II CDA: 'Wethouder hield GSNED hand boven het hoofd' ZEEUWS-VLAANDEREN 5 De snelst groeiende racketsport van het land wint ook in Zeeuws-Vlaanderen aan populariteit. Het heet padel en is een combinatie tussen tennis en squash. Vorige week opende tennisvereniging Animo twee banen in Terneuzen, Breskens krijgt binnenkort een tweede en Hulst wil niet achterblijven. om twee padelbanen aan te leg gen. Lockefeer heeft al met de ge meente gesproken en hoopt na de zomer meer te weten. TC Animo is dat station al ge passeerd. De Terneuzense tennis vereniging opende vrijdag twee hagelnieuwe padelbanen. De club betaalde de ene baan, de gemeente Terneuzen de andere. De totale in vestering is 116.000 euro. Ook an dere clubs hadden een balletje op gegooid, maar Animo werd uitver koren omdat die met 560 leden veruit de grootste vereniging van de gemeente is. Als de komende twee jaar blijkt dat padel populair der wordt, kunnen ook andere clubs een aanvraag indienen. Wel onder dezelfde voorwaarde als Animo: de kosten worden gedeeld door de gemeente en de tennis club. Tikkeltje jaloers Tennisvereniging De Boskreek in Breskens heeft de aanleg van de Padel is een explosieve sport. Net als bij tennis is het de bedoeling de bal over het net te slaan, maar spelers ma ken ook gebruik van de glazen wanden, zoals in squash gebeurt. ,,Zowel voor de jeugd als ouderen is het een leuke sport", vindt Ben Lockefeer, voorzitter van tennis club Hulster Ambacht. Padel is volgens hem redelijk makkelijk te leren. Lockefeer zou de sport dolgraag naar Hulst halen. ,,We hebben een enquête onder onze leden uitge schreven en 75 procent was voor." Eenvoudig is het echter niet. De vereniging is afhankelijk van me- In Spanje is de sport al bijna even populair als voetbal dewerking van de gemeente, geeft de voorzitter aan. Wil de club competitie spelen, zijn minstens twee banen nodig. En een baan kost tussen de 55.000 en 65.000 euro. ,,Dat kost minstens 110.000 euro. Zo'n bedrag kunnen we zelf niet betalen." Hulster Ambacht is bereid baan 7 op te geven en een stukje gemeentegrond bij te kopen eerste padelbaan drie jaar geleden helemaal zelf betaald. Ook de tweede baan, die binnenkort wordt geopend, komt uit eigen zak. Voorzitter Piet van Melle is dan ook een tikkeltje jaloers op Terneuzen. ,,Toch hebben we het risico aangedurfd een tweede baan aan te leggen." Van Melle ziet de padelgekte terug in het ledenbe stand. Had De Boskreek in januari nog 210 leden, nu zijn het er 280. ,,Dat komt doordat tennis in coro- natijd populairder is geworden, maar ook door padel." De padel- baan is vaak de hele dag gereser veerd. Sinds kort zijn bij de vereni ging ook padellessen te volgen. Tijdens het jaarlijkse Vechthanen- toernooi werd onlangs voor het eerst een padel-competitie afge werkt. ,,De laatste vijf, zes jaar is de sport enorm gegroeid. In Spanje is het al bijna even populair als voetbal. Ook in België is het gigantisch. Rond Antwerpen liggen tachtig banen. Je moet daar een maand van tevoren reserveren." In Breskens kunnen niet alleen leden, maar ook toeristen op de banen spelen. Via de app Padel- boeker kunnen zij eenvoudig een baan reserveren. ,,Dat wordt volop gedaan, dus dat zegt wel iets." Guido van der Heijden Terneuzen Al jaren is GSNED actief op een ter- rein in de buurtschap Driewegen in Terneuzen zonder geldige vergun ning voor de activiteiten. Omwo nenden klagen al jaren over ge luidsoverlast door vrachtwagens en machines op het terrein en vragen de gemeente om een eind te maken aan de illegale situatie. ,,Dit gaat escaleren", zegt CDA- raadslid Loek de Beleir. ,,Op een ge geven moment is de tijd gepasseerd om te praten en moet er gehand haafd worden. Het raadsbesluit was duidelijk." 'Misdaad loont' In april veegde de raad het vergun- ningsverzoek van GSNED, waar mee de situatie gelegaliseerd zou worden, unaniem van tafel. Het CDA noemt de wethouder niet daadkrachtig omdat hij de situatie sinds 2016 liet voorduren. „Misdaad loont", stelt de fractie vast. Het CDA wil nu helderheid en vraagt het college van burgemeester en wethouders of er nu wél gehand haafd gaat worden en hoe dat eruit zal zien. ,,Moet het bedrijf nu op slot? Moet GSNED terug naar de si tuatie voor 2016?" vraagt de fractie. ,,We gaan nu wel handhaven, dat is zeker", antwoordt wethouder Frank van Hulle. ,,Nu terugkijken waarom niet eerder gehandhaafd werd is een herhaling van zetten. Daar is in de raad al uitgebreid over gesproken." Hoe handhaving eruit zal zien kan Van Hulle nog niet zeg gen. ,,Daarvoor moeten we kijken welke activiteiten wel en niet kun nen volgens de geldende vergun ning. Daar moeten de ambtenaren eerst nog op studeren." woensdag 28 juli 2021 'Padel groeide de laatste jaren enorm' Bob Maes Terneuzen De padelbaan in Breskens. Bij padel is de baan kleiner dan bij tennis, is de belijning anders, de rackets anders en de glazen achterwand mag meedoen in het spel. fotos anne hana -Piet van Melle, tennisvereniging De Boskreek De padelbanen in Terneuzen worden officieel in gebruik genomen met een slagenwisseling tussen voorzitter Michel van Leuven (l) en wethouder Jack Begijn. De CDA-fractie in de Terneu- zense raad verwijt wethouder Frank van Hulle dat hij GSNED veel te lang de hand boven het hoofd heeft gehouden. Hij had veel eerder moeten ingrijpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59