II 16 ZEELAND Talent Service Zeeland speurt buiten provincie naar personeel De Zeeuwse arbeidsvijver was al klein, maar nu de economie sinds de laatste lockdown opbloeit, is het tekort aan personeel nog groter ge worden. In bijna alle sectoren is het lastig om geschikte mensen te vin den. Werkgevers steken daarom enorm veel tijd en energie in het werven van personeel. Om die werkgevers te ontlasten, hebben de Zeeuwse Connectie/ZeeuwseVaca- turebank.nl, personeelsadviseur LEV HRM-Advies en reclamebu reau LMG strategie+creatie (bekend van de Contacta) samen Talent Ser vice Zeeland opgericht. ,,We willen werkgevers een handje helpen door vacatures per branche te bundelen en daarvoor buiten de provincie gerichte cam pagnes te voeren. We beginnen met accountants. Het volgende traject richt zich op technische vacatures zoals operators. Per branche bren gen we alle vacatures onder de aan dacht van potentiële kandidaten. Dat lijkt ons krachtiger en efficiën ter dan ieder voor zich", legt Jim Goedhart van de Zeeuws Connec- tie/ZeeuwseVacaturebank.nl uit. Weinig verloop Bijna alle grote Zeeuwse accoun tantskantoren zoals Schipper, DRV, Rijkse en Accon AVM doen mee. Voor de campagne betalen ze Talent Service Zeeland een be scheiden bijdrage, naar rato van het aantal vacatures dat ze in de aanbie ding hebben. Rijkse accountants adviseurs, met 130 medewerkers op de loonlijst, heeft het er graag voor over. De Kubber: „Talent Service Zeeland is een hartstikke goed ini tiatief. Het werven van personeel gaat immers buitengewoon moei zaam. De arbeidsmarkt zit op slot, er is weinig verloop. Een half jaar lang hebben we lopen zoeken. On langs konden we gelukkig een Rot terdamse mevrouw aannemen die naar Terneuzen wil verhuizen. Ze zal in Middelburg onze interne op leiding volgen. Dat zijn toevalstref fers." Ervaren accountants zijn onvind baar, zegt De Kubber. Doorgaans moeten Zeeuwse accountantskan toren zich tevreden stellen met schoolverlaters die bereid zijn zich intern te laten scholen. Rijkse kan er zo nog vijf kwijt. Deels om voor te sorteren op een pensioengolfje dat zich over vijf jaar aandient en deels om de werkdruk te verlagen. De Kubber: ,,Vooral de coronas teunmaatregelen zoals de NOW kosten veel extra werk. Daardoor is de werkdruk fors opgelopen. Onze eerste prioriteit is de werklast van medewerkers te verminderen." Accountantsopleiding Ook Schipper Accountants haakt aan bij de campagne. Op de Zeeuwse kantoren is plek voor vijf nieuwe medewerkers, onder meer in accountantswerk, fiscale functies en personeelszaken. HR-adviseur Sander Verbraak: ,,De personeels- nood in de branche is hoog. Die si tuatie zal eerder verslechteren dan verbeteren. Van de hogescholen ko men te weinig studenten af, terwijl onze behoefte minimaal gelijk blijft. Wat Zeeland ook niet helpt, is dat de HZ geen geen specifieke ac countantsopleiding bezit. Gepassi- oneerde studenten moeten ervoor de provincie uit. De vraag is of ze na hun studie terugkeren naar Zee land." De hamvraag is hoe Talent Ser vice Zeeland geschikte kandidaten vindt? Die zoektocht neemt LMG voor zijn rekening. Directeur Perry Kentin: ,,Wij doen verdiepend on derzoek naar profielen van mensen Een half jaar hebben we lopen zoeken naar een medewerker binnen een bepaald postcodege- bied. Voor deze campagne richten we ons specifiek op West-Brabant, omdat kandidaten eventueel kun nen pendelen naar hun werk in Zeeland. We benaderen mensen met een hbo-profiel en financiële achtergrond. We vinden ze via al lerlei profielen en data van Face- book, Google, Linkedin, Centraal Bureau voor de Statistiek en verge lijkingssites. Vervolgens krijgen deze mensen op hun sociale media online adds te zien. Ook stoppen we een vacaturekrant bij hen in de bus. Dan praat je over ruim dertig duizend krantjes. Uiteraard verwij zen we tevens naar de landingspa gina van Talent Service Zeeland waarop nu alle vacatures in de ac- countancy in Zeeland te zien zijn." Kentin laat weten dat inmiddels vierhonderd mensen de vacatures op Talent Service Zeeland hebben bekeken. ,,Dat is een mooie eerste score." Kandidaten die overwegen zich in Zeeland te vestigen, krijgen zo nodig persoonlijke begeleiding bij het zoeken van een woning, een goede school en een partnerbaan. Karin van Oosten van LEV HRM- Advies knikt: ,,We nemen ze bij de hand. In feite treden we op als coach van potentiële kandidaten. Ik denk dat we ons met deze persoon lijke bemoeienis onderscheiden. Daarmee maken wij hopelijk het verschil." donderdag 29 juli 2021 Goede accountant is witte raaf Een ervaren accountant is een witte raaf in Zeeland. „Eigenlijk is die niet te vinden", zegt Ed ward de Kubber, partner van Rijkse accountants adviseurs in Middelburg. De deur staat open voor vijf nieuwe krachten, maar vind die maar. Er is hulp in aantocht. Talent Service Zee land gaat buiten Zeeland per branche voor werkgevers op zoek naar personeel. Te begin nen met accountants. Frank Balkenende Middelburg Perry Kentin is directeur van reclame- en strategiebureau LMG. FOTO JONATHAN VAN RIJN Jim Goedhart van de Zeeuwse Connectie en Zeeuwsevacature- bank.nl. foto jos van leeuwen - Edward de Kubber, Rijkse accountants adviseurs Karin van Oosten van LEV HRM-Advies is één van de drie initiatiefnemers van Talent Ser vice Zeeland. foto karin van oosten Edward de Kubber van Rijkse accountants adviseurs in het kantoor in Middelburg: „Personeel is moeilijk te vinden." foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40