Oranje treft met Verenigde Staten oude bekenden in de kwartfinales 9 Zelfde team als op WK nu totaal uit vorm Na weer een doelpuntrijke zege (8-2 tegen China) voor de Nederlandse voetbalvrouwen wacht in de kwartfinale topfavoriet Amerika. Een herhaling van de WK-finale. ,,Het wordt tijd dat we ze een keer gaan verslaan." £bi ïlslll TOT EN MET 8 AUGUSTUS X X ''x MlQMHlHiW KWARTFINALE - u» yJ!r.wSm&$, sche stadion, waar vrijdag ook de kwartfinale wacht. Een uni cum dit toernooi, waar voort durend gereisd wordt. ,,Weer een dikke overwinning op zak, twee dagen herstellen nu. Even niet reizen, wat natuurlijk hartstikke fijn is. En dan zijn we vrijdag klaar voor Amerika, een behoorlijk clash." Reken maar dat de interna tionale pers de herhaling van de laatste WK-finale weet te vinden in Japan. Twee jaar gele den in Frankrijk won Amerika nog met 2-0. Toen stond Jacky Groenen op het middenveld en vrijdag staat ze er weer. ,,Het wordt tijd dat we ze een keer pakken, ik heb er superveel zin in", meldt ze na de monster zege op China, waar Groenen en alle andere vrouwen geen seconde meer over hoeven na te praten. Het laatste groepsduel was een moetje. Werken aan het zelfvertrouwen, lekker tik ken en goals ma- het laatst'. Maar misschien zijn ze wel helemaal niet de beste dit toernooi." Veelzeggend: met haar lichte liesklachten werd Vivianne Miedema net als Stefanie van der Gragt (geel op zak) op de bank gehouden tegen China. In de slotfase wilde de spits er toch nog even in. In het stadion waar Ronaldo in 2002 met twee goals de WK-finale tegen Duitsland besliste, prikte de spits er nog even snel twee ach ter de Chinese keepster, die ho rendol werd van alle ballen die op haar afgevuurd werden. ,,Kon ik vast een beetje wennen aan het veld, aan de nieuwe omstandigheden", aldus Mie dema, die nuttig voorwerk deed in Yokohama, waar vrij dag dus weer één van de be langrijkste interlands uit haar carrière wacht. Winnen, en een medaille ligt voor het grijpen. ,,Ik zal er staan", belooft ze. „Amerika pakken, dat gevoel leeft enorm in de ploeg. Van wege die verloren WK-finale, maar ook omdat we hier een plak mee naar huis willen nemen." ken. Oranje staat na drie duels al op 21 doelpunten. ,,We heb ben er wéér acht ingeschoten, wat denk ik ook wel een gebaar is om te laten zien dat we niet bang zijn voor Amerika", meent Daniëlle van de Donk. Ze zag de VS vorige week de openingspot tegen Zweden (3-0) verrassend verliezen en daarna eenvoudig van Nieuw- Zeeland winnen (6-1). En net voor het optreden van de Leeu winnen was er een opmerkelijk tamme 0-0 tegen Australië, waar beide landen wijzer van werden. ,,Laat ze die vorm maar vasthouden, want in mijn ogen staan ze niet heel sterk nu." Laat duidelijk zijn: in het Nederlandse kamp is absoluut geen sprake van onderschat ting. Als er één land is waar de Leeuwinnen ondanks hun groeispurt van de laatste jaren nooit grip op kregen, dan is het Amerika. Maar er is een ver trouwen in de groep geslopen dat die vurig gehoopte zege aanstaande is. Van de Donk: ,,Ergens denk ik 'bewaar de tea-— beste maar voor ARJAN SCHOUTEN Rekenen? Het op een gelijk spelletje aan laten komen in het Yokohama Nissan Stadion? Desnoods een reserveteam op stellen om mogelijk de Ver enigde Staten te ontlopen? Sa rina Wiegman heeft het tegen China, in het laatste groeps duel, werkelijk geen seconde overwogen, vertelt ze na het wel heel eenvoudige karweitje: 8-2 winst. ,,Wij zien wel moge lijkheden tegen Amerika. En dit is hét moment", denkt de bondscoach, die vanuit het noordelijke Sendai afgezakt is naar Yokohama, net buiten To kio. Haar selectie slaapt pal naast het giganti- Dat Amerika nog amper in druk heeft gemaakt, het zegt bondscoach Wiegman weinig. De wereldkampioen blijft ge woon de favoriet voor haar. ,,Maar laat ons dan maar voor een stunt gaan." woensdag 28 juli 2021 nrxr voor revanche M De kwartfi nale tegen de VS wordt een herhaling van de WK-finale van 2019, die Oranje met 2-0 verloor. FOTO'S ANP EN PIM RAS TOKIO Op papier is er nau welijks iets veranderd, maar de vorm is totaal an ders. De voetbalsters van de Verenigde Staten zijn geen schim meer van het machtige team van het WK 2019. Tijdens het toer nooi in Frankrijk heersten de Amerikaansen. Alle zeven duels werden ge wonnen, inclusief de finale tegen Nederland (2-0). Het elftal dat toen Oranje versloeg, komt bijna hele maal overeen met het hui dige team. Ster Megan Rapinoe en middenvelder Julie Ertz waren tegen Zweden (3-0 nederlaag) weliswaar invaller, maar de overige negen basisspeel sters stonden in 2019 aan de aftrap tegen Nederland. Aan Vlatko Andonovski, op volger van succescoach Jill Ellis, de taak om het raad sel op te lossen en Team USA weer aan het voetbal len te krijgen. w'j- - lavi vu S w r® UIW»"' sJIU t $0 @ArjanSchouten Tokio Groep F: Nederland - China 8-2 Brazilië - Zambia 1-0 Eindstand: 1. Nederland 3-7 (21-8) 2. Brazilië 3-7 (9-3) 3. Zambia 3-1 (7-15) 4. China 3-1 (6-17) 'Naar de kwartfinales

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53