Corona isoleert ouderen Verslaggever Jeffrey op pad Vuurtoren uit de steigers Hij staat er weer, in fris rood-wit Walcheren Nooit vertoond, Nederland wint op één dag acht medailles op de Olympische Spelen in Tokio. sportzomer Eenzaamheid, ondervoeding, uit droging, meer breuken door val partijen. Klinisch geriaters (speci alisten voor kwetsbare ouderen) zien meer patiënten die in de pro blemen komen doordat ze nog steeds de deur niet uit durven. Ze zijn volledig gevaccineerd, maar houden de angst om besmet te ra ken. Dat was ook al zo toen het aantal coronabesmettingen enkele weken geleden nog laag was. Klinisch geriaters begrijpen die angst, maar maken zich zorgen over de neveneffecten van zo'n ge ïsoleerd bestaan. ,,We zien men sen met beginnende dementie die heel hard achteruit zijn gegaan en Isolatie wordt nu een groter gevaar dan het coronavirus naar een verpleeghuis moeten. Ouderen die minder bewegen, een slechtere balans hebben, vallen en iets breken", beschrijft Arend Arends, voorzitter van de Neder landse Vereniging voor Klinische Geriatrie (NVKG). Volgens de specialisten slaat de balans nu door naar de verkeerde kant. „Isolatie wordt nu een groter gevaar dan het coronavirus", ver klaart Arends. En dus luidt de boodschap aan oudere landgenoten: pak de dage lijkse activiteiten van vóór corona op en doe dat op verantwoorde wijze. ,,Ik snap dat ouderen niet naar grootschalige evenementen gaan, maar het is verantwoord om meer te doen." P4 'Kan ik, wanneer ik dat wil, gewoon de bus pakken?'zeeland 2 donderdag 29 juli 2021 11688 Mannen dubbeltwee Tom Dumoulin Sanne van Dijke Vrouwen dubbeltwee Vrouwen vier-zonder Anna van der Breggen mannen dubbelvier Annemiek van Vleuten De hockey vrouwen proberen om 12.00 uur tegen Groot-Brittannië ook hun vierde groepsduel te winnen. Turnster Lieke Wevers staat om 12.50 uur in de meerkampfinale van het turnen. Ze was eerste reserve en valt nu in voor een geblesseerde Canadese. Klinisch geriaters zien meer ouderen in de knel komen door eenzaamheid of lichamelijke problemen. Niet alle senioren durven hun dagelijkse activitei ten op te pakken, ondanks dat ze volledig zijn gevaccineerd. „Isolatie wordt nu een groter gevaar dan het coronavirus." Ellen van Gaalen Rotterdam -Arend Arends, NVKG 20' Geregeld schijnt de zon en is het C meest droog Nieuw in de PZC app: Altijd op de hoogte van het weer op jouw locatie Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 55530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1