PLAY ►OH MEDIA CULTUUR 23 Sprookjeshuwelijk van callgirl eindigt in slachtpartij Terug naar vroeger: bij Prince is dat zeker goed nieuws Kwelling voor prinsen: de zoektocht naar een partner Onze selectie nieuwe on-demandfilms, series, albums en podcasts. Bekijk en beluister op de site /show Ze worden Ugly Americans genoemd. Westerse toeristen, en heus niet alleen uit Amerika, die zich arrogant, neerbuigend, luid ruchtig en denigrerend opstellen zodra zij arriveren in een minder welvarend land om daar hun dure vakantie door te brengen. De meeste welgestelde reizigers wor den dan opeens overvallen door een vals gevoel van empathie voor de lokale bevolking die het bedui dend minder breed heeft. In de serie The White Lotus van regisseur Mike White, die eerder verantwoordelijk was voor de sociale komische serie Enlightened (met Laura Dern), wordt zo'n gezelschap rijke Amerikanen voorgesteld. Zij zetten voet aan wal op Hawaii om in het luxe resort The White Lotus zichzelf te laten verwennen. Meewarig slaan zij het etnische bedienend perso neel gade dat ook verantwoorde lijk is voor het folkloristische amusement tijdens het diner. White zet zijn steenrijke land genoten genadeloos neer. Vooral de miljonairszoon Shane (een rol van Jake Lacy), op huwelijksreis met zijn trofeevrouw Rachel (Alexandra Daddario, bekend uit Baywatch), is een enorme hufter. Hij koeioneert de manager van het hotel, de Australiër Armond (Mur ray Bartlett) die er langzaam maar zeker aan onderdoor gaat. Dat alles vanwege gezeur om een verkeerd geboekte kamer. Het leidt tot een apotheose die een zeer originele wraakactie oplevert van de gast heer, die de uitdrukking 'overal schijt aan hebben' nogal letterlijk opvat. Het levert een van de spraakma kende scènes op waar white het patent op heeft. Af en toe geeft hij zijn publiek een draai om de oren om bij de les te blijven. In de eerste aflevering zit bijvoorbeeld een uit gebreid shot van de geslachtsdelen van de New Yorkse zakenman Mark (Steve Zahn, bekend uit Mo dern Family) die wacht op de uit slag van een onderzoek naar teelbalkanker. Ook Mark behoort met zijn gezin tot de welvarende klasse, hoewel in dit geval zijn echtgenote Nicole (Connie Britton) de groot verdiener is. Zij worden vergezeld door hun beide tienerkinderen en een donker vriendinnetje van de dochter dat het reilen en zeilen van dit verknipte gezin met inge houden afkeer gadeslaat. White houdt de westerse toerist met een dikke portemonnee een weinig flatterende spiegel voor. Vooral het egoïsme van bezoekers is een terugkerend thema. Zelfs een van de sympathiekste perso- nages, de alleenstaande Tanya (Jennifer Coolidge) - door de dood van haar moeder behoorlijk in de war - kiest uiteindelijk voor zich zelf, ondanks de toegezegde steun aan de sympathieke therapeute van het hotel die haar uit haar ze nuwcrisis hielp. De boodschap is duidelijk: zelfs de aardigste rijken deugen niet. - Ab Zagt Soms wekt een tv-serie verwachtingen die niet helemaal worden waar gemaakt. Neem de Brazili aanse documentaireserie Eliza Matsunaga: Era uma vez um crime (Engelse titel: Once upon a crime), waarin de moord uit 2012 op een Japanse zakenman in Bra zilië wordt uitgeplozen. Zijn echtgenote hakte haar man in stukken, die ze in een bos verstopte. Over haar beweegrede nen wordt de kijker lang in het ongewisse gelaten. Haar man ging vreemd, maar aanvankelijk wordt Elize als een slachtoffer van verbaal geweld opge voerd. Pas later blijkt dat zij als callgirl haar steen rijke echtgenoot leerde kennen en aan een sprook jesachtig leven begon. De serie wemelt van de interviews met betrokke nen. Deze overdaad aan verklaringen doet het ver loop geen goed. De meest kleurrijke figuur is de lijk schouwer die op een verlo pen kerstman lijkt. Zijn beroepscredo 'De mensen zijn van binnen mooier dan van buiten' zegt bijna alles over deze kwestie. -A. Z. Hoe vervelend is het om een jonge prins te zijn die voortdurend in de media verschijnt, vooral met ongepast gedrag? Onder dat juk zucht de jonge Zweedse prins Wilhelm die door zijn familie naar een exclusieve kostschool wordt gestuurd. ,,Prins zijn is geen straf, maar een voorrecht", krijgt Wilhelm van zijn dominante moeder te ho ren. Zijn antwoord spreekt boekdelen: ,,Ik wil een zo normaal mogelijk leven leiden.'' Feesten en fuiven horen daarbij. De Zweedse serie Young Royals volgt de lotgevallen van Wilhelm, die ook zijn seksuele voor keur moet ontdekken. Valt hij op jongens? In de eerste afleveringen wordt daar duidelijk op gehint. Young Royals omzeilt niet alle clichés over tie nerleed, maar is soms ver rassend realistisch: de puistjes van sommige per sonages komen duidelijk in beeld. Ook de onzeker heden van deze jongeren, uit meestal welgestelde families, worden uitge diept. Vooral de zoektocht naar de juiste levenspart ner is in dit milieu voor velen een kwelling. THE WHITE LOTUS HB©max WEIiGOME AMERICA. immense kluis op Paisley Park, die een legendarische inhoud wordt toegedicht. Legendarisch is dit album uit 2010 niet, maar zeker de moeite waard. In de tweede helft van zijn loopbaan ging de in 2016 overleden Prince vaak zo ver in zijn experi menten dat hij zichzelf zo ongeveer als enige nog kon volgen. Op Coming 2 Ame rica toont hij zich weer de funky meester van weleer. Met de pop van Hot sum mer, de funk en rap van Same page, different book en de Curtis Mayfield-sound van Born 2 die waan je je te rug in de jaren 80 en 90. En dat is in het ge val van Prince erg goed nieuws. Waarom hij het in de kluis liet liggen? Niemand die het weet, maar wees blij dat het er nu uit is. - Alexander van Eenennaam Het is altijd opletten als een artiest 'nooit eerder uitge bracht werk' alsnog aan prijst. Ook als het de erfge namen zijn van een overle den artiest. Hoe vaak is het een commercieel trucje waar fans intuinen om ver volgens gedesillusioneerd achter te blijven? Dat risico is bij Coming 2 America te verwaarlozen. De erven van Prince troffen het aan in de woensdag 28 juli 2021 GO ZWARTE KOMEDIE SERIE The White Lotus Te zien op: HBO Ziggo DOCUMENTAIRE SERIE Elize Matsunaga: Once upon a crime Te zien op: Netflix DRAMA SERIE Young Royals Te zien op: Netflix - A. Z. mike white IJB©o«ginal FUNK ALBUM Coming 2 America Artiest: Prince

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23