II Bijlow wil contract verlengen l Feyenoord moet vanavond winnen van FC Drita. Die druk voelen ze in Rotterdam-Zuid. Al heeft coach Arne Slot geen enkele twijfel. Je proeft bij iedereen het gevoel dat we er klaar voor zijn." 11 Verstappen test motor na crash Ajacied Antony in kwartfinale VOETBAL VOETBAL CONFERENCE LEAGUE Carlsen wil een WK nieuwe stijl DENNIS VAN BERGEN afgelopen seizoen. Je in de rol van underdog wurmen tegen zo'n elftal zou ongeloofwaardig zijn. ,,Je proeft bij iedereen het gevoel dat we er klaar voor zijn", zegt Slot. ,,En in de voorbereiding hebben we ook vaak genoeg laten zien dat we op de goede weg zijn." In het voordeel van de Rotter damse club spreekt in elk geval dat Alireza Jahanbakhsh vanavond een gedeelte kan spelen, vermoedelijk als invaller. Anderzijds maakte Fey enoord behalve in de heenwedstrijd in Pristina ook in de oefenwedstrijd tegen PAOK Saloniki (1-2 nederlaag) nou niet bepaald een denderende indruk. ,,Wat we tegen FC Drita goed deden, deden we te gen PAOK precies verkeerd", erkent Slot, doelend op het feit dat zijn ploeg in Kosovo geen kansen weggaf en afgelopen zondag juist wél. ,,Daar moeten we van geleerd hebben." 'Op orde' Het duidt in essentie de situatie zo als die nu is in De Kuip. Hoezeer Slot naar buiten toe ook uitstraalt dat hij vol vertrouwen is over zijn groep, heeft hij nog genoeg wensen. Als 'op orde', zo omschrijft hij zijn selectie. Nog niet als 'compleet'. Met de snel terugkerende Ridgeci- ano Haps, Lutsharel Geertruida en Aliou Balde kan de coach, vindt hij, heus het seizoen in. Zeker nu Ja hanbakhsh en Gernot Trauner vanaf volgende week (nagenoeg) volledig inzetbaar zijn. Maar om op langere termijn enigszins competi tief te kunnen zijn met Ajax en PSV, stelt de oefenmeester, moeten er bij voorkeur nog twee directe versterkingen bij. Voornaamste ob stakel: zwemmen in het geld doen ze bij Feyenoord niet, ook nu niet. Na het vertrek van Nicolai J0r- gensen, dat Feyenoord een salaris besparing van een kleine twee mil joen opleverde, is het voor Slot daarom hopen en bidden dat ook de in Rotterdam-Zuid overbodige Mark Diemers en Joao Teixeira snel een nieuwe baan vinden. Met die extra besparingen, mogelijk aange vuld met geld van investeerders, kan Slot de volgens hem nog te slappe fietsband dan tot acceptabel niveau oppompen. Al lijkt het een illusie dat de selectie al versterkt is wanneer mogelijk volgende week donderdag het volgende duel wacht in de voorrondes van de Confe rence League, uit bij FC Luzern. Vast staat dat een overwinning op FC Drita, vanavond in de met 25.000 mensen gevulde Kuip, haast crucialer is dan ooit. Plaatsing voor het hoofdtoernooi zou immers eveneens weer een garantie zijn van die broodnodige extra inkom sten. ,,We móeten winnen om door te gaan", is Slot zich bewust van de druk die vanavond op hem en zijn elftal staat. ,,Elk ander resultaat is niet voldoende." GESPREKKEN Arne Slot heeft nog maar net zijn eerste bespiegelingen geuit, vooraf gaand aan Feyenoord - FC Drita van vanavond (aftrap 20.00 uur), als hem gevraagd wordt of hij eigenlijk ook rekening houdt met het scena rio dat zijn club met doorgaat in de Conference League-voorronde. ,,Natuurlijk was het geen goede wedstrijd van ons in Kosovo", ant woordt hij dan, doelend op de 0-0. ,,Maar desondanks hebben we ook daar vier uitgespeelde kansen ge creëerd en ook nog eens niets weg geven. Dat geeft vertrouwen dat wij doorgaan." Het is kenmerkend voor de man die vanavond zijn officiële thuisde- buut beleeft als trainer van Feyen- oord. Slot straalt te allen tijde uit dat hij overtuigd is van zijn kwaliteiten. Deed-ie als voetballer al. En geef hem eens ongelijk, in aanloop naar de ontmoeting met de nummer 2 uit de Kosovaarse competitie van We hebben daar ook vier uitgespeelde kansen gecreëerd en ook nog eens niets weggegeven donderdag 29 juli 2021 AUTOSPORT Max Verstap pen koestert hoop dat hij de motor uit zijn gecrashte bolide voorlopig kan blijven gebruiken. Honda heeft de krachtbron van de zwaar beschadigde Red Bull na gekeken en wat onderde len vervangen. De Japanse fabrikant bleef daarbij bin nen de reglementen. Ver stappen zal morgen tijdens de eerste trainingsdag voor de GP van Hongarije de motor uitgebreid testen. In de WK-stand leidt Ver stappen met 8 punten voor Hamilton. De Brit tikte zijn Nederlandse rivaal ander halve week geleden kort na de start van de GP van Groot-Brittannië aan, waar door Verstappen uitviel. VOETBAL Antony (21, foto) sluit voorlopig nog niet aan bij Ajax. De aanval ler heeft zich met Brazilië geplaatst voor de kwartfi nales van het olympisch voetbaltoernooi. Brazilië was in het derde en laatste groepsduel te sterk voor Saoedi-Arabië (3-1). Marko Vejinovic (31) ver laat ADO en verhuist naar China. De middenvelder gaat in de Chinese Super League spelen voor Tian- jin Jinmen Tiger FC. FEYENOORD - DRITA VANAVOND 20.00 UUR TV ESPN Feyenoord weet: winst is 'n moetje SCHAKEN Als het aan Magnus Carlsen ligt, krijgt het wereldkampioenschap schaken een andere opzet. De Noor is voorstander van een jaarlijks knock-out- toernooi. Het huidige titel- evenement wordt nu nog afgewerkt in de vorm van een tweekamp. $0 @dennisvanbergen Rotterdam Vermoedelijke opstelling: Bijlow; Pedersen, Fer, Senesi, Malacia; Toornstra, Til, Kökcü; Linssen, Bannis, Sinisterra. ROTTERDAM Feyenoord hoopt op een langer verblijf van kee per Justin Bijlow (23). De Rot terdamse club wil zijn medio 2023 aflopende contract open breken en verlengen. Dat beves tigde de goalie gistermiddag, in aanloop naar het treffen met FC Drita van vanavond. Met het langer binden van z'n doelman, zou technisch direc teur Frank Arnesen een goede slag slaan. Nu Maarten Steke lenburg (38) op leeftijd is, is het immers niet ondenkbaar dat Bij- low voor de komende jaren de vaste keeper van het Neder lands elftal wordt. Daarmee zou ook zijn marktwaarde fors kun nen stijgen. Bijlow zegt zich afzijdig te hou den van de onderhandelingen; die laat hij aan zijn zaakwaarne mer over. Een binnenlandse transfer, zoals Steven Berghuis maakte naar Ajax, sluit hij echter uit. ,,Ik streef het hoogste na en in Nederland zie ik dan geen an dere club dan Feyenoord", stelt de goalie, behalve doelman ook hartstochtelijk aanhanger van de Rotterdamse club. Alireza Jahanbakhsh kan in de return tegen FC Drita spelen voor Feyenoord. foto tom bode -Arne Slot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55