Boekentip zomerhit Voor lezers en fietsers Fluitend de grens over 6 De zomer is voor boeken over fietsen. 's Winters pak ik liever iets anders, waar schijnlijk omdat er dan geen Giro, Tour of Vuelta wordt verreden en ik mijn eigen fiets laat staan om te gaan spinnen - als de sportscholen tenminste open zijn. Een aanrader is Ik en mijn fiets van Paul Four- nel. Het boek is twintig jaar oud, maar werd vorig jaar pas vertaald. Door Benjo Maso, zelf ook schrijver van een aantal - wielerklassiekers, zodat je van tevoren eigenlijk al weet dat het goed zit. Ik en mijn fiets is een verzameling korte tot zeer korte verhalen, vaak een paar bladzijden, een en kele keer niet meer dan een alinea, die samen een leven lang fietsen beschrijven. Onder de noemer Geweldda dige fiets heeft Fournel in zes columns zijn val partijen beschreven en het begin van het eer ste verhaal, waarmee ook het boek opent, is te mooi om niet te citeren: 'Ik herinner mij de hond nog heel goed. Hij was rosgeel, van het boxer-ras. Ik herinner mij heel goed dat ik de laat ste was die hem nog levend zag, want ik was het die hem doodreed.' Cru voor dierenliefhebbers, herkenbaar voor fietsers die, als ze in het zadel zitten, bang zijn voor honden. Literatuurliefhebbers kunnen smullen van dit boek, fietsers ook. Ben je allebei, dan is dit een must. Houden de kinderen zich rustig op de achterbank? Wat als de koortsmeter uitslaat op de Italiaanse camping? Waar liggen de paspoorten? Vaccinatiebewijzen? Hoe heet die corona-app ook alweer? Liggen de mondkapjes achterin? Had je de banden spanning nog gecheckt? Wat zijn eigenlijk de regels in Oostenrijk? Waar ligt het Donald Duck Vakantieboek? Moet je een kapje op als je hier gaat tanken? tHeb jij die doorreis- hand? Waar? Wat be tekent dat bord? Wat Waarom zwaait die movin' on Via verschillende landen naar de va kantiebestemming rijden, is op zich al een stressvolle onderne ming. De uiteenlopende coronaregels maken het er niet makkelijker op. Zaak dus om - ja die moet dus ook op het 'to do'-lijstje - een speellijst samen te stellen voor onderweg. Zet daar dan zeker Movin' On van de Kansas Smit- ty's op; een klein, maar vrolijk zomerhit je uit 2017. Zeker weten dat daarmee je fluitend de eindbestemming haalt. woensdag 28 juli 2021 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse muzek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en muziek. Deze hele week geeft algemeen verslaggever Ernst Jan Rozendaal elke dag een inkijkje in zijn boekenkast. Hoofdredacteur Ronald van Geenen kiest de hele week zomerhits uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34