k 0 Veere blokkeert bouw hotel bij Biggekerke ZEELAND 3 YERSEKE EN TERUG zijnde bushalte. Als ik er aankom, is de bus net weg. Voortaan even goed kijken Maar, ik heb nu ook alle tijd om uit te zoeken of ik vooraf al een kaartje kan kopen. Zoals bij de NS en de HTM bijvoorbeeld? Daar kan dat al jaren. Zal bij Connexxion vast ook wel kunnen. Toch? Ik installeer de Connexxion-app, en zie tot mijn verbazing dat je geen e-tickets kunt kopen. De app verwijst me naar de website van de busmaatschappij. Daar verschijnt de knop: losse kaartjes en e-tickets in Zeeland. Zou het? Combi Ik kan kiezen uit een hele rij: com bikaartje reiziger tweewieler Westerscheldetunnel, dagkaart Zeeland, dal dagkaart Zeeland. Nee. Ik wil naar Goes. Ik scroll verder: groepsticket Zeeland/HWGO (wat dat ook mag zijn), kids groepsticket, Buurtbus Zeeland, kaartjes De Lijn: Breskens-Brugge en Zeeland Voor deel (waar zoveel over te doen is). Neehee, ik wil naar Goes. Dit gaat hem niet worden. Na wat friemelen ontdek ik dat je voor losse kaartjes weer een heel andere app moet in stalleren: Tranzer. Na een account te hebben gemaakt, kan ik eindelijk een kaartje naar Goes kopen. Voor 5,03 euro. Zelfde bushalte. Waarom het nu goedkoper is? Geen idee. Voordeligst Gelukkig, met het e-ticket mag ik mee terug. Eenmaal thuis ontdek ik dat je ook kaartjes kunt kopen die 15, 30, 60 of 90 minuten geldig zijn. Vanaf 2,75 euro. Je moet het maar weten. Ja, ik ben een dummie als het om 'bussen door Zeeland' gaat. Eén ding weet ik nu: ik kan, als ik wil, zo instappen. Maar als ik dat vaker wil doen, kan ik beter een OV-chipkaart opsnorren (hoef ik vooraf geen traject uit te kie zen). En ik moet op zoek naar een Zeeuwse busgoeroe. Want nu be kruipt me het gevoel dat ik wille keurige bedragen heb betaald (11,53 euro, voor 1 persoonOnwille keurig vraag ik me af of dat de re den is dat zo weinig Zeeuwen met de bus reizen. Als dummie moet je het maar maar uitzoeken. Hoe mooi zou het zijn als je bij het plannen gelijk ziet hoe je een reis het voordeligst aflegt? of je ge bruik kunt maken van een actie of een combi, of wat dan ook. Van het ratjetoe aan voordeeldingen kan ik nu geen chocola maken. In die zin blijft het gedoe met zo'n bus. Dormio verraste eind vorig jaar de gemeente met het plan voor de bouw van een hotel-resort. Het wilde gebruikmaken van een sla pende vergunning die in 2011 was afgegeven aan een consortium dat daar tien jaar geleden een hotel wilde bouwen. Dat lukte echter niet waarop Dormio in 2020 die vergunning overnam en met het plan kwam daar het grootste hotel van Zeeland neer te zetten. Het wilde na de zomer beginnen met de bouw zodat het eind volgend jaar de eerste gasten kon ontvan gen. Verkeer Dat lukt nu niet omdat volgens het Veerse college die vergunning uit 2011 op onderdelen niet uit voerbaar is. Zo staat er dat er een tweede ontsluiting voor het ver keer moet komen. Om verkeers technische redenen kan dat niet meer, aldus het college. Ook wei gert het een vergunning te geven voor het kappen van bomen op het Kaasboerterrein. Er is gekozen voor een hard nee en nu moeten we maar afwachten of Dormio dit accepteert Elly Louwerse woont tegenover het terrein en is ontzettend blij. Ze had slapeloze nachten nadat bekend werd dat tegenover haar woning een hotel-resort zou ko- men. ,,Dit is waar we op gehoopt hadden", zegt ze over het blokke ren van het hotel-resort en het praten over iets anders wat daar wel past. Zo reageren ook Stella Dekkers van de plaatselijke actie groep die zich tegen het hotelplan keert en voorzitter Tjitte van den Buijs van de dorpsraad. Louwerse voegt er wel aan toe dat ze niet hoopt dat in het nieuwe plan hoogbouw komt. ,,Want dat wil len we niet." Schadeclaim Fractievoorzitter Peter Meijs (PvdA/GL) is ook blij met dit be sluit. Hij hoopt dat het nu lukt sa men met alle partijen tot iets moois te komen op het Kaasboer terrein. Zijn collega Marin van den Berge (VVD) en raadslid Sander Jacobse (SGP/CU) zijn echter zeer bezorgd dat de gemeente Veere uiteindelijk opgezadeld wordt met een heel grote schadeclaim door Dormio. Volgens de beide leden van de oppositie hadden ze veel liever ge zien dat het college was gaan pra ten met Dormio om zo ervoor te zorgen dat het plan zou worden aangepast. Jacobse: ,,Maar er is ge kozen voor een hard nee en nu moeten we maar afwachten of Dormio dit accepteert. Of via de rechter alsnog probeert dat hotel- resort van de grond te krijgen in clusief een enorme schadeclaim." Dormio wilde gisteren niet rea geren omdat de directeur op va kantie is. donderdag 29 juli 2021 maakt reisje met de bus De dienstre geling op het busstation in Goes. A Kun je zon der contant geld zo in de bus stappen? Verslaggever Jeffrey Kutte- rink probeert het uit. foto's MARCELLE DAVIDSE Bij Biggekerke komt vooralsnog geen groot hotel-resort met 466 bedden. De bouw daarvan op het Kaasboerterrein is geblok keerd door de gemeente Veere. Samen met ontwikkelaar Dor- mio Leisure Development, de dorpsraad en omwonenden wil het dagelijks bestuur van de ge meente onderzoeken wat daar wel kan komen. Emile Calon Biggekerke - Sander Jacobse, raadslid voor SGP/CU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27