P!nk wil bikinibroekboete betalen Hassan op recordjacht Eindhovenaren willen zich niet laten verrassen door de hitte in Istanboel 11 PSV landde gisteren al in Istanboel om zich langer aan te kunnen passen aan de verwachte hitte. De temperatuur ligt ver boven de 30 graden. iï&sX** RIK ELFRINK Op de luchthaven in Istanboel is weinig te merken van de hectiek die PSV de komende dagen in Tur kije heel misschien nog te wachten staat. De ploeg van Roger Schmidt schuifelt om een uur of zeven in de avond rustig langs de bagageband in een vrijwel verlaten hal. Ook de doorgaans zo bruisende metropool is nog niet volledig ontwaakt na bijna anderhalfjaar corona-misère. De koppies van de Eindhovena- ren staan twee dagen voor het duel met Galatasaray strak en van een uitgelaten stemming is na de 5-1 zege in Eindhoven geen sprake. Een dag eerder dan gebruikelijk reisde PSV al af voor de return in een cru ciaal tweeluik. Bij het bedrijven van topsport op vreemde bodem is het soms nodig je wat langer aan te pas sen aan de plaatselijke omstandig heden, zo oordeelde onder anderen algemeen directeur Toon Ger- brands. Waar de hitte van suppor ters morgen op de tribunes in het Fatih Terim-stadion door covid-re- stricties voor de helft is gedempt (het stadion zit halfvol), stuurt moeder natuur de warmte in over vloed af op de agglomeratie met zo'n 16 miljoen inwoners. Pablo Rosario is daar de komende dagen geen onderdeel van. Gisteren maakte PSV bekend dat hij de ruimte krijgt een transfer af te ron den en afgelopen weekeinde lekte al uit dat zijn gewenste bestem ming OGC Nice wordt. PSV kan er een kaal bedrag van rond de zes miljoen euro aan overhouden, als alles in orde komt met zijn nieuwe club. Daarnaast zijn er nog bonussen bedongen, waardoor het bedrag nog hoger uit kan komen. PSV is te vreden over het bedrag en Rosario kan zichzelf financieel fors verbete ren, waardoor alle partijen goed uit een ogenschijnlijk lastige situatie komen. De reserve-aanvoerder van vorig seizoen leek namelijk voorbij gestreefd door Marco van Ginkel, Ibrahim Sangaré en Davy Pröpper. Ziek Mohamed Ihattaren maakt wegens ziekte ook geen deel uit van de PSV-ploeg en daarnaast is Ryan Thomas wegens lichte fysieke klachten niet beschikbaar. PSV kan de komende periode misschien ook nog de Tsjech Michal Sadiïek verlie zen. Hij is pas kort terug van de Tsjechische nationale ploeg die deelnam aan het EK van afgelopen zomer en hoefde niet mee te reizen naar Turkije. Sadiïek staat in de be- Sadilek staat in de belangstelling van de Tsjechische nummer twee Sparta Praag langstelling van de Tsjechische nummer twee Sparta Praag, dat op dit moment bekijkt of er een defi nitief voorstel aan PSV wordt ge daan. De Tsjechische wil hem huren, met een optie tot koop. PSV staat niet onwelwillend tegenover een tijdelijke stap van Sadiïek naar de topploeg in zijn thuisland, omdat hij daar zichzelfverder kan ontwik kelen. Als dat lukt, kan hij in de toe komst misschien nog van waarde zijn voor PSV of een mooi transfer bedrag opleveren. De Tsjechen zitten op dit mo ment in internationaal opzicht in hetzelfde schuitje als PSV en moe ten zich via de tweede voorronde van de Champions League zien te plaatsen voor het hoofdtoernooi. Als Sadiïek nu nog voor PSV zou spelen, zou hij pas vanaf de groeps- fase voor Sparta Praag kunnen uit komen. Om de selectie offensief enigs zins aan te vullen, nam Schmidt spits Fodé Fofana (18) mee. Hij is sa men met linksback Fredrik Oppe- gard de enig overgebleven Jong PSV'er bij de wedstrijdselectie, waar keeper Yvon Mvogo weer deel van uitmaakt. De Zwitser moet nog wel vanaf de bank toekijken, omdat Joël Drommel momenteel het vertrou wen van de coach heeft. In plaats daarvan begonnen ze wedstrijd in een korte broek. De 41-jarige muzikante uit de Ver enigde Staten noemt de regel dat de dames bikinibroekjes moeten dragen tijdens het toernooi seksis tisch. 'Ik ben erg trots op het Noorse vrouwenteam beachhandbal dat ze protesteren tegen deze enorm seksistische regels voor hun 'uni form'', schrijft P!nk op Twitter. 'De Europese handbalfederatie zou een boete moeten krijgen voor seksisme. Goed gedaan, dames. Ik betaal de boetes graag voor jullie. Hou zo vol!' Het Noorse team kreeg een boete van 1500 euro omdat de le- den voor de wedstrijd tegen Spanje kwamen opdagen in korte broek in plaats van een bikini broekje. ,,We dachten: nu gaan we het gewoon doen. Dan zullen we wel zien wat er gebeurt", zo legde speelster Katinka Haltvik eerder uit. De Noorse handbalbond had al aangegeven elke boete dan ook te zullen betalen, al werd vooraf ge dacht dat het om een boete van 50 euro per speelster zou gaan. De Nederlandse bondscoach Peter Portengen gaf eerder aan niets te snappen van de ophef die de Noorse dames hebben veroor zaakt. ,,Als je meedoet aan een sport, moet je aan de criteria vol doen. Dan moet j e maar gewoon in die broekjes spelen." dinsdag 27 juli 2021 GO PSV tegen Galatasaray op alles voorbereid Istanboel y @RikElfrink 3 PSV'er Mario Götze (rechts) in actie vorige week in het thuis duel. FOTO ANP ROTTERDAM Zangeres P!nk heeft aangeboden de boete te betalen die de leden van het Noorse beachhandbalteam kre gen omdat zij geen bikinibroek jes wilden dragen op het EK, on langs in Bulgarije. Zangeres P!nk. foto epa BRUSSEL De Nederlandse at lete en wereldkampioene Sifan Hassan doet op vrijdag 3 sep tember tijdens de 45ste editie van de Memorial Van Damme in het Brusselse Koning Boude- wijnstadion een aanval op het wereldrecord op de 10.000 meter. De organisatie heeft aangekon digd speciaal daarvoor de disci pline toe te voegen aan het pro gramma, in de plaats van de 10.000 meter bij de mannen. Hassan verbeterde in juni bij de FBK Games in Hengelo het vijf jaar oude wereldrecord dat Almaz Ayana op de Olympische Spelen van Rio gelopen had. Met 29.06,82 dook de Nederlandse ruim tien seconden onder de toptijd van de olympische kampi oene uit Ethiopië. Maar amper twee dagen later was Hassan haar wereldrecord alweer kwijt. Ayana's landgenote Letesenbet Gidey liep tijdens de Ethiopische trials voor de Spelen van Tokio, op dezelfde piste in Hengelo, nog sneller (29.01,03). Op de Memorial wil Hassan vol gens de organisatie de eerste vrouw worden die onder de ma gische grens van 29 minuten duikt. De atlete komt eerst nog in actie bij de Olympische Spe len van Tokio, waar ze hoopt op dubbel goud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55