3 dgn Nijmegen Ouderen vinden het lastig om de draad weer op te pakken vanuit lege agenda 4 Meer patiënten met Covid-19 CORONA OUDERENWELZIJN Incl. diner 79.-: 75.- donderdag 29 juli 2021 Het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen stijgt verder. Ziekenhuizen behandelen mo menteel 629 mensen vanwege Covid-19. Dit is het hoogste aantal sinds 15 juni. Vergeleken met dinsdag steeg het aantal opgenomen patiënten met 13. Het is de vijftiende achtereen volgende dag dat de bezettin gen in de ziekenhuizen toene men. Half juli lagen iets meer dan 200 coronapatiënten op een intensive care of verpleeg- afdeling. Op de verpleegafde- lingen liggen nu 465 coronapa tiënten, 8 meer dan op dinsdag. Het aantal patiënten op de ic's steeg met 5 naar 164. Ook het aantal nieuwe opna mes blijft stijgen. In de afgelo pen 24 uur belandden 119 men sen vanwege corona op een in tensive care of verpleegafde- ling. Dat is het hoogste aantal sinds eind mei. Volgens de cij fers van het Landelijk Coördi natiecentrum Patiënten Sprei ding zijn in de afgelopen zeven dagen 660 nieuwe coronapa tiënten opgenomen, gemid deld ongeveer 94 per dag. Dit is de grootste teruggave van oudheden aan Irak Inspectie: Meer doen aan bedrijfsongevallen Het is noodzakelijk meer te doen om bedrijfsongevallen te voorkomen, zegt de Inspectie SZW, de opvolger van de ar beidsinspectie. Door de lock- down vonden in 2020 minder arbeidsongevallen plaats dan normaal, maar alsnog waren het er vorig jaar 3655, waarbij 54 mensen zijn overleden. Uit analyse blijkt dat bedrijven maatregelen hadden kunnen nemen die het risico op een on geval kunnen beperken", schrijft de Inspectie. Gratis zelftest voor studenten Vertrouweling Biden in Brussel Nasi ingevlogen per bezorgheli www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg Uit angst voor corona is het leven voor veel ouderen stilgevallen. De prijs is hoog, hoe verstandig het ook is om voorzichtig te zijn. Artsen maken zich grote zorgen over al het thuiszitten en de eenzaamheid. Hoe blijven ouderen fysiek en mentaal gezond? En hoe houden ze de lol erin? Stapje voor stapje probeert Anneke Schaap uit Schie dam meer te onderne men. Maar de corona angst zit er nog goed in. De dame heeft de long aandoening COPD en is onder behandeling voor borstkanker. ,,Ik ben echt kwetsbaar. De art sen hebben me dat zelf ook ingepeperd, want ze deden elk consult te lefonisch'', vertelt ze. Toen corona net in ons land was, durfde Schaap eigenlijk niet eens de lift in. Ze woont in een flat, zeven hoog. Af en toe moest ze eruit om boodschappen te halen. ,,Ik deed altijd een mondkapje op en zette mijn rollator voor de liftdeur. Niemand mocht erbij. Ik zei: als je erbij wilt, zul je over mijn rollator moeten klimmen.'' Het werd haar niet altijd in dank afgenomen, maar Schaap is al die tijd ui terst voorzichtig ge- weest. Nu loopt ze 's avonds weer een rondje in de buurt. En bezoekt ze één van haar buurthuizen weer om te handwerken. Toch is de angst niet verdwe nen. ,,Ik gaf altijd hand werkles in een andere soos, maar daar ben ik nog niet geweest. Daar zijn nu allerlei kinder activiteiten, dus daar blijf ik nog weg.'' Schaap merkt dat het lange thuiszitten zijn tol eist. ,,Ik kon vroeger makkelijk anderhalf uur lopen. Nu lukt het me eindelijk weer om een half uur te lopen zonder doodop te zijn. Mijn conditie is echt achteruitgegaan.'' Ook loopt ze tegenwoordig binnenshuis met een rollator, omdat haar evenwichtsstoornis is verergerd en ze stram mer is geworden. ,,Mijn zelfvertrouwen moet terugkomen. Ik denk dat dat stapje voor stapje zal lukken.'' Bovendien zijn mensen met de mentie altijd al wat onzekerder, verklaart Alzheimer Nederland. ,,Ze blijven sowieso vaker binnen en dan gaat het zelfvertrouwen verder omlaag'', aldus woordvoer der Henriëtte Brons. Deze men sen raken in een vicieuze cirkel, want door isolatie gaan ze sneller achteruit en wordt de drempel om eropuit te gaan nóg groter. De klinisch geriaters willen ze ker niet beweren dat ouderen geen enkel risico lopen op corona. Ze stellen dat het belangrijk blijft om afstand te houden. ,,Maar we zien nu ook ernstige ziekte door dat ze in isolatie blijven. Ze maken hun dagelijkse rondje niet meer of vinden niets meer aan het leven door de eenzaamheid", aldus Ka ren Keijsers van het Jeroen Bosch Ziekenhuis. Ze zien daardoor meerdere ouderen in het zieken huis beland. Ook de Friese klinisch geriater Jeroen Krijnsen stelt dat ouderen niet onaantastbaar zijn en drukke plekken beter kunnen mijden: ,,Maar ze kunnen samen afspre ken voor een kop koffie op een terras of voor een ommetje. Het risico op een ernstig beloop van corona is door de vaccinaties een stuk kleiner geworden.'' 3 dgn Brabantdiner 3 dgn Achterhoeks- diner GO ZEIST De Irakese cultuurminister Hassan Nazim over de gestolen historische voorwerpen die het land terugkrijgt van de VS. DEN HAAG DEN HAAG Studenten, mbo'ers en medewerkers in het hoger onderwijs en het middelbaar beroepsonderwijs kunnen een maand langer gratis corona zelftests aanvragen. Door het hoge aan tal besmettingen onder jongeren ver wacht onderwijsmi nister Ingrid van En gelshoven dat zelf tests 'ook na de zomer onderdeel gaat uitmaken van de maatregelen', meldt zij de Kamer. BRUSSEL De Amerikaanse president Joe Biden heeft zijn vertrouwe ling Mark Gitenstein genomineerd voor de post van ambas sadeur bij de Euro pese Unie. Brussel is positief over de be oogde benoeming. KUALA LUMPUR Een maaltijdbezor ging per helikopter heeft tijdens de strenge lockdown in Kuala Lumpur, de hoofdstad van Ma leisië, tot grote ver ontwaardiging ge leid. Voor een lief hebber van het rijst gerecht nasi kandar, was dit de aanlei ding om 36 porties van deze nasi uit de 170 kilometer noor delijker gelegen et nisch Chinese stad Ipoh per helikopter te laten bezorgen. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 'Voorzichtig zij n, maar je moet óók gewoon leven' Ellen van Gaalen Hoewel ouderenorganisaties na een coronapauze hun activi teiten weer zijn begonnen, zien ze beduidend minder deelne mers. Belangenvereniging KBO Brabant merkt dat ouderen het na al die tijd lastig vinden om weer te beginnen. Ze zijn ge wend aan hun lege agenda. Ellen van Gaalen Rotterdam Gelegen in een heuvelachtige omgeving, op slechts 5 minuten van Nijmegen! 4* Fletcher Parkhotel Val Monte, Berg en Dal (8,0) -? Q 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet lx een 2-gangen diner, wifi, parkeren en zwembad Aankomsten t/m okt. en betaal pas bij aankomst! 4* Wellness-Holel Stadspark (8,2) 4* Hotel Frerikshof, Winterswijk (7,8) 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi 2 nachten incl. ontbijt, wifi parkeren lx diner (hoofdgerecht) Nabij Zeeuwse stranden lx diner (hoofdgerecht) Incl. binnenzwembad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4