'Golfen, kiten en surfen: ultieme ontspanning' B 44 44 20 MEDIA CULTUUR Het is een wonderlijk mechanisme, maar in Nederland moet de zon schijnen voordat mensen in de stemming zijn voor Alvaro Soler. De Spaanse zomerhitzanger werd bij een flitsbezoek aan Nederland niet echt op zijn wenken bediend. DE VAKANTIEPLEK SANNE HANS We staan het liefst ergens helemaal alleen in de middle of nowhere Het is leuk als men ook luistert naar ballads en liedjes die niet zo'n zomervibe hebben Terpstra in ziekenhuis ij Sanne Hans en vakantie gaan de gedach ten automatisch naar Bonaire, het Caraïbi- sche eiland waar ze geregeld verblijft. Toch is het niet de plek die zij noemt als haar ultieme vakantieplek. ,,Dat is Mauritius'', zegt de front vrouw van Miss Montreal. „Bonaire is echt mijn thuis en bovendien werkt mijn vriend daar als kitesurfleraar. Op Mauri tius huren we een huis aan het strand, kunnen we lekker kiten voor ons plezier en als het niet waait, gaan we gol fen. Op Mauritius heb ben we echt rust, we kunnen bijna overal heen lopen. Dat is tien, vijftien dagen echt vakantie." De camper werd vorig jaar aangeschaft toen er vanwege de pandemie een streep moest door een reis naar Bonaire. ,,Het was in maart, we wilden echt even weg. Toen ik de dag voor de vlucht hoorde dat Bonaire niet doorging, heb ik de volgende dag meteen die camper gekocht en zijn we naar Frankrijk gereden. Het gaf ons vrij heid en bracht ons lol, we zijn met de camper ook al een keer naar Schotland geweest.'' De vakantie van Sanne Hans en haar vriend is met golfen, kiten, surfen of wandelen altijd actief. ,,Dat is de ultieme ontspanning. Zijn we klaar, dan gaan we eten en slapen. Ik maak op vakantie graag lekkere hapjes en zorg voor gezelligheid met wat leuke kaarsjes en lampjes. Ik hou wel van dat kneu terige, ook de boel opruimen en de afwas doen. Op vakantie ben ik altijd een huisvrouw.'' ANGELA KIJKT EVEN GEEN TV Dat zomer in Nederland iets anders is dan in Spanje, ervaart Alvaro Soler (30) vandaag aan den lijve. Boven het Hil- versumse hotel waar hij twee nachtjes slaapt, barst hartje juli een stortbui los die zijn weerga niet kent. Het weertype past allerminst bij de Spaanse zanger die buiten zijn vader land vooral bekendstaat als meester van de zomerhits. Met El mismo sol, Sofia, La Cintura en Loca had hij wereldwijd en ook in Nederland zomerse hits. De enige Spaanse zanger die succesvoller was in de Top 40, is Julio Iglesias. Manana, een lied van Solers nieuwe album Magia, lijkt het hier dit jaar goed te gaan doen, mits die zon eens wil doorbreken. ,,Het is interessant om te zien hoe mensen naar muziek luisteren'', zegt Soler. ,,Hier in Nederland moet echt de zon schijnen om de mensen in de stemming te brengen, hè?" De Spanjaard hoeft zelf de hit lijsten niet bij te houden om op de hoogte te blijven; daar heeft hij een appgroep voor. „Daar zitten ook mensen in van mijn platenlabel, zij scannen Spotify en YouTube en houden precies bij wat in welk land gebeurt. Soms is het onnavolgbaar. Sofia werd op YouTube 700 miljoen keer beluisterd en op Spotify 200 miljoen keer gedraaid, bij La Cintura is het pre cies andersom." De zoon van een Duitse vader en een Belgisch/Spaanse moeder is nooit speciaal op zoek geweest naar zomer- succes, maar heeft zich erbij neerge legd dat hij buiten Spanje onlosma kelijk is verbonden met zon, zee, strand en cocktails. „Het Latijnse ritme en de Spaanse taal worden daar zeker in koelere landen veel mee geassocieerd. Dat is geen ramp, al vind ik het leuk als mensen ook luiste ren naar mijn ballads en andere liedjes die niet zo'n zomervibe hebben.'' Door zijn verscheidenheid in roots is Soler zelf een wereldburger, die mo menteel pendelt tussen Barcelona en Berlijn. Maar hij woonde van zijn 10de tot zijn 17de in Japan, waar zijn vader toen werkte. En Soler spreekt Italiaans, wat van pas kwam toen hij in 2016 in Italië jurylid was van The X Factor. Het scheelde een jaar of hij had meegedaan aan de editie waarin Maneskin tweede werd. Die band won dit jaar het Eurovi sie Songfestival. Jurylid ,,Dat was in Rotterdam, hè", zegt Soler. ,,Ik kijk wel altijd naar het songfestival, maar zelf meedoen? Misschien ooit, niet op dit moment in mijn loopbaan.'' Wat sinds dit jaar wel in zijn carrière past, is de rol van jurylid in de Duitse versie van The Voice Kids. ,,Ik spreek Duits, dat is wel een vereiste. Ik weet dat het pro gramma in Nederland is bedacht, maar verwacht me hier nog niet in zo'n stoel. Dan zal ik toch echt eerst Nederlands moeten leren." De meest voor de hand lig gende actuele link tussen Ne derland en zijn woonplaats Barcelona komt Soler niet be kend voor. „Frenkie de Jong? Nooit van gehoord. Wie is dat? Oh, een voetballer. Van FC Bar celona? Haha, ik heb waarschijn lijk de verkeerde afslag geno men, ik ben voor de muziek gegaan. Ik volg het voetbal nauwelijks. Messi ken ik wel. En Cruijff ook." Soler, die sinds afgelo pen voorjaar weer single is na een jaren lange relatie met zange res Sofia El- lar, doet volgend jaar opnieuw Nederland aan. Op 11 maart staat een optreden in de agenda in 013 in Tilburg. Lachend: „Is dat te vroeg voor zomers weer? Dat vreesde ik al." Paaspop is optimistisch TELEVISIE Erica Terpstra (78) ligt momen teel in het zie kenhuis nadat ze voor de tweede keer in korte tijd is geopereerd aan haar enkel. De presentatrice en voormalig topzwemster moet zeker nog een week in het ziekenhuis blij ven. woensdag 28 juli 2021 GO Zonder zon geen Alvaro Soler Ook bekende Nederlanders en celebrity's hangen de vakantievlag uit. Waar reizen zij graag naar toe? We zoeken het uit. Alexander van Eenennaam Dit jaar doet Hans (36) het eiland in de Indische oceaan niet aan. ,,Nu wordt het een wadden eiland, met de camper. Ook daar gaan we lekker kiten, surfen en golfen, hoor. Maar dat is dan meer een kampeervakantie. Ook daar is een heel fijne zee. En met die camper kunnen we overal heen, we hoeven niet te zoeken naar een slaapplaatsje. Bij voorkeur staan we ergens helemaal alleen in de middle of nowhere, dat vinden we geweldig.'' Alexander van Eenennaam m A Alvaro Soler: buiten Spanje vooral zomerhits. FOTO'S GETTY IMAGES FESTIVALS Campingfesti vals zijn tot eind augustus ge schrapt, maar Paaspop (3 tot en met 5 sep tember) gaat ervan uit dat het wel doorgaat. Op het affiche staan onder meer Di-Rect, Anouk, Mane skin, Kensington en Danny Vera.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20