Big Insects bij Paleis Soestdijk 21 LEUKSTE Welk tv-moment was voor u bijzonder? bestel snel op leukstetickets.nl/biginsects-pzc TICKETS.NL haalde en vervroegd uitzond. ,,Als eerbetoon. Peter was een uitzonder lijke persoonlijkheid. Een man van niet lullen, maar doen.'' Peekel was bij de uitvaart in Carré. ,,Ik heb mijn tranen de vrije loop ge laten. Ik was zo onder de indruk van de sprekers, zijn familie, partner, zoon en dochter.'' Peter R. de Vries komt straks, bij het vierluik in oktober, zeker terug in de docuserie. Peekel verdeelt de reeks in vier thema's: TV als trooster, nar, verteller en onruststoker. ,,Toen Swiebertje bij Saartje in de keuken een stuk boterkoek at, hadden we er een vriend bij. Onder troost-tv versta ik ook de liefdesprogramma's, de hu welijksmakelaar, maar ook tv als ster vensbegeleider. Denk aan program ma's als De Kist, Over Mijn Lijk, Leven voor de dood. Als nar hadden we Van Kooten en De Bie, Pisa, Kopspijkers en nu Even Tot Hier en Zondag met Lu- bach." Bij televisie als verhalenverteller komt Peekel uit bij makers als Simon Carmiggelt (Kronkel), Ruben Terlou (over China), Özcan Akyol (over Tur kije) en Matthijs van Nieuwkerk. ,,Hoe Matthijs met De Wereld Draait Door erin slaagde dat gezelligheids- gevoel te kweken zonder week te worden; hij verdient de ereprijs van de grootste televisiemaker ooit. De anekdote van Maarten Spanjer is le gendarisch. Hij zei aan tafel dat Johan Cruijff hem had verteld regelmatig naar DWDD te kijken. Matthijs stond op, liep een rondje om de tafel met een blik in de ogen van 'God heeft mij gezien'. Tien jaarlater bleek dat Spanjer het verhaal uit zijn duim had gezogen. Het moment blijft ma gisch.'' Televisie, zo stelt Peekel, 'is een constante stroom van informatie, kennisoverdracht, emotie, ontroe- ring en verwondering. ,,Neem de aankomst van de slachtoffers van de MH17 in Eindhoven, die enorme stoet van auto's. Natuurlijk kunnen mensen dat laten vertellen of lezen in de krant. Maar de impact van de beel den is vele malen groter.'' Kom bij Peekel niet aan met som bere bespiegelingen dat televisie kij ken eindig is. ,,De krant is ook niet verdwenen. Ik maak me geen zorgen over de televisie. Jongeren kijken ook naar andere media, sociale media, YouTube - ook een afgeleide van tv trouwens-, maar waarom zouden ze niet naast elkaar kunnen bestaan? Paul de Leeuw vertelde dat zijn zo nen vaak op hun telefoon kijken. Tot ze er horendol van worden en toch weer voor een groot scherm zitten. En dan ontstaat er toch weer dat nos talgische moment van 'samen tv kij ken', het gevoel van natte haren, chips en cola. Dat gaat echt niet ver dwijnen.'' OPROEP Metersgrote insecten uit verschillende continenten verzamelen zich deze zomer in de tuin van Paleis Soestdijk. Grijp deze kans om samen met Miro en Kreek toe te treden tot de wereld van de insecten en oog in oog te staan met deze beestjes. Geniet van verschillende activiteiten, theater, een foto expositie, metersgrote bewegende insecten en een spannende doe-tocht in de tuin van het paleis. Kom naar Big Insects, los de puzzel op en keer terug naar de grote mensen wereld! KORTING iiKEIfc donderdag 29 juli 2021 PC Han Pekel temidden van hoogtepunten uit de tv-geschiedenis (van boven naar bene den): Harry Vermee- gen en Henk Spaan in Pisa (1985), Open het Dorp, met Mies Bouw man (1962), Het Sim- plisties Verbond met Kees van Kooten en Wim de Bie (1978), Joop Doderer en Piet Ekel in Swiebertje (tussen 1955 en 1975). FOTO'S ANP, MARLIES WESSELS Han Peekel is ook benieuwd naar uw televisieverhaal. Op welk moment in uw leven was televisie uw beste vriend? Schonk een bepaald fragment u troost, de liefde van uw leven of was er een ander bijzonder mo ment dat u nooit meer zal verge ten? Han Peekel geeft een voor beeld: ,,Ik gaf een lezing in een bejaardentehuis. Daar vertelde een vrouw van 92 dat zij op een middag in 1962 op het punt stond haar zesde kind te baren. Op de tv zagen ze het legendarische Open het Dorp, de eerste 24 uur durende inzamelingsactie van Mies Bouwman. De vroedvrouw besloot haar loon af te staan en de vrouw in kwestie haar spaar geld, dat eigenlijk bestemd was voor een nieuwe kinderwagen." Heeft u een verhaal, mail het naar tvmomenten@dpgmedia.nl en vermeld er ook uw leeftijd en woonplaats bij. Han Peekel zou graag uw verhaal willen opteke nen en wij zouden een greep van de meest bijzondere verhalen willen publiceren in de aanloop naar de vierdelige docuserie. Van 14 juli t/m 22 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21