II Eff ect bouw huisjes op natuur onder loep SCHOUWEN-DUIVELAND 5 GEEN GERANIUMS GREETJE KNÜFKEN (84) POETST TWEE KEER PER DAG LIJNBUSSEN Greetje Knüfken- Doeleman uit Zierikzee is 84 jaar oud en nog altijd niet achter de geraniums te krijgen. Vijf keer in de week meldt ze zich twee keer daags op het busstation in Zierikzee om leuningen en stopknoppen van de Connexxion-bussen schoon te poetsen. fgedankt worden vanwege haar leef tijd? ,,Dat neem ik niet. Echt niet. Ik pak ^^^^^^alles aan. Zolang ik me goed voel en zolang ik nog wil." Jarenlang werkte Greetje, die met haar man Gerard in Gelder land woonde, in de sales en mar keting. Toen ze terug verhuisde naar haar geboortestad Zierikzee (,,Voor mijn kleinkinderen") pakte ze hier elke klus aan die ze krijgen kon. Voor de sociale contacten, want Greetje is niet zo van de gerani ums. ,,Ik vind het leuk met men sen om te gaan. Maar ik vind het ook fijn dat ik geld verdien. Dat zeg ik ook maar eerlijk." De Zierik- zeese werkte onder meer al bij een vishandel, in een supermarkt en bij Omoda en YourSurprise. Coronaproof In december kon ze bij Connex xion terecht, in een baan die speci aal is ingevoerd om de bussen tij dens de spitsuren 'coronaproof schoon te houden. ,,Weet je wat ik zo fijn vind? Dat ik nou iets doe wat écht tegen de corona is, in z'n algemeenheid. Je kunt verder niets tegen corona doen, maar zo draag ik toch iets bij." Vijf dagen in de week gaat de wekker in huize Knüfken om 04.30 uur af. Haar eerste shift draait ze van 07.00 tot 9.30 uur. Zwaar? Nee hoor, dat is het niet. Ik hoef toch niets te tillen? Haar tweede dienst loopt van 15.30 tot 18.30 uur. ,,Zwaar? Nee hoor, dat is het niet. Ik hoef toch niets te tillen?" 64 jaar samen Erger vindt Greetje het idee dat ze thuis in haar eentje zou zitten te verpieteren. Toen haar man 3 we ken geleden overleed (,,We waren 64 jaar samen. Dat valt best heel erg zwaar.") stond ze binnen de kortste keren weer te poetsen. ,,Hij werd zaterdag begraven en ik ben maandag weer aan het werk ge gaan. Anders houd ik het niet vol. Ik doe dit echt om wat te doen. In mijn eentje thuis vind ik niks. En hier zijn ze altijd zo lief. Iedereen is zo aardig", wijst Greetje naar de chauffeurs om zich heen. Leeftijd zegt niets Andersom wordt ze ook door de chauffeurs gewaardeerd. Leeftijd zegt wat dat betreft niets, weet buschauffeur Han Steenpoorte uit ervaring. ,,We hebben hier ook weleens jongelui gehad. Die zaten meer op hun telefoon te kijken dan dat ze wat deden." En had Greetje eerst nog zeker 6 minuten nodig om het interieur van één bus coronaproof 'af te nemen', in middels fikst ze die klus in zo'n 3 minuten. ,,Ze doet het hartstikke goed." Dat was ook wat haar Goese col lega Amanda Malone steeds van de chauffeurs hoorde. Amanda doet via het UWV tijdelijk hetzelfde werk, maar dan op het station in Goes. Daar hoorde ze het verhaal over haar Zierikzeese collega, waarop ze spontaan besloot om haar een bloemetje te brengen. ,,Ik heb Greetje nooit eerder ont moet, maar voor zo'n vrouw heb ik echt bewondering. Het is zo mak- kelijk negatief te oordelen over an deren, terwijl het juist zo belang rijk is leuke dingen te benadruk ken. En dingen niet alleen te den ken, maar ook te doen. Vandaar dat ik hier nu sta." Vereniging Duinrand Samen Sterk vroeg de voorzieningenrechter gis teren om schorsing van het wijzi gingsplan waarin Schouwen-Dui- veland toestemming heeft gegeven voor de bouw van de kampeerhuis- j es. Vaste gasten op de camping ver zetten zich met hand en tand. Som migen komen al vijftig jaar op de camping. Ze weigeren hun stacara vans met alles erop en eraan te slo pen en hebben een rechtszaak lo pen bij de kantonrechter tegen de opgezegde huurovereenkomsten. ,,Vóór de uitspraak van de kanton rechter willen we een uitspraak over de rechtmatigheid van dit wij zigingsplan", zei hun advocaat Red- mer Keizer tegen staatsraad Dick Slump. De kans op een schorsing van het plan is echter heel klein, bleek op de zitting. Voor schorsing is een spoedeisend belang nodig. Advo caat Franc Pommer zei namens ontwikkelaar Fiorinvest dat er voorlopig op de camping niets ge bouwd gaat worden. ,,We wachten We willen een uitspraak over de rechtmatigheid van dit plan op de bodemzaak bij de Raad van State.'' Dat wordt volgend jaar. Er is bij de gemeente ook nog geen om gevingsvergunning aangevraagd voor de honderd kampeerhuisjes. In oktober is de zitting over de op gezegde huurovereenkomsten. Schouwen-Duiveland heeft in middels een ander bestemmings plan ter inzage gelegd. Dat omvat niet alleen het wijzigingsplan voor de honderd huisjes aan de westkant van camping Duinrand maar ook de bouw van huisjes in het ooste lijke deel van de camping. Daar staan er 52 gepland. woensdag 28 juli 2021 'Nu doe ik écht iets tegen corona' Esme Soesman Zierikzee Greetje Knüfken-Doeleman neemt twee keer per dag de leuningen, zee. foto's katja van noort -Greetje Knüfken stangen en stopknoppen af in de bussen van Connexxion in Zierik- Amanda Malone brengt als verrassing een bos bloemen. De Raad van State schakelt de Stichting advisering bestuurs rechtspraak (Stab) in om te be kijken of het bouwen van hon derd kampeerhuisjes op cam ping Duinrand in Burgh-Haam- stede gevolgen heeft voor het naastgelegen natuurgebied. Dit bleek gisteren bij de Raad van State. Adri Klinkenberg Den Haag/Burgh-Haamstede -Redmer Keizer, advocaat Uitspraak van de voorzieningen- rechter binnen twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57