9 Favoriet bij het windsurfen haalt ontspanning en plezier uit zijn haardracht Surfer Kiran Badloe verfde een paar dagen geleden een felblauwe pijl op zijn hoofd. Het moet inspireren, afleiden en 'laten zien dat we hier lekker voor de lol zijn, want dan zit het ook goed in het koppie'. LISETTE VAN DER GEEST Kiran Badloe verfde zijn haar al eens blond, had ooit een bloempot kapsel, liet een halve baard staan en creëerde een rat-tail. ,,Een klein staartje onderaan, terwijl de rest van je haar heel kort is. Dat zag er niet... ehhh... heel charmant uit." En sinds kort draagt de windsurfer bo venop zijn hoofd een imposante pijl. Die moet richting geven aan het grote doel: goud halen. Als Badloe (26) 's ochtends zijn bruine ogen opent, opstaat en zijn tandenborstel pakt in de badkamer, denkt hij na de daaropvolgende blik op de spiegel elke keer weer: 'Oh ja, het is wel goed fel blauw'. En bij het checken van zijn accreditatie moe ten beveiligers twee keer kijken, om de surfer te vergelijken met de foto van de man met donker krullend haar. ,,Ik mag nog steeds overal naar binnen, maar dan kijken ze toch van: ben jij dit wel?" De meervoudig wereldkampioen vertelt het maandagavond, han gend over een van de vele drang hekken van het zeilcomplex in Enoshima, op zo'n anderhalf uur rijden van Tokio. Op zijn hoofd een wit petje, want het is met 33 graden 'achterlijk' warm. Even daarvoor voer hij, met pet, naar plaats één in het tussenklassement. Een stand die een paar uur later zal verande ren in plek drie, door een diskwali ficatie voor het niet geven van ge noeg ruimte bij de bovenboei. Geen man overboord, er komen nog zes races en een medalrace. ,,Maar liefst had ik het zo supergoed gedaan dat we nu al vrij ver los stonden van de rest. Dat zit er niet in, is niet realistisch. Iedereen is hier supergoed, piekt bij de laatste Olympische Spelen op de RS:X-plank. En daarom moet ik de komende da gen het kopje erbij hou den." Op dat 'kopje' staat sinds kort dus een fel blauwe pijl. Die moet hel pen ontspannen. „Om toch een beetje het serieuze randje er van af te halen. Om te laten zien dat we hier lekker voor de lol zijn, want dan zit het ook goed in het koppie. We zijn leuke dingen aan het doen", zegt hij. Denk niet dat Badloe niet serieus is. Hij weet wat hij wil, presteren, maar hij weet ook wat niet werkt voor hem: de hele dag door concen treren en altijd maar nadenken over zijn races. ,,Hoe meer ik mijzelf kan afleiden om het varen heen, hoe be ter mijn focus als we daadwerkelijk het water opgaan en het moet ge beuren." Zo nam hij ook een skate board mee naar Japan, om af en toe op een klein stukje asfalt bij zijn hotel wat ontspanning te zoeken. En hij heeft zijn haardracht. Er sloop de laatste paar jaar een tradi- Elke keer dat ik iets met mijn haar deed, won ik die wedstrijd tie in zijn leven. Het begon in 2018, Badloe liet een klein snorretje staan. Daarna volgden andere kap sels. ,,En elke keer dat ik iets met mijn haar deed, of het nou een na tionaal kampioenschap was, of een WK, won ik die wedstrijd. Ja, toen had ik ook een beetje iets van: mis schien moeten we dat erin houden. Als een soort ritueel, al wil ik dat ook weer niet zo noemen, want zo bijgelovig zijn we ook weer niet." De pijl is symbolisch, gebaseerd op een animatieserie die hij vroeger keek over The Last Airbender, hoofd persoon met blauwe pijl op het hoofd. ,,Een jongetje dat de wind kan controleren en alle elementen van de natuur moet leren beheer sen om iets groots te doen. Uitein delijk ben ik hetzelfde aan het doen. Ik gebruik de wind, het water, mijn fysieke gesteldheid, mijn tactische spel dat goed moet zijn; ik moet al die elementen beheersen om goed te kunnen varen. Bovendien zijn we bij de Spelen, dat is belangrijker dan alle dingen bij elkaar, dus moesten we goed uitpakken." Geklodderd 'We' is het team. Met coach Aaron Mcintosh en windsurfster Lilian de Geus, die allebei een handje hiel pen bij de creatie. ,,Ik was begon nen, maar dacht op een gegeven moment: die achterkant wordt vrij lastig met één spiegel. Aaron erbij gehaald, Lilian heeft er ook nog een dosis verf in geklodderd." Maar uiteindelijk heeft hij een heel duidelijk doel, vertelt hij. ,,Ik wil heel graag winnen en daarvoor ga ik ook alles op alles zetten. Maar, als ik niet win, gaat de wereld ge woon verder en ga ik ook verder. Dus kun je er beter voor zorgen dat je ondertussen ook een leuke dag hebt, die niet afleidt van je presta tie." dinsdag 27 juli 2021 TOT EN MET 8 AUGUSTUS nw Enoshima TOKYO 2020 IF @LvdGeest - Kiran Badloe Kiran Badloe, met pet over de blauwe pijl op zijn hoofd, onder weg op het water van Enoshima. ,,Hoe meer ik mezelf kan aflei den om het varen heen, hoe beter mijn focus op het water.'' FOTO AFP A Drie keer Bad- loe: met pijl, met baard en geblon deerd. FOTO'S AP, INSTAGRAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53