6 Sifan Hassan en Femke Bol speerpunten grote Nederlandse atk OLYMPISCHE SPELEN TOKIO 202ONE Medaille Kamminga? Kijk nu online Van der Sloot beslist thriller Geen swim-off voor 'Kromo' Rel rond Duitse wielercoach De verwachtingen van de Nederlandse atletiekploeg, vanaf morgen actief in Tokio, zijn hoog. Toch mag een medailleregen niet worden verwacht. „Femke Bol en Sifan Hassan voor het podium, maar als we verder gaan kijken komen we bij outsiders en underdogs." FLITSEN PIM BIJL et grote ogen wordt gekeken naar de tribunes met liefst 80.000 zitjes, met mo bieltjes worden filmpjes gemaakt. Een groot ge deelte van de Nederlandse atletiek- equipe bezichtigt woensdag voor het eerst de plaats waar het moet gebeuren: het Olympisch Stadion. Ondanks het feit dat die stoeltjes zo goed als onbezet zullen blijven, is de hunkering ongetwijfeld toege nomen. Morgen, een week na de ope ningsceremonie van de Spelen, schiet ook de atletiek in gang. Trots is men op Papendal op de afvaardi ging van meer dan 40 atleten. Er staat dan ook een bijzondere gene ratie. Met jong talent als Zoë Sed- ney (19), de razendsnel opgekomen Femke Bol (21), gouden medaille kandidaat op meerdere afstanden Sifan Hassan (28), tweevoudig we reldkampioene Dafne Schippers (29) en vlaggendrager en sprintve teraan Churandy Martina (37). An- dere namen om zeker in de gaten te houden: Jorinde van Klinken (21), Nadine Visser (26), Anouk Vetter (28) en Menno Vloon (27). Met de kracht in de breedte zit het ook meer dan snor. Daarvan zijn de estafetteploegen het beste voorbeeld. Het gaat dan ook goed met de Nederlandse atletiek. De voorbije jaren leek het wel een goednieuwsshow. In maart werden er op de EK indoor zeven medailles gepakt, waarvan liefst vier gouden. Nu moet blijken wat deze ploeg op de Spelen waard is. Sprintbonds- coach Bart Bennema: ,,Dit is een ander level dan op de EK. Dat we daar even heel duidelijk in zijn. Hier gaat het vanaf dag 1 en vanaf de series écht hard." Wereldtoppers Als mensen na alle succesverhalen nu een medailleregen op de Spelen verwachten, kunnen ze nog we- leens bedrogen uitkomen. In coro- natijd troffen de Nederlandse atle ten de wereldtoppers nog minder vaak dan voorheen. Atletiek is een mondiale sport: over heel de wereld willen kinderen weten wie er het hardste kan rennen. Goede atleten die de finale kunnen halen zijn er genoeg in dit team, echte topfavo rieten niet, behalve Sifan Hassan en in mindere mate Femke Bol. Bennema, trainer van onder an deren Schippers, Martina en Visser, vindt voorspellen gevaarlijk, maar wil best helpen de kansen globaal door te nemen. ,,Puur kijkend naar wat iedereen dit seizoen heeft laten zien, hebben we twee namen die hoogstwaarschijnlijk op het po dium staan als ze doen wat ze horen te doen. Sifan Hassan, misschien zelfs vaker, en Femke Bol. Als we donderdag 29 juli 2021 GO Heeft Arno Kamminga na zijn zilver op de 100 meter schoolslag vannacht ook eremetaal gepakt op de dubbele afstand? Is Femke Heemskerk door naar de finale van de 100 meter vrij? U kunt het op onze site allemaal terug zien, net als de resultaten van onze BMX'ers in de kwartfinales en het cruci ale mannenhockeyduel tussen Oranje en Groot-Brittannië. WATERPOLO De Oranje vrouwen hebben in een thriller gewonnen van Eu ropees kampioen Spanje: 14-13. Sabrina van der Sloot tekende vlak voor tijd voor de winnende treffer. Simone van de Kraats scoorde zes keer. De winst betekende een forse stap naar de laatste acht. ZWEMMEN Ranomi Kro- mowidjojo heeft een swim- off voor een plek in de halve finale van de 100 meter vrije slag laten schieten, om zich volledig te richten op de 50 meter vrij. Ze eindigde met 53,71 seconden als gedeeld zes tiende. Femke Heemskerk haalde met 53,10 als ne gende wel de halve finales. WIELRENNEN De Duitse wielercoach Patrick Moster is in in opspraak geraakt na racistische uitlatingen tij dens de tijdrit. Moster riep vanuit de volgwagen naar Nikias Arndt: 'Haal die ka melendrijver in'. Arndt was achter twee Afrikaanse renners gestart. Moster heeft excuses gemaakt. Badmintonner Mark Cal- jouw staat in de achtste finales. Hij won ook zijn tweede groepsduel. Cal- jouw klopte Sai Praneeth uit India: 21-14 21-14. De carrière van boog schutter Sjef van den Berg eindigde in de tweede ronde van het individuele toernooi. Hij verloor met 7-1 van de Braziliaan Almeida. De wedstrijden op het olympisch tennistoernooi beginnen vanaf vandaag om 15.00 uur in plaats van 11.00 uur. Dit in verband met de hitte. Sterk, maar weinig échte favorieten @PimBijl et? '1 aa VST" |r Tokio ►Y Medaillekansen lijken er in Tokio vooral te liggen voor Sifan Hassan, de wereldkam pioene op de 1500 en 10.000 meter, en Femke Bol, grote troef op de 400 meter hor den. FOTO'S ANP, GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50