Marjan Berk NIEUWS 15 Hans K. beschouwt betaling in natura als privékwestie Mijn kinderadem stokte. Ik kon niet verder lezen Het OM wil dat een deurwaarder zes jaar de cel in gaat, omdat hij zich in natura zou hebben laten betalen. Drie slachtoffers voelden zich zo onder druk gezet en vernederd, dat ze aangifte deden van verkrachting. ,,Ik moest met die engerd naar bed.'' Ik was wel van de seks, ja. Dat kantoch? Hij hijgt in mijn nek, nou ja, het is meer zacht gemopper. Hij heeft zojuist mijn gloednieuwe computer aangeslo ten, het verjaardagscadeau van mijn kinderen. Ik heb mijn gebruikelijke stomme en vooral na- ieve vragen gesteld, de vragen die mijn intelli gente, snelle, volwassen nageslacht tot razernij brengen. Je moet sterk van karakter zijn om je eigen kinderen verbaal terug te meppen. Want je moet al je opborrelende agressie onder de duim zien te houden om tegelijkertijd je plicht te doen en foutloos je stukje te schrijven op een splinternieuw apparaat, waarvoor je alleen maar stinkend dankbaar mag zijn dat ze nog zoiets moois willen investeren in zo'n oud beestje... ik bedoel besje. En dat ze zoveel tijd spenderen om mij de digitale wonderen bij te brengen, wonde ren die zijzelf met de paplepel meekregen, en ik moet nog maar zien die achterstand op digi taal gebied in te halen. Ik probeer mijn humeur te repareren door aan de twee heerlijke boeken te denken die op mij wachten: zoals de nieuwe vertaling van Winnetou, een jongensboek en bestseller, een boek dat tot mijn allereerste lees ervaringen hoort, na het veroveren van de avon turen van Harlekijntje. Ik was een vroeg lezend kind, wat niet door had dat dit verrukkelijk wrede verhaal over het Wilde Westen nauwelijks te behappen viel voor een kind van net 7 jaar met lees honger. Maar ja. Het boek dat op oma's lo geerkamer op het nachtkastje lag, een jongensboek van mijn vader, het was adembenemend. Het verhaal van Winnetou, die in een wig in een gesple ten boomstam lag en verhoord werd. Als hij niet antwoordde op de door Old Shat- terhand of ander witgezicht gestelde vragen lie ten ze de wig in de boom wat dichter knijpen. Pijn, pijn, zo gemeen! Hans K. (69) uit Mechelen was van 2002 tot 2016 de vrees van veel vrouwen met schulden in Zuid Limburg. En niet alleen omdat hij openstaande rekeningen kwam in nen, blijkt uit de verklaringen van meerdere vrouwen in de rechtbank van Roermond. K. stond de afgelopen jaren bij hen voor de deur met dagvaardin gen en polste daarna 'hoe ruimden kend' ze waren. Hij opperde dan bijvoorbeeld dat een vriend tegen betaling seks wilde hebben. Dat kon de vrouwen helpen bij het af betalen van schulden. Of ze konden er extra boodschappen voor halen. Later bleek dat het K. zelf was die met de vrouwen in bed wilde be landen, al moest dat wel geheim blijven. K. nam na de daad zelfs zijn gebruikte condoom weer mee. Niet alle vrouwen vonden het erg om seks met de deurwaarder te hebben, las de rechter gisteren voor uit het dossier. Sommigen stelden het zelf voor om de gerechtskosten kwijt te schelden. Maar drie vrou wen deden wel aangifte van ver krachting. Eén van hen had zich net ontworsteld uit de prostitutie, ver bleef enkele maanden in een blijf- van-mijn-lijfhuis en had een kind je. ,,Ik had geen keus. Hij dreigde met de politie en de slotenmaker te komen, of ik moest met die engerd naar bed. Hij zei dat hij mij wilde helpen, maar voor mij voelde het als chantage en afpersing." Een andere vrouw verklaarde hoe ze maar moeilijk van hem los kon komen, nadat ze twee keer seks met hem had gehad en daarna weigerde nog langer seksafspraken te maken. 'Ik vind het heel erg dat je me niet meer wil horen of zien. Daarom heb ik je konijn gegijzeld', schreef hij haar in een sms-bericht. Vrouwen voelden zich emotio neel gevangen. Sommigen hielden de gordijnen dicht als ze hem ver wachtten, maar dan kwam K. doodleuk via de achterdeur binnen. Een andere vrouw vertelt dat ze nog altijd angst heeft als de deurbel gaat en dat ze zich rot schrikt als er een zwarte Mercedes door de straat rijdt, de auto van de verdachte waarin hij altijd rondreed met een jack russell op de passagiersstoel. Tuchtzaak De verhalen over de oneerbare voorstellen van K. deden al jaren de ronde in de regio Sittard en Maas tricht. Ook op het kantoor waar K. werkte, waren ze op de hoogte. Meerdere vrouwen hadden daar al eens hun beklag gedaan over zijn werkwijze. Eén vrouw werd door collega's zelfs geadviseerd er een tuchtzaak van te maken, maar toen ze dat deed en K. daarvan op de hoogte raakte, kreeg hij de vrouw zo ver de zaak in te trekken. Een andere vrouw probeerde K. zelf te ontmaskeren. Ze had een op name gemaakt van het gesprek waarin K. een seksafspraak wilde maken. De vrouw dreigde naar de pers te stappen, maar K. stapte daarop zelf naar de politie om aan gifte te doen. De vrouw zat enkele dagen vast wegens chantage. Pas in 2017 kon K. worden ingere kend na een tv-uitzending van Al berto Stegeman, waar uit heimelijk opgenomen videobeelden bleek hoe hij een vrouw probeerde te ver leiden seks met hem te hebben. Uiteindelijk meldden zich 24 vrou wen bij de politie die verklaarden door K. met oneerbare voorstellen te zijn benaderd. Acht deden aan gifte, drie wegens verkrachting. K. gaf toe dat hij met sommige cliënten ook seks had, maar be streed dat hij iets onoorbaars deed. ,,Ik was wel van de seks, ja. Dat kan toch? Sommige vrouwen deden zelf een voorstel, ik heb het ook vaak ge daan. En als het klikte, dan deed ik dat. Maar ik heb het altijd netjes ge daan en nooit iemand gedwongen." In zijn pauze Dat K. zelf getrouwd is en twee kin deren heeft, hield hem niet tegen. In gewetensnood is hij nooit geko men. Seksafspraakjes maakte hij nooit onder werktijd. Hij ging altijd langs in zijn pauze. ,,In privétijd", zoals K. dat zelf noemt. Dat hij met veel vrouwen in contact kwam door zijn werk, en dat sommige slachtoffers dat zien als machtsmis bruik, lijkt niet tot hem door te dringen, blijkt als de rechter hem er voor de zoveelste keer naar vraagt. ,,Ik heb nooit gedwongen of ge dreigd. Als vrouwen er niet op in gingen, vertrok ik weer." Volgens de officier van justitie moet het gedrag van de deurwaar der onkreukbaar zijn. ,,Kwetsbare vrouwen dreigden kopje onder te gaan of moesten zichzelf verloo chenen door seks met K. te hebben. Dat is buitengewoon vernederend." K. is al eerder voor tien jaar uit zijn ambt gezet door de tuchtrechter. De officier van justitie eist nu zes jaar cel. Vandaag krijgt de advocaat het woord. De uitspraak volgt over twee weken. Mijn kinderadem stokte. Ik kon niet verder le zen. Ik geloof dat ik hyperventileerde. Na diep zuchten ging ik toch weer verder. Het verhaal was zo prachtig en spannend. Winnetou, ik kan niet wachten tot mijn adem weer wordt afge sneden. Het heeft nog jaren geduurd voor ik zo'n spannend boek onder ogen kreeg. En nu is good old Winnetou back in town. De schrijver Karl May is literair gerehabiliteerd als je de chique kritieken leest. En naast mijn bed ligt een prach tige nieuwe uitgave van Winnetoul woensdag 28 juli 2021 GO Winnetou 'Seksdeurwaarder' ziet probleem niet Raymond Boere Roermond De verhalen over Hans K. deden al jaren de ronde voor aan giftes volgden na een uitzending van Alberto Ste geman (beeld onder). TEKENING ANP, BEELD UN DERCOVER IN NEDERLAND - Hans K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15