10 NIEUWS Bedrijfje heeft mede door corona recordaantal vlieguren L Vliegen boven festivals ligt stil, maar met het rondvliegen van ludieke teksten heeft Bert van de Bunte het druk zat. 'Frank gewoon 4-3-3', Date mij! Sibbejan.nl' en '€9.000.000!! Bedankt Sywert'. Het is zomaar een greep uit de spandoeken die afgelopen weken via sociale media bekendheid kre gen. Ze stegen stuk voor stuk op achter één van de vliegtuigen van Bert van de Bunte. De 29-jarige ondernemer ziet een gigantische groei in luchtreclame. Meerdere keren per dag stijgt er een vlieg tuig op vanaf vliegveld Teuge. Van de Bunte uit Teuge is eige naar van onder andere Van de Bunte Aviation, naar eigen zeggen het enige bedrijf in Nederland dat luchtreclames doet. Alle spandoe ken die viraal zijn gegaan op soci- ale media, komen dus van hem af. In 2014 is hij met niets begonnen, inmiddels lopen de zaken goed en heeft hij vier vliegtuigen. ,,Maar als het echt druk is, kan ik met acht vliegtuigen vliegen; ik zeg nooit 'nee' wegens drukte.'' Toen Van de Bunte zeven jaar geleden begon, was er nog weinig vraag naar luchtreclame ,,In het slechtste jaar vloog ik een krappe vijftig uur met reclame. Wij heb ben geprobeerd luchtreclame mo derner te maken door creatievere teksten te bedenken, we willen wat losmaken bij het publiek.'' Meer handel Door de teksten zo ludiek moge lijk te maken, hoopt de Teugenaar dat de doeken worden gedeeld op sociale media ,,Zien vliegen, doet vliegen zeg ik altijd. Hoe meer re- clamevluchten er zijn, hoe meer mensen het idee krijgen om het zelf ook te doen." Ook de traditio nele media pakken geregeld een ludiek spandoek van Van de Bunte op. Hij is er dolblij mee, want ook dat zorgt weer voor meer handel. De aanpak van de ondernemer m werpt zijn vruchten af. Vorig jaar heeft zijn bedrijf 1200 vlieguren met een spandoek gemaakt en dit jaar wordt dat record verbroken. ,,We zitten nu op zo'n 1500 vlieg uren met een reclamevlucht, we verwachten dat dat eind van het jaar rond de 2000 uren zit.'' Of de stijging in het aantal recla- Dit is mijn droom. In 2014 ben ik met niets begonnen en kijk waar we nu zijn - Bert van de Bunte mevluchten volledig te danken is aan corona, durft Van de Bunte niet te zeggen. Zijn bedrijf loopt namelijk ook een hoop omzet mis door het niet doorgaan van grote evenementen. Regelmatig cirkelen z'n vliegtuigjes namelijk boven de Nijmeegse Vierdaagse, de TT van Assen of festivals. De gekste teksten komen voor bij. Degene die Van de Bunte het meest is bijgebleven, is een forma tie van drie vliegtuigen. ,,Een man had iets geflikt bij zijn vrouw. Hij wilde het goedmaken door met een tekst van drie regels over haar huis te vliegen. Of het ooit goed is gekomen, weet ik niet.'' Door de beugel Niet elke boodschap wordt zomaar op een spandoek gezet. Het team van Van de Bunte Aviation kijkt of de teksten wel door de beugel kunnen. Zijn ze haatzaaiend, ra cistisch of discriminerend dan worden ze niet geaccepteerd. Ook teksten rond Ajax-Feyenoord lig gen vaak gevoelig. Van de Bunte wil hier niet te veel over kwijt, aangezien hij recent nog politiebe- veiliging heeft gehad vanwege dreigementen van supporters. De meeste reacties zijn positief, de doeken hebben dan ook bijna altijd een leuke boodschap. ,,Dit is echt mijn droom. In 2014 ben ik met niets begonnen en kijk waar we nu zijn.'' Wie zelf nog wat goed te maken heeft: voor 365 euro gaat uw boodschap een uur door de lucht. Waarschuwing voor de Roer Pannen vliegen weer van dak Turkije stopt migranten donderdag 29 juli 2021 Bert van de Bunte heeft vier vliegtuigen, maar kan dat uitbreiden. Nee zeggen vanwege drukte wil hij niet. foto maarten sprangh Bert vliegt dit jaar met de gekste teksten de lucht in Bart Sollman Teuge C*i va va J Afwijkende teksten vallen het meest op in de lucht, zoals die van Sibbe Jan Noppert die zijn droomvrouw zoekt, fotos maarten sprangh GO ROERMOND Waterschap Limburg waarschuwt men sen om niet in de Roer te gaan zwemmen, en ook geen huisdieren of vee te laten drinken uit deze zijri vier van de Maas, tussen de Duitse grens bij Vlodrop en Roermond. Het risico van botulisme is niet denk beeldig, aldus het schap. Dat is het gevolg van de overstromingen twee weken terug. Inspecteurs van het waterschap von den dinsdag al meerdere dode vissen, evenals lage zuurstofgehaltes op meer dere plekken in de Roer. BEEK Net als eerder deze maand zijn in het Lim burgse Beek opnieuw dak pannen van een woning gewaaid door een landend vrachtvliegtuig op Maas tricht Aachen Airport. Maandag waaiden ruim ze ventig dakpannen van een woning als gevolg van de vortex die een Boeing 777 veroorzaakte. Een vortex is een soort wervelwind. De mensen wonen er al 35 jaar en zeggen dit nooit eerder meegemaakt te hebben. Volgens hen komt dat pas voor sinds op MAA zwaardere vrachtvliegtui gen mogen landen. ISTANBOEL De Turkse kustwacht heeft een schip met ruim tweehonderd mi granten tegengehouden dat vermoedelijk onderweg was naar Italië. De opva renden zijn naar een de portatiecentrum gebracht en de twee Turkse gezag voerders van het schip zijn aangehouden. Het schip werd tegengehouden op de Egeïsche zee. Aan boord waren 231 vluchtelin gen, van wie er tweehon derd uit Afghanistan kwa men. De rest kwam uit Syrië, Iran, Eritrea en Paki stan. De afgelopen weken heeft Turkije te maken gehad met een nieuwe stroom Afghaanse migran ten, die via de grens met Iran het land betreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10