat zal niet meer bij NAC zijn. ,,In februari kreeg ik te horen dat ik waarschijn lijk nog kon blijven. Twee, drie maanden later was dat niet meer het geval. Samen met mijn zaak- maar dat vind ik juist wel een leuk gevoel. Er zijn verschillende on derdelen in de sport. Zo is er de tak waarbij het gaat om de trucjes die je laat zien. Mijn zus en ik zijn vooral bezig met de sla lom. Daar doen we dan ook in mee op het EK. De wed strijd gaat maar over één race en als je valt, ben je af. Het kan dus zomaar gebeuren dat je bij de eerste de be ste 1 bocht valt en klaar bent. Maar dat gaat niet gebeuren hoor, haha." Wie aan wedstrijden in het wa terskiën mee wil doen, komt al snel in het een groep." De club waar broer en zus alle bei lid van zijn en iedere week vele uurtjes trainen is ZVWC (Zeeuws-Vlaamse Waterski Club), dat bij de Braakmankreek huist. Zowel Noël als Kian staat al sinds vijfjarige leeftijd op de ski's. Bang aangelegd zijn ze dan ook bepaald niet. Gelukkig maar, want de snel heden op het water kunnen fors Het kan dus zomaar gebeuren dat je bij de eerste de beste bocht valt en klaar bent oplopen. Zo haalt de pas twaalfja rige Kian al gemakkelijk snelhe den over de 50 kilometer per uur. ,,Dat is zo gaaf!'', roept Kian en thousiast. ,,Het geeft echt een kick als de boot met 52 kilometer per uur over dat water gaat. De skiërs zelf gaan eigenlijk nog harder. Van tevoren is het altijd spannend, Wie de geschiedenisboeken van het gehucht Reuzenhoek erop na slaat, zal weinig voormalige EK- deelnemers in welke sport dan ook tegenkomen. En al helemaal niet in het waterskiën. Anno 2021 is dit wel het geval, in tweevoud zelfs. Noël Hamelink (15) en haar broer Kian Hamelink (12) doen morgen mee aan het EK waterski in Se sena, nabij Madrid. Voor Noël is het zelfs al de tweede keer dat ze meedoet aan het EK. ,,In 2019 heb ik voor het eerst meegedaan, toen het vlak bij Monaco gehouden werd. Ik ben toen 21ste geëindigd van de 39. Dit jaar hoop ik natuurlijk op z'n minst hoger te eindigen dan toen, maar het is vooral weer een heel bijzondere ervaring. Sinds drie jaar zit ik bij de nationale selectie van de NWWB (Nederlandse Wa terski Wakeboard Bond). Tien keer paar trainen we dan een weekend met elkaar in Bra bant en naar het EK gaan we uiteraard ook met vrijdag 30 juli 2021 GO Antwan Tol hoek rijdt mor gen de Clasica San Sebastian, een klimkoers over 223 kilo meter. Bij de vrouwen rijden Shirin van An- rooij (Kapelle) en Agnieta Francke (Kou- dekerke) mee. 5 Vijf Zeeuwen rijden de ko mende dagen de koers Kreiz Breizh in Bre tagne: Nick van der Lijke (Mid delburg, won de koers in 2013), Thijs de Lange (Katten- dijke), Timo de Jong(Goes) en Tim en Mick van Dijke (Co- lijnsplaat). 2 Jeremy de Nooijer (29) voetbalt ook de komende twee jaar in Qatar. De Vlissinger ver lengde zijn con tract bij Al-Sha- mal en komt ko mend seizoen onder annderen Toby Alderwei- reld tegen in de Qatar Stars League. Kian en Noël vliegen Alleen talent en doorzettings vermogen zijn niet altijd vol doende om als voetballer het ideale pad te mogen bewande len. Vraag het aan Gianni Vande- pitte en hij zal beamen dat je ook een dosis geluk nodig heeft. De pas 21-jarige Vlissinger moest al twee keer revalideren na een zware knieblessure, waardoor een echte doorbraak vooralsnog uit bleef. Barry van der Hooft Vlissingen - Gianni Vandepitte (21) Bas Dingenouts - Kian Hamelink (12) Reuzenhoek a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36