Zeilweek op de Braakman: achterover leunen is er niet bij In de binnenstad van Hulst wordt heel hard gewerkt en dat gaan we merken Schoppen gaan de grond in voor mfc Aardenburg ZEEUWS-VLAANDEREN 5 Andere locatie in Terneuzen Omwonenden in de buurtschap Driewegen klagen al jaren over de toenemende geluidsoverlast die ze ervaren van het bedrijf GSNED. Aanvankelijk betrof de vestiging alleen een kantoor. In 2016 breidde GSNED uit en kwamen er ook vrachtwagens en zware machines op het terrein. Op een deel van de extra grond die GSNED kocht, rust nu nog steeds de bestemming wonen. Hoewel er al jaren sprake is van meer industrieel gebruik is die ver gunning er nog steeds niet. De er gernis bij de inwoners van de kern Driewegen en bij de gemeenteraad nam toe. Een poging van de gemeente om beide partijen met een mediator tot elkaar te brengen strandde. In woners van Driewegen hadden sterk de indruk dat de mediator het voor GSNED opnam en zegden het vertrouwen op. Tot een eindrap portage is het niet gekomen. Een vergunning waarmee de zaak gelegaliseerd zou worden, werd in april van dit jaar in de ge meenteraad afgeschoten. Rond de zelfde tijd startten gesprekken tus sen het college en GSNED over de mogelijkheden van een verhui zing. Nu laat het college weten geen heil meer te zien in verder praten omdat er 'geen reëel zicht is op een oplossing'. „Onverwacht", zegt GSNED-di- recteur Michael de Nijs over het be sluit van het college om de ge sprekken te staken. ,,Wij hebben zeker niet alles afgewezen en er zijn maar een paar locaties bespro ken. We hadden best nog een ge sprek met de gemeente willen heb ben. De gemeente had het over grondruil. Maar wat versta j e onder grondruil? Een volledig ingericht bedrijf in ruil voor een lap grond op de Koegors, dat zie ik niet als rui len." De Nijs zegt het heel verve lend te vinden dat de zaak nu nog langer voortsleept. Wij moeten onszelf beraden over wat nu. Wij zijn ook liever met de bedrijfsvoe ring bezig. Daar zijn toch 35 men sen van afhankelijk." Blijkbaar wil GSNED niet bewegen. We kijken wel wat het juridische traject oplevert Volgens Jos Verdurmen, fractie voorzitter van de grootste fractie Top/Gemeentebelangen verandert er niks voor de raad. ,,Wij hebben ons als raad al uitgesproken", refe rerend aan het afschieten van de vergunningaanvraag. „Blijkbaar wil GSNED niet bewegen. We kij ken wel wat het juridische traject gaat opleveren." Dat laatste zegt ook wethouder Frank van Hulle. GSNED is nu aan zet. Wil het be drijf een einde maken aan de ver- gunningloze, illegale toestand, dan rest het niets anders dan het besluit van de gemeenteraad om de ver gunning te weigeren, aan te vech ten. Vremdijck biedt deze week kinde ren de kans zeilen te leren op de Braakman bij Marina Beach en op het einde een diploma te verdienen. Gisteren werd door voorzitter Wil lems en wethouder Frank van Hulle een optimist in het water ge zet bij wijze van start. Grauwe lucht ,,Nee, niet echt mooi weer om te zeilen", denkt Chiel Gieliet (15) als hij naar de grauwe lucht kijkt. Zo goed als geen wind. De zeilbootjes worden weerspiegeld in het perfect vlakke water van de Braakman. ,,Maar, als het windstil is kun je je Je kunt met optimistjes alles wel doen, ze zijn lekker wendbaar tij d weer wel goed besteden om be paalde technieken uit te leggen." Chiel uit Biervliet zeilt vier jaar en is die ochtend een van de erva ren zeilers. Hij is een van de jonge deelnemers die andere kinderen gaat leren hoe zeilen gaat. Een groep van 35 jonge zeilers, van ab solute beginners tot gevorderden als Chiel, doet een week lang mee aan de zeilweek op de Braakman. Kinderen van acht tot vijftien jaar, de leeftijd die hoort bij de klasse van de optimist; de kleine hand zame zeilbootjes waarmee ieder een wel leerde zeilen, ook Chiel. ,,Je kunt met optimistjes alles wel doen, ze zijn lekker wendbaar." Overstag Als jonge oude rot op het water weet hij inmiddels wel wat bij nieuwe zeilers vaak misgaat, zoals niet op tijd bukken voor de giek als het zeil naar de andere kant schiet. ,,Ja dat natuurlijk. En gijpen wan neer je overstag gaat." De rest van de groep gevorderden lacht alsof ze bijna hopen dat dat weer gebeurt. Aan de Nieuwe Bierkaai begint de bouw van de bioscoop al vóór de bouwvakantie. De Koning van En geland gaat van de huidige pop-up naar een permanente plek. De loca tie van café De Meerpaal wordt ver bouwd en uitgebreid: er komt een bioscoop met drie zalen, podium, brasserie, restaurant en terras. Er worden voor de bouwvak extra funderingspalen geboord en begin september worden de werkzaam heden hervat. Tegelijkertijd lopen er vanaf dat moment nog twee grote klussen. Nieuw museum In het noordoostelijke deel van de binnenstad wordt de riolering ver vangen en straten worden heringe richt. Het gaat om de Lange Nieuw- straat, Houtmarkt, Kleine Bagijne- straat, Schuttershof, Kreupelstraat, Tuinstraat en Bagijnesteeg. Ook be ginnen dan de werkzaamheden aan het nieuwe museum, dat in het 's-Landshuis in de Steenstraat komt. Het monumentale pand moet daarvoor grondig worden ver bouwd. De verkeerssituatie tijdens de werkzaamheden wordt bekeken door de gemeente Hulst: verkeer en vrachtverkeer moet de stad in en uit kunnen rijden. Dat wordt op sommige momenten lastig: als de Overdamstraat afgesloten is voor de bouw van de bios en als de Kleine Bagijnestraat dicht is voor de riool werkzaamheden, valt een door gaande route 'weg.' De enige oplos sing is dan het omdraaien van de rijrichting in de Frans van Waes- berghestraat voor een periode. Hulst houdt inwoners en onderne mers tijdens de werkzaamheden op de hoogte met een nieuwsbrief. AARDENBURG Met de voor bereidende werkzaamheden voor de fundering is de bouw van het multifunctionele cen trum (mfc) in Aardenburg be gonnen. Het college van bur gemeester en wethouders heeft onlangs de omgevings vergunning verleend. Het mfc komt op de plek van de voormalige Vorsterman van Oyenschool. De basisschool, kinderopvang, sportzaal en het dorpshuis nemen er hun in trek. De grondwerkzaamhe den voor de fundering zijn in middels gestart. Na de bouw- vakantie begint ook het heien. Wanneer het mfc klaar is, is nog niet bekend. Volgens de gemeente Sluis zijn archeolo gische vondsten, het weer en de beschikbaarheid van bouw materialen van invloed. Aanvankelijk was het de be doeling dat het mfc eind dit jaar klaar zou zijn. Omdat er problemen waren met het be stemmingsplan, is de opleve ringsdatum met vier tot zes maanden vertraagd. Sluis ver wacht nu dat het gebouw over ongeveer een jaar in gebruik wordt genomen. Het mfc wordt zo veel mogelijk duur zaam gebouwd. dinsdag 27 juli 2021 Gesprekken met GSNED liggen stil Terneuzen is er niet in geslaagd een andere plek voor GSNED te vinden. Het college van burge meester en wethouders heeft de gesprekken met het in Drie wegen gevestigde bedrijf beëin digd. Guido van der Heijden Terneuzen -Jos Verdurmen, Top/GB ,,Ik waarschuw jullie alvast, lek ker achterover leunen is er deze week niet bij." Met deze waar schuwing van voorzitter Mark Willems, ging de zeilweek van watersportvereniging Vremdijck van start. Guido van der Heijden Braakman -Chiel Gieliet (15), één van de deelnemers die de jongere kinderen leert zeilen In de binnenstad van Hulst wordt na de zomer heel hard ge werkt en dat gaan inwoners merken: er lopen dan maar liefst drie grote projecten tegelijk, verspreid door het centrum. Sophie Stockman Hulst De zeilweek van vereniging Vremdijck in de Braakman gaat van start. Wethouder Frank van Hulle (r) laat samen met voorzitter Mark Willems, Bob van der Donk (korte broek) en Vince Moring de eerste op timist te water. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 59