OM eist 23 jaar cel tegen 'Balie-jihadist' Ontdek zelf het verschil van maatwerk Beter Horen 10 NIEUWS Aziz A. volgens justitie betrokken bij tientallen moorden in Syrië Probeer vrijblijvend onze oplaadbare ampli-energy* woensdag 28 juli 2021 De Syrische president Assad heeft veruit de meeste slachtof fers gemaakt in de burgeroorlog in zijn land, 'maar ook jihad isti- sche organisaties hebben bloed aan hun handen'. Het Neder landse Openbaar Ministerie wil daarom dat de Syrische broers Aziz en Fatah A. respectievelijk 23 en 10 jaar de cel in gaan. Zij zouden leiders zijn geweest bij de jihadistische terreurgroep Jabhat al-Nusra. Cyril Rosman Schiphol ,,Aziz heeft een niet te onderschat ten rol gespeeld in het drama dat zich afspeelt in Syrië. Hij was lid van een terroristische organisatie en speelde een rol in verschillende aanslagen in Syrië'', stelde het Openbaar Ministerie (OM) gisteren in de rechtbank bij Schiphol. Zijn broer Fatah 'was leidinggevende in een gevangenis van diezelfde groep, waar mensen zijn vermoord en gemarteld'. „Daardoor zijn men sen voor het leven getekend.'' De zaak tegen de twee Syrische broers is een van de meest intrige rende terrorismezaken van de afge lopen jaren en kent veel verhaallij nen. De hoofdlijn: de twee broers verlaten het door een burgeroorlog verscheurde Syrië, komen rond 2014 aan in Nederland en krijgen hier een verblijfsvergunning. Aziz (nu 35) vindt werk in een Amster dams restaurant, bezoekt festivals, rookt joints en heeft een reeks vriendinnen, onder wie de Neder landse journaliste Ans Boersma. Broer Fatah (44) krijgt met zijn ge zin een woning in het Brabantse Bergeijk en begint een broodjes zaak in Eindhoven. Hun leven neemt een heel an dere wending als Aziz in 2017 een bijeenkomst over Syrië in het Am sterdamse debatcentrum De Balie Hij heeft een niet te onderschatten rol gespeeld in het drama in Syrië - Openbaar Ministerie bezoekt en daar als jihadist wordt herkend door andere Syriërs. In 2018 worden Aziz en Fatah opge pakt, ook het Openbaar Ministerie verdenkt hen er dan van in Syrië lid te zijn geweest van het jihadisti- sche Jabhat al Nusra (JaN). In de loop van de jaren worden de verdenkingen tegen, vooral, Aziz steeds zwaarder. Hij zou niet alleen een leidinggevende positie hebben gehad bij JaN, maar ook betrokken zijn geweest bij het vermoorden van zeventien regeringssoldaten bij een aanval op een grenspost, bij het doden van 25 militieleden van het Assad-regime die bij een check point uit een bus zijn gehaald en zelfs bij een zelfmoordaanslag op een gebouw van een inlichtingen dienst waarbij 200 mensen om kwamen. Maar die zware verdenkingen heeft het Openbaar Ministerie niet hard kunnen krijgen. Want het was alleen Aziz zelf die, in afgeluisterde gesprekken, over zijn aanwezigheid bij de moordpartijen opschepte. Justitie kon geen getuigen vinden die hem daadwerkelijk ter plekke hebben gezien. Van een van de slachtingen is wel een video, maar Aziz is er niet op te zien. ,,Er is maar één bron voor zijn betrokkenheid en dat is Aziz zelf. Dat is geen wet tig en overtuigend bewijs'', stelde het OM in de rechtszaal. De Syriër zelf ontkent inmiddels betrokken te zijn geweest. Gevangenis In een afgeluisterd gesprek zei Aziz ook over zichzelf: ,,Aziz ^s Jabhat al Nusra.'' Daar heeft Justitie wel on dersteunend bewijs voor. Het OM hoorde veel getuigen, in Ne derland en Duitsland, die zeggen dat Aziz en Fatah hooggeplaatste functies bij JaN hadden. Aziz zou emir (leider) zijn geweest. Fatah zou betrokken zijn geweest bij een gevangenis van de organisatie op de Tabqa-dam in Syrië, een plek waar mensen verdwenen. Justitie sprak geen getuigen in Syrië zelf. ,,We mogen daar niet heen, we hebben geen rechtshulp relatie met dat land'', aldus het OM. Een correspondente van de Volks krant reisde wel naar Syrië en sprak er omwonenden van de dam, Justi tie gebruikt nu dat artikel als be wijs. Het proces gaat morgen en de dag erna verder met de pleidooien van de advocaten van Fatah en Aziz. Profiteer ook in augustus van exclusief voordeel* Moderne boortoestellen. Het zijn heuse gadgets. U kunt erop streamen of telefoneren. En de geluidskwaliteit wordt steeds beter. Maar het toestel afstellen op uw specifieke hoorwensen? Dat is nog echt mensenwerk. Kom zelf het verschil van maatwerk eens proberen. De nieuwste hoorinnovatiesvan Beter Horen*zijn heuse gadgets. Maar we beginnen graag met u. Want alleen u weet wat u weer beter wilt horen. Daarom nemen we de tijd om naar u te luisteren en uw gehoor én hoorwensen in kaartte brengen. Vrijblijvend uitproberen Wilt u graag ervaren wat die combinatie tussen de beste techniek en ons unieke maatwerk u oplevert? Kom dan vrijblijvend onze nieuwe ampli-energy* proberen. Dit oplaadbare, gebruiksvriendelijke hoortoestel bevat de nieuwste technieken en biedt u het mooiste geluid in iedere situatie. Zelfs in een druk restaurant of op de fiets. Maar bovenal stellen we dit toestel helemaal op uw wensen af. Zodat u weer optimaal kunt genieten van de geluiden die voor belangrijk zijn. De voordelen van de ampli-energy 's Nachts opladen, overdag genieten van het mooiste geluid Nooit meer batterijen? Dat is goed voor het milieu én uw portemonnee Altijd kraakhelder geluid dankzij het slimme ruisfilter Stream, telefoneer en bedien uw hooroplossing via een slimme app De ampli-energy wordt precies op uw hoorwensen afgesteld plpl Probeer zelf een hooroplossing op maat vrijblijvend uit. Maak nu een afspraak door de QR code te scannen of via: 088 - 006 39 69 0 www.beterhoren.nl Fatah (l) en Aziz A. tijdens een zitting in maart. GO I Beter Horen heeft een uitgebreid assortiment met hooroplossingen in zowel de verzekerde markt als het topsegment. Wij werken altijd volgens het hoorprotocol. De hoortoestellen uit het topsegment worden vaak niet vergoed door uw zorgverzekeraar. Bij een aantal zorgverzekeraars is een gedeeltelijke vergoeding mogelijk. Het exclusieve voordeel is van toepassing op hoortoestellen uit het topsegment. Vraag uwaudicien naar uw persoonlijke situatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10