II Gert-Jan Martens en Leonie Ton lopen naar zege O O) CD Extra wandelonderdeel in Kustmarathon-weekend ZEELAND 11 Hans Peter Minderhoud wil ook naar Parijs in2024 Poppe Zwemtocht Stadsloop Dressuurruiter sluit zijn derde Olympische Spelen af met een twaalfde plaats in de individuele wedstrijd. Gaan we hem en zijn paard Dream Boy nog terug zien op de Spelen van Parijs 2024? Als het aan dressuurruiter Hans Peter Minderhoud ligt, waren de Olympi sche Spelen van Tokio niet zijn laatste. ,,Ik wil heel graag nog een keer op het podium staan", zei de voormalige Westkapellenaar, die in 2008 met Oranje zilver won in de landenwed- strij d. ,,Ik wil écht nog een keer een medaille." De 47-jarige Minderhoud sloot gis teren zijn derde deelname af met een twaalfde plaats in het individuele toernooi. In de ring in Tokio reed hij een prima kür op muziek, waarvoor de jury hem beloonde met een score van 80,682 procent. Dat vond hij wel wat aan de lage kant, als hij zijn proef vergelijk met die bij andere concour sen. ,,lk had in mijn hoofd dat dit wel goed moest zijn voor een plek in de top 10", zei hij bij de NOS. ,,Maar ik ben tevreden over hoe het gegaan is en Dream Boy heeft weer super z'n best gedaan voor mij." Verdiende rust Minderhoud stelde wel dat ,,het hele frisse er bij Dream Boy wel af was". Zijn paard is al een maand van huis en had het best pittig: eerst was er het CHIO in Rotterdam, toen volgde een Hij kan nog beter dan dit, hij kan verder groeien quarantaineperiode in Aken en ver volgens was er de trip naar Tokio, waar het tamelijk heet is. ,,Ik kijk er naar uit dat hij weer thuis, in zijn ei gen wei staat en zijn verdiende rust krijgt. Dat heeft hij wel verdiend. En ik denk dat ik ook even niets ga doen." Parijs (2024) is nog ver weg en ei genlijk wil Minderhoud nog niet zo met de toekomst bezig zijn, maar toch stelde hij al wel duidelijk dat zijn top sportcarrière er nog lang niet op zit. Of de volgende Spelen ook zijn weg gelegd voor Dream Boy, is wel de vraag. De hengst is dan zestien. ,,Maar het WK van volgend jaar wil ik zeker met hem rijden", vertelde hij. ,,Hij kan nog beter dan dit, hij kan verder groeien. Voorlopig ga ik nog met hem door." Tussen de buien door stonden er in de tweede Sinkegroep Zomerloop 140 deel nemers aan de start bij de muziektent van Nieuwvliet, voor een race over een snel as- faltparkoers. De afstand van 10,8 kilometer was verrassend een prooi voor Hulstenaar Gert-Jan Martens, die met een tijd van 39,27 minuten 13 seconden voorsprong had op Erik Cappon (Breskens). De Bressiaan- der moest zich op zijn beurt richting de fi nish flink haasten om Arnoud Rijk (Hoe- dekenskerke) achter zich te houden. Bij de vrouwen bleek de wedstrijd een goed bericht voor Leonie Ton (Wissen- kerke), die na haar blessure sterk terug kwam en de snelste vrouwentijd noteerde in 42.14. Monique Verschuure (Yerseke), vorige week nog de snelste in Sint Kruis, gaf 13 seconden toe en finishte ruim voor Marieke Mullaert (IJzendijke). Thomas Wullfraat (Terneuzen) was de snelste op de 7,2 kilometer in 24.55. Anne- marie Verschuure boekte op die afstand de winst bij de vrouwen. De derde Zomerloop is op 3 augustus in Retranchement. ZOUTELANDE Het Kustma- rathonweekeinde krijgt een extra onderdeel: de Light Kus- trun kan op vrijdag 1 ok tober ook gewandeld worden. De Kustmarathon is over dik twee maanden aan de achttiende editie toe. De Light Kus- trun, een verlichte hardloopwedstrijd van Domburg naar Zoutelande, maakt voor de zevende keer deel uit van het programma. Daar komt nu een wandelvari ant bij. Op 1 oktober zullen de hardlo pers om 18.00 uur starten in Domburg. De wandelaars ver trekken tien minuten la ter. De inschrijving hiervoor is per di rect geopend op de site van de Kust- marathon: www.marathon- zeeland.nl. Het Kustmarathon- weekeinde bestaat ver der uit de Ladiesrun (ook vrijdagavond), MTB-tocht (za terdag), Kidsrun (zaterdag), Kustmarathon (zaterdag) en Wandelmarathon (zondag). donderdag 29 juli 2021 Het sterk be zette NRT*** tennistoernooi in Sittard zit er al snel op voor de zusjes Shura en Maru Poppe uit Vlis- singen. Beiden verloren hun eersteronde- partij kansloos met 6-0 6-1 De zeezwem tocht Dishoek- Zoutelande is gisteravond niet doorge gaan. De weersomstan digheden waren daarvoor te onzeker. Op 25 augustus zal-ie alsnog gezwommen worden. De 25ste editie van de WEA- stadsloop, op vrijdag 10 sep tember in Goes, gaat ook dit jaar niet door. Reden voor de annule ring is het niet beschikbaar zijn van de Grote Kerk voor omkleden, prijsuitreiking, verloting en af terparty. 'Ik wil nog zo graag nóg een olympische medaille winnen' Roeland van Vliet Tokio - Hans Peter Minderhoud over zijn paard Dream Boy Hans Peter Minderhoud toont zich tevreden na zijn individuele dressuurwedstrijd in Tokio. foto ap Gert-Jan Martens en Leonie Ton heb ben de langste afstand bij de tweede Sinkegroep Zomerloop gewonnen. Martens hield in Nieuwvliet Erik Cap- pon en Arnoud Rijk achter zich. Ton rekende af met Monique Verschuure, die vorige week nog zegevierde in Sint Kruis. Sjaak Sinke Nieuwvliet O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35