De vaccinatieteller: zo gaat het in Nederland met vaccineren De eerste kennismaking met Feyenoord-aanwinst Gernot Trauner (29) Trauner niet tegen Dritta 10 Feyenoord heeft in Gernot Trauner eindelijk de extra verdediger die het zo wenste. De beste van de hele Oostenrijkse competitie, wordt zelfs al beweerd. ,,Hij heeft wat weg van Stefan de Vrij.'' DENNIS VAN BERGEN Zijn eerste training als Feyenoorder is net achter de rug, als nieuweling Gernot Trauner (29) een forse ver zameling grassprieten van zijn bo venbenen veegt. Het zijn deze re genachtige dinsdagochtend mis schien wel de ultieme weersom standigheden geweest voor een verdediger als hij, het type dat niet vies is van een sliding. En dat beves tigt de Oostenrijker later, wanneer hij zijn voorstelronde maakt. ,,Ik doe alles om te winnen." En, wrij vend over zijn kale hoofd: ,,Ik ben hard, maar fair." Het zijn karaktereigenschappen die ze in de Kuip doorgaans wel waarderen. En als de op Youtube circulerende fragmenten van Trau- ner in de wedstrijd LASK Linz-Red Bull Salzburg maatgevend zijn, kunnen de eredivisie-aanvallers hun enkels inderdaad alvast maar beter intapen. Toch weerlegt Trau- ner op zijn eerste werkdag in Rot terdam nadrukkelijk het beeld van een rücksichtslose slager. Een teamplayer is hij evenzeer. En, zegt hij, iemand die met zijn coaching ploeggenoten beter probeert te ma ken. ,,De manier waarop Feyenoord wil spelen, met pressing en uitgaan van balbezit, past bij mij." Cynisme Trauner wordt omschreven als de beste speler uit de Oostenrijkse competitie. Een conclusie die bij sommige criticasters tot enig cy nisme leidde. Wat zegt het ten slotte, de beste speler van Oosten rijk zijn, in de wetenschap dat de echt getalenteerde Oostenrijkers meestal snel de stap naar de Duitse Bundesliga maken? Maar volgens Frenk Schinkels, de bij Feyenoord opgeleide ex-prof die al jaren in Oostenrijk woont, gaat Trauner 'honderd procent zeker' veel toe voegen aan de Rotterdamse club. ,,Het is dat bij hem Linz als ge boorteplaats in zijn paspoort staat vermeld, anders had ik zomaar ver moed dat hij een Rotterdammer zou zijn", duidt Schinkels. ,,Die jon gen heeft serieus alles wat een Fey- enoorder moet hebben. Hij is dege lijk, bikkelhard als het moet, en heeft met zijn veelvuldig rake kop ballen uit stilstaande spelsituaties ook aanvallend zijn inbreng. Ik vind dat hij in zijn spel wel wat weg heeft van Stefan de Vrij." En dat zit 'm, volgens Schinkels, met name in het standvastige dat bij Trauner aangeboren lijkt. De oud-middenvelder haalt de wed strijd Besiktas-LASK Linz aan van drie jaar terug. ,,Die entourage bij zo'n Turkse club kan heel intimide- rend zijn, maar Trauner loopt er ook in zo'n stadion bij alsof hij door het park wandelt. Niemand krijgt hem gek", zegt Schinkels. En dat komt volgens hem overeen met hoe de speler zich buiten de lijnen ma nifesteert. ,,Ik geloof oprecht dat die jongen nog nooit van een Louis Vuitton-tasje gehoord heeft. Bij LASK Linz kwam hij altijd lekker met het fietsje naar de club. Dat zegt veel over hoe hij in elkaar Ik geloof oprecht dat die jongen nog nooit van een Louis Vuitton tasje gehoord heeft DEBUUT steekt. Hij doet niet bijdehand, maar staat er als zijn team hem no dig heeft." Toeval of niet, op trainingscom plex 1908 appelleert Trauner moei teloos aan het beeld van de preten tieloze voetballer, die het vooral eervol vindt dat hij bij Feyenoord mag spelen. Hij verhaalt bewonde rend over de foto's van zijn landge noot Ernst Happel, die hij zag han gen in de Kuip. En over de suppor ters die volgens hem 'een stuk ge- passioneerder zijn dan in Oosten rijk'. Precies zoals Schinkels de be scheiden Oostenrijker kent, kortom. Zijn wat minder vriende lijke kant ziet Rotterdam straks pas, voorspelt hij. ,,Let maar op: Feyen oord heeft er een pure winnaar bij." Kijk op pzc.nl/vaccinatieteller Miljoenen Nederlanders hebben inmiddels al een coronaprik gehad, maar een deel wacht nog. Hoe staat het met de doelstelling om elke volwassen Nederlander voor half juli een vaccinatie aan te bieden? En welk effect heeft dat op de virusverspreiding in Nederland? Het uitgebreide antwoord vind je op de vaccinatieteller. woensdag 28 juli 2021 'Niemand krijgt 'm gek' y @dennisvanbergen Rotterdam Gernot Trauner (r) gisteren in actie tijdens zijn eerste training als Feyenoorder. foto tom bode - Frenk Schinkels ROTTERDAM Gernot Trauner debuteert zeer waarschijn lijk komende zondag in het shirt van Feyenoord. Dan speelt de club in eigen sta dion een oefenduel met ADO Den Haag. Voor de Europese return tegen FC Drita, mor genavond in De Kuip, is de Oostenrijker nog niet speel gerechtigd. „Jammer, want ik was er klaar voor geweest. Ik ben fit en kan meteen in actie komen", zegt Trauner. ,,Aan de andere kant is het ook wel prettig dat ik nu wat langer de tijd heb om aan mijn nieuwe ploeggenoten en de manier van trainen te wennen." Feyenoord heeft Atlético Madrid gestrikt als tegen stander in de traditionele openingswedstrijd voor het nieuwe seizoen in de Kuip. De ploeg speelt tegen de Spaanse kampioen op zondag 8 augustus (17.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54