Nieuwe CT-scanner in ziekenhuis Vlissingen Eis: 3 jaar cel voor verkrachtingen van jong meisje BEHAAGLIJK BINNEN! WARM BUITEN? 8 ZEELAND Minder straling door je lijf, onderzoek is veiliger Kunststof kozijnen Ziekenhuis Adrz heeft op de locatie in Vlissingen een gloednieuwe CT-scan- ner. CT staat voor computertomogra fie, een techniek om met behulp van röntgenstraling gedetailleerde beel den van het lichaam te maken. Radio logen kunnen ermee heel nauwkeurig naar het binnenste van de mens kij ken. Verwar de CT overigens niet met de MRI. In de CT schuiven mensen door een ring, in een MRI lig je tijdens het onderzoek in een soort buis. Minder kapot ,,De nieuwe CT vervangt een inmid dels behoorlijk gedateerde scanner", vertelt radioloog Alex Dik. Zeker voor mensen die vaker door de scanner moeten, is het nieuwe apparaat veili ger dan het oude model. ,,We hoeven minder straling en contrastvloeistof te gebruiken om beelden te maken. Dat is beter voor patiënten. Als je minder straling gebruikt, maak je minder schade bij iemand." Tientallen mensen per dag Betekent het dat je voortaan voor elk onderzoek terecht kan in het zieken huis in Vlissingen? Nou, dat is niet he lemaal waar, zegt Dik. ,,Met de nieuwe scanner in Vlissingen kunnen we overwegend de meeste onderzoeken doen. Ook kanker kunnen we met het apparaat zien. Toch kan het zijn dat patiënten voor heel specifieke onder zoeken naar het ziekenhuis in Goes moeten. Dat heeft niet zozeer met de scanner te maken. Bepaalde onder zoeken geburen alleen in Goes." Dagelijks zullen enkele tientallen mensen door de nieuwe CT-scanner gaan. Is de nieuwe CT sneller dan de oude en kunnen meer mensen wor den geholpen? ,,Op zich zijn de scans wel sneller. Maar tegenwoordig zijn scanners zo snel, dat je eigenlijk meer tijd kwijt bent aan het opleggen van Het is waarschijnlijk dat we met de nieuwe scanner dingen sneller zullen gaan zien dan op de oude scanner patiënten en instructies geven. Zeg maar, de hele logistiek eromheen." Snufjes Ook voor de radiologen biedt de nieuw scanner voordelen. ,,Er zitten wat technische snufjes op waarmee we net weer wat andere dingen te we ten kunnen komen over weefsels. Ook is de resolutie beter; in lekentaal is het beeld scherper. Het is waarschijnlijk dat we met de nieuwe scanner dingen sneller zullen gaan zien dan op de oude scanner." Het meisje, destijds 13 jaar, kwam graag bij het gezin van Van der H. Ze was gek op zijn kinderen en was later ook de oppas. Thuis ging het niet goed met haar en met niemand kon ze praten of haar gevoelens ui ten. Behalve bij Van der H. Die had een luisterend oor en werd haar steun en toeverlaat. Zo nodig bracht hij haar 's avonds naar huis en onderweg werd er nog even gepraat. Een arm om haar schouder en een kusje als afscheid. Het kusje werd een tongzoen en toen gaf ze een duidelijk 'tot hier en niet verder' aan. In een meivakantie van 2017 ging de twintig jaar oudere Van der H. een stap verder. Zijn vrouw was enkele dagen weg en toen hij haar liggend op het bed van een van zijn kinderen haar betastte, moest zij hem bevredigen met als ar gument ,,Je doet me toch wel een plezier? Ik heb al zoveel voor jou gedaan." Daar bleef het niet bij en de tijd daarna hadden zij in totaal zeker dertig keer tegen haar zin seksuele gemeenschap. In zijn bestelbus, in de schuur, in zijn woning als zijn vrouw niet thuis was of in de loods. Uit eindelijk kwam het via haar schooldirecteur uit en deed zij eind vorig jaar aangifte. Overspel Volgens de reclassering maakte Van H. zich drukker over zijn overspel dan het heb ben van seks met een minder jarig meisje en zag hij zichzelf als slachtoffer. Als gevolg van de perikelen moest hij Krui- ningen achter zich laten. Uitspraak 12 augustus. ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg Klarinetweg 5 www.alku.nl Plan een afspraak: 0118 628 707 info@alku.nl Houd je hoofd koel met ALKU® kunststof kozijnen. De zomers worden heter, dus je wilt een zo koel mogelijk huis. Dankzij de maximaal isolerende eigenschappen van onze kunststof kozijnen blijft de warmte buiten. Zo ben je elke hittegolf de baas. Dat woont wel zo prettig! Kom ze ervaren in ons Ontdekkingscentrum. En hoe fijn, we zijn op afspraak geopend. vrijdag 30 juli 2021 GO Wie in het ziekenhuis in Vlissingen door de CT-scanner moet, krijgt voortaan minder contrastvloeistof en röntgenstraling door zijn lijf. De nieuwe scanner is daarmee veili ger dan het vorige model. Zeker voor wie vaker door het apparaat gaat. En de radiologen? Zij kunnen net weer scherper in het diepste van het lichaam kijken. Jeffrey Kutterink Vlissingen -Alex Dik, radioloog De spijt en later het berouw van de 37-jarige B. van der H. uit Sint Annaland konden de officier van justitie in Middelburg gisteren niet vermurwen. Drie jaar cel waarvan zes maanden voor waardelijk, eiste hij tegen de voormalige inwoner van Kruiningen. Van der H. wordt ervan verdacht vanaf mei 2017 drie jaar lang een kwetsbaar meisje uit Krui- ningen te hebben verkracht. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32